Чи може дорослий захворіти на поліомієліт? Фільм “Дихай!”

поліомієліт, фільм 2017
“Дихай!” 2017 – фільм про поліомієліт у дорослої людини

Кілька днів тому мала розмову про щеплення з батьками одного чудового, але не вакцинованого хлопчика.  В розмові тато хлопчика зауважив, що така хвороба, як поліомієліт, не є небезпечною для дітей старшого віку і дорослих, а тільки для зовсім маленьких дітей. Це поширене твердження. Та на жаль, це не так.

в 2017 році вийшов британський фільм “Breathe” (перекладають “Дихай заради нас” або “Дихай”), заснований на реальних подіях. Його герой – Робін Кавердіш, в 1958 році, в віці 28 років захворів на поліомієліт. Внаслідок чого не міг не тільки ходити, але й втравив можливість самостійно дихати. Робін прожив цікаве і насичене життя (інакше б про нього не знімали фільм), жив в оточенні рідних, подорожував, привертав увагу до проблем, з якими стикався сам і хворі, подібні до нього, завдяки чому відбувались певні зміни (розробка портативних дихальних апаратів тощо). 


Подивитись цей фільм в українському перекладі можна за посиланням:  https://film-ua.com/9150-dihay-zaradi-nas-2017.html. Також можна скачати з порталу https://toloka.to/.

 

Ми з вами, покоління сучасних батьків, на щастя, не знаємо, що таке поліомієліт. Тому що вакцинація від цієї хвороби почалась в кінці 60-х років. До речі, поліомієліт – це, як і кір, ще одна керована хвороба, яку можна було б повністю ліквідувати завдяки вакцинації (вірус передається тільки від людини людині, і, якщо вакцинувати всіх людей, вірус циркулювати не буде і зникне).

Бажаю здоров’я!

Шевелєва Ганна, педіатр.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

Чи може дорослий захворіти на поліомієліт? Фільм “Дихай!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори