Більшість моїх пацієнтів не бояться приходити в клініку – вони відразу біжать до коробки з іграшками або знаходять собі інше цікаве заняття.
Нещодавно я познайомилася з 6-річним хлопчиком, який завітав разом зі своєю мамою на прийом до мене. Він буквально тремтів від страху.
Звичайно ж, я спитала у мами, чому її дитина боїться лікаря.
Як розповіла мама, не так давно йому кололи в уколах антибіотики. І відбулось це двічі за короткий проміжок часу. Перший раз курс антибіотиків призначили після того, як у дитини виник стеноз гортані (який викликається вірусними інфекціями (ГРЗ) і не потребує призначення антибіотиків). Другий раз лікували гострий отит (отит – запалення вуха – у дітей часто вимагає призначення антибіотиків, проте його можна дати його в солодкій суспензії, якщо дитина лікується вдома).

Антибіотики в ін’єкціях використовуються при важкому перебігу захворювання і тяжкому стані пацієнта, що потребує лікування в умовах стаціонару. В стаціонарі є можливість поставити внутрішньовенний катетер, через який можна вводити ліки протягом кількох днів (тобто, укол робиться 1-кратно, щоб поставити катетер, а не кілька разів на день для введення ліків), а не робити болючі уколи в попу. А після покращення стану дитини її переводять на аналогічний антибіотик в суспензії.
Тобто, сучасна педіатрія не є і не повинна бути “каральною”, тобто такою, що змушує дитину терпіти біль і страждати в випадках, коли без цього можна обійтись.
Те ж я можу сказати і про сучасну стоматологію. Мій син кілька місяців тому відвідував стоматолога, після чого ділився враженнями: “Мамо, я не розумію, чому деякі кажуть, що бояться стоматологів. Ну як їх можна боятись?!”
Бажаю вам бути здоровими і не мати приводів боятись лікарів.
Шевелєва Ганна, педіатр.
при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.