Чому не варто облизувати дитячу пустушку?

В свій практиці час від часу спостерігаю таку картину – у дитини з рота випадає на підлогу соска-пустушка, через мить її піднімає і облизує тато або мама і встромляє назад дитині до рота.
Нащо це робити? Деякі батьки вважають, що беручи до власного рота і облизуючи дитячу соску, вони таким чином дезінфекують її і заміняють миття водою.
Та чи так це насправді?
Ні, це не так. Наша ротова порожнина не є стерильною, а густо заселеною різноманітними мікроорганізмами, які зазвичай не викликають у нас проблем, оскільки пригнічені нашою імунною системою. Мікроби, які швидко гинуть в навколишньому середовищі, а при перенесенні з однієї ротової порожнини в іншу не тільки виживають, а можуть викликати захворювання у дитини, чия імунна система ще з ними не знайома і не може ефективно побороти.

Варто врахувати і факт взяття до батьківського рота предмета, який щойно був під ногами і в роті іншої людини. Як відомо, діти вчаться не тому, що ми говоримо, а тому, що ми робимо. Наслідуючи таку поведінку, вони можуть згодом так само облизувати чужі іграшки, ложки, цукерки.

Отже, краще взагалі не давати дитині соску, що впала, ніж “стерилізувати” її таким чином. Або брати з собою запас з кількох штук.

Будьте здорові і бережіть себе!

Шевелєва Ганна, педіатр.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

 

Чому не варто облизувати дитячу пустушку?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори