Контрольовані інфекції і куплені довідки про щеплення

Хвороби, від яких існують щеплення, називають “контрольованими” або “керованими”, тому що їх виникнення і розповсюдження можна попередити або і зовсім уникнути циркулювання збудника інфекції в світі (як це сталось з натуральною віспою і як може бути з поліомієлітом, кором тощо).

Оскільки зараз панують антивакцинальні настрої, багато українських дітей не щеплені через відмову батьків робити щеплення. Для вступу в садочок або школу купляють “липову” довідку.

На жаль, куплена довідка про вакцинацію, – на відміну від самої вакцинації, –  не захищає від хвороб.

Діти, чиї батьки подбати про них таким специфічним чином, на жаль, хворіють на кір, кашлюк тощо.

При встановленні подібних діагнозів обов’язок лікаря подати екстрене повідомлення в СЕС.

Батьки, які свого часу купили довідку про щеплення, розповідають лікарю, якого викликають до хворої дитини, про те, що дитина не щеплена, але вимагають, щоб ця інформація не передавалась, “напишіть, що ми щеплені”. Часто ця вимога аргументується фразою: “щеплені хворіють так само, як не щеплені , тож напишіть, що ми щеплені”.

Це абсурдно.

По суті, люди, які ризикують здоров’ям своєї власної дитини, “захищаючи” її від вакцинації, вимагають від лікаря, який виявляє хворобу і ставить діагноз, підтримати їх в цій брехні. Не задумуючись, що наражають на небезпечну хворобу і цього лікаря, і інших медичних працівників (на жаль, медики теж хворіють і помирають від кору), і людей, які з певних причин не можуть бути щеплені за станом здоров’я або за віком. Наприклад, новонароджену сусідську дитину, вагітну жінку, людину, що отримує хіміотерапію тощо.


До того ж, кожен такий випадок – випадок захворювання контрольованою інфекцією у щепленої дитини – розслідується. Тут не достатньо “написати, що дитина щеплена”. Піднімається інформація про те, де, коли і якою вакциною (серія, номер) було зроблено щеплення.  Правда так чи інакше виходить назовні.

Я не буду зараз торкатись морального боку тих, хто заробляє, продаючи  неправдиві довідки про щеплення чи липові медичні книжки. Гадаю, це і так зрозуміло.

Аргумент противників вакцинації, про те,  що “щеплені хворіють так само, як не щеплені”, сказаний у ліжка хворої дитини з фейковою довідкою про щеплення – що це, як не бажання видати бажане за дійсне? Оскільки “щеплені, які хворіють, як не щеплені” – часто їхні власні діти, вакциновані лише на папері.

Ось дані статистики про захворюваність на кір і підробні довідки:

  1. 86% хворих на кір не мали щеплення – Супрун

  2.  На Франківщині батьки 23% дітей, які перехворіли інфекційними захворюваннями, підробили довідки про вакцинацію

Шевелєва Ганна, педіатр.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

Контрольовані інфекції і куплені довідки про щеплення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори