Вакцинація в період пандемії COVID-19

Питання: Чи можна робити щеплення дітям і дорослим під час пандемії коронавірусу?

Відповідь: Так, можна. Нижче розберемо, чому саме.

Чому під час пандемії COVID-19 рекомендують робити планові щеплення?

Отже, на сьогодні не існує вакцини від COVID-19, але існують вакцини від інших хвороб, які (хвороби), на жаль, не втратили свою актуальність під час пандемії коронавірусу.

Як свідчить історія, відмова від вакцинації від певної хвороби під час епідемії, призводить до спалаху захворюваності на цю хворобу. І тоді доводиться долати вже 2 хвороби.

Тобто, такі хвороби, як туберкульоз, кашлюк і дифтерія не зникнуть на фоні коронавірусної пандемії. Тому від них потрібно робити щеплення дітям в плановому порядку.

Окрім того, є рекомендації робити щеплення від хвороб, які в Україні є рекомендованими. А саме – від грипу і пневмококової інфекції.

Чому під час пандемії COVID-19 рекомендують робити додаткові щеплення – від грипу і пневмококу?

Такі хвороби, як грип і пневмококова пневмонія, теж перебігають важко і можуть потребувати госпіталізації. Як відомо, в багатьох країнах світу стаціонари зараз забиті важкими пацієнтами з коронавірусною інфекцією.

Від коронавірусу щеплень не існує, але від грипу і пневмококової інфекції вакцини є. Отже, можна зменшити ризик людей захворіти на ці “контрольовані хвороби”,  відповідно, їх ризик потрапити в стаціонар, зайняти місця, яких бракує і заразитись додатково на коронавірус в стаціонарі.

Нагадаю, для вакцинації від грипу в Україні використовується кілька вакцин (Ваксігрип, Джисі Флю), щеплення традиційно робить не більше 0.5% населення, тому вакцин закуповують мало і на даний момент їх в наявності не знайти, на жаль.

Для вакцинації від пневмококу в Україні зареєстровано 2 вакцини – Синфлорикс (для дітей до 5 років), Превенар 13 ( для дітей і дорослих). В приватних клініках і аптеках вони є періодично.

Як робити щеплення безпечно?

Важливо, щоб хворі не заразили здорових. Тому для вакцинації поліклініка або клініка має виділяти певний час, в який проводиться тільки прийом здорових пацієнтів і вакцинація.

Щеплення робити рекомендується в порядку попереднього запису, коли кожен пацієнт приходить на свій час і не сидить довго в живій черзі. При знаходженні в клініці варто дотримуватись відстані між відвідувачами 1.5 -2 м.

Медичний персонал має використовувати засоби індивідуального захисту при огляді пацієнта і проведенні вакцинації, а саме – маска, окуляри або щиток на обличчя, рукавички, халат/костюм.

Якщо в звичайних умовах щеплення можна робити і на фоні мінімальних проявів ГРЗ, в період пандемії варто від цього утриматись і вакцинувати тільки здорових пацієнтів.

 

Бережіть себе і будьте здорові!
Шевелєва Ганна, педіатр.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

п.с. джерело інформації – майстер-курс «PedSMART. Антибіотики та вакцинація в умовах пандемії COVID-19» 04.04.20.

 

ще раджу послухати/почитати  на цю тему:

Уляна Супрун про планову вакцинацію під час пандемії COVID-19

інтерв’ю Федора Лапія про пандемію COVID-19 


Вакцинація в період пандемії COVID-19

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори