Епідемія? Ні, не чули

Осінь і зима – період, коли до педіатра часто звертаюсься зі скаргами на кашель, нежить, температуру та інші симптоми застудних захворювань. Цей рік – не виключення в плані подібних скарг, однак це – перший рік, коли подібні симптоми може мати не тільки знайомі нам ГРВІ а й нова хвороба – covid-19.

Попри те, що на початку навчального року говорили про недопуск дітей з ознаками хвороби до шкіл і садочків, я досить часто зустічаю у себе на поліклінічному прийомі дітей з сильним і частим кашлем і/чи нежитем. При цьому батьки розповідають, що діти продовжують відвідувати школи, садочки, гуртки і спортивні секції. Такі симптоми можуть тривати тижнями, але ані батьки, ані педагоги не вважають їх причиною для того, щоб бути вдома до одужання.

Кашель? Нежить? А що тут такого? Не пропускати ж через це заняття.

Так, ніби немає епідемії хвороби, яка переповнила лікарні важкими хворими і щодня уносить життя кількасот українців. На жаль, навіть діти потрапляють в лікарні з ковідом або його наслідками.

Якщо простежити за тим, що відбувається в різних країнах світу у звязку з covid-19, можна дізнатись, що не скрізь є таке безпечне ставлення. Зменшення кількості дітей в класах, використання і часта заміна масок, недопуск дітей з нежитем на заняття чи взагалі закриття шкіл – це реальність для країн, в яких ще рік тому до сопливих дітей в класі ставились значно простіше, ніж у нас.

Наприклад, в Італії, за розповіддю мами 2-х дітей, що мешкає там, заздалегіть підготувались до того, щоб вдвічі зменшити кількість дітей в класах. На початок навчального року діти пійшли в класи, де було 10-14 дітей. В школі обов’язково знаходитись в масках. При появі навіть незначного нежитю чи покашлювання дитину залишають вдома і роблять безкоштовно тест на ковід-19. І повернутись на заняття можна тільки після отримання негативного результату тесту.

Звичайно, це не зручно для батьків. Але це тимчасова міра, яка дозволись зменшити кількість хворих до того часу, поки люди отримують щеплення від ковіду. Що там станеться вже скоро, адже вакцина вже розроблена і уряди зробили замовлення для вакцинації свого населення. На жаль, у нас це станеться не так швидко.

Ковід – це свого роду тест, який вказує на зрілість стосунків між людьми в суспільстві. В когось він перебігає майже непомітно, в інших – віднімає життя. І прості речі – носіння маски, зберігання дистанції коли ви здорові, а також перебування вдома, коли маєте симптоми хвороби знижують ризик розповсюдження хвороби і можуть врятувати чиєсь життя.

Цей тест ми провалили.

Бережіть себе і будьте здорові!

Шевелєва Ганна, педіатр.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

Епідемія? Ні, не чули

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори