Діти і маски

Шевелєва Ганна, лікар-педіатр

Ось так я виглядаю на роботі. Маска, шапочка, щиток, гумові рукавички. Інколи – одразовий костюм або халат згори на медичний костюм.

Нещодавно спіймала себе на думці, що діти, яким скоро виповниться рік, та їхні батьки ніколи не бачили мене без маски. І впізнають по очах.

Мені це страшенно набридло. Респіратор, від якого в кінці дня на обличчі залишаються сліди. Він і щиток разом роблять тихішим мій голос і інколи доводиться майже кричати, щоб добре було чути. Шапочки, які не поєднуються з будь-якими зачісками, окрім гладенько зачесаного і зібраного волосся. І можливість економити на помаді і візитах до перукарні не дуже втішає.

Я дуже хочу назад, в часи, коли нічого страшніше за грип не було. Але, на жаль, ковід з нами надовго, і до цього стилю потрібно звикати.

Спочатку мені здавалось, що такий мій вигляд лякатиме дітей. І не тільки мені, бо навіть зараз інколи зустрічаються батьки, які кажуть: “зніміть з себе цей захист, щоб не лякати мою дитину”.

Але це виявилось не так. Діти сприйняли зміну декорацій як данність. Реагують на візити до лікаря так само, як завжди. Хтось реагує спокійно, хтось починає обурюватись ще в коридорі.

Щодо масок на дітях. Ви знаєте, що зараз при відвідуванні будь-яких, в тому числі, медичних закладів, маска є необхідною для дорослих і дітей старшого віку.

Втім, я часто бачу малюків 3-5 років, які прекрасно почувають себе в медичній або тканинній масці. В тих родинах, де і дорослі приходять в масках.

Діти без масок супроводжують дорослих з маскою на підборідді або під носом, одягнутою чисто формально, бо вимагають.

Бережіть себе!

Шевелєва Ганна, педіатр.

 

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

Діти і маски

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори