Кір в Україні-2019

Захворюваність на кір в Україні продовжує зростати, за даними МОЗ, лише за 1 тиждень – протягом 7-го тижня 2019 р. на кір захворіли 3 264 людини — 1 545 дорослих та 1 719 дітей. Загалом 2019 року померло вже 8 людей, серед яких 2 дитини. У 2018 р. кір забрав 16 життів.

І в  моїй практиці цієї зими теж були випадки кору – у невакцинованих вчасно або тих малючків, що були замалі для щеплень.

Як лікар, я б хотіла, щоб діти не хворіли, росли здорові і  приходити до нас тільки на профогляди. Разом з тим, гадаю, захворюваність на кір триватиме, поки всі не вакцинуються або не перехворіють. Це сумно, адже кір є контрольованою хворобою, яку можна уникнути шляхом вакцинації. Завдяки щепленням кору немає на американському континенті, тобто, там не хворіють на цю хворобу взагалі. 


Детальніше про щеплення від кору читайте тут:  Кір : (  – в цій статті , написаній мною ще на початку спалаху кору, є основна інформація про цю хворобу і її профілактику. 

Вакцини. На сьогодні в Україні зареєстровано і використовується 2 вакцини від кору, за даними МОЗ:

  1. «Пріорикс»/Priorix (виробник Glaxosmithkline Biologicals S.A., Бельгія)
  2. «М-М-Р ІІ»/M-M-RII (виробник Merck & Co., Inc., США).

Вони є в державних поліклініках і безкоштовні. В приватних клініках, на жаль, немає.

Зараз не тільки активно хворіють, а й активно вакцинуються від кору. В цьому році, за 1,5 місяці, – майже 200 тисяч українців зробити собі і своїм дітям щеплення.

Фальшиві довідки. Останні багато років було модно купляти довідки про щеплення, не роблячи саме щеплення. Такі довідки не захищають від хвороб. На сьогодні склалась така ситуація, коли ніхто не може гарантувати, що ваша дитина не зустрінеться з хворим на кір в садочку, школі, торговому центрі, транспорті тощо.

І чи впевні ви, що робите добре для своєї дитини, коли залишаєте її не вакцинованою? І що вона вам подякує за це? Зараз підростає покоління дітей, які шукають можливість зробити не зроблені батьками-антивакцинаторами вакцини (детальніше про цю історію )

І наразі можна надолужити незроблене незважаючи на куплену колись довідку. За це не судитимуть і не штрафуватимуть, враховуючи епідситуацію в країні.

Будьте здорові!

Шевелєва Ганна, педіатр.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

 

Кір в Україні-2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори