Календар профілактичних щеплень 2018 в Україні:

Внесено зміни до календаря профілактичних щеплень в Україні (наказ МОЗ від 18.05.2018 № 947)
Що змінилось:
Вакцинація від туберкульозу (БЦЖ) тепер буде робитись 1-кратно в віці 3-5 днів (відмінили 2-ге щеплення для дітей в 7 років)
Вакцинація БЦЖ проводиться всім новонарожденим дітям віком від 48 годин життя, що не мають протипоказань до цього щеплення.
Недоношеним дітям роблять щеплення БЦЖ при досягненні маси тіла більше 2500 г.
В один день з БЦЖ не можна вводити інші вакцини.
Дітям, які не були щеплені в пологовому будинку, вакцинацію проводять пізніше в поліклініках. До 2-х місяців життя перед БЦЖ проба Манту не проводиться. Дітям старше 2-х місяців проводять пробу Манту і вакцинують дітей від туберкульозу при її негативному результаті.
Дітям, які були щеплені БЦЖ, повторне щеплення в 7 років не проводиться, не залежно від того, сформувався чи не сформувався рубчик в місці вакцинації.
Вакцинація від вірусного гепатиту (ВГВ) буде проводитись в віці 1 доба- 2 місяці – 6 місяців життя (раніше було 1 доба-1 місяць-6 місяців)
Особливості вакцинації новонароджених від вірусного гепатиту в залежності від HBsAg – статусу матері:
Якщо мати HBsAg “-” , 1-ше щеплення може проводитись як в 1-шу добу життя в пологовому будинку, так і протягом перших місяців життя дитини з використанням комплексих вакцин.
Якщо вага новонародженої дитини складає більше 2000 г, щеплення можна робити одразу; при масі тіла < 2000 г – щеплення відкладають до досягнення дитиною цієї маси.
Якщо мати HBsAg “+” , 1-ше щеплення проводиться в перші 12 годин життя, незалежно від маси тіла дитини. Також протягом 1-го тижня життя новонародженому вводиться специфічний імуноглобулін проти гепатиту В.
Якщо маса тіла дитини при народженні складає < 2000 г , щеплення проводиться в 1-шу добу, в подальшому робиться ще 3 щеплення – в 1 місяць, 2 місяці , 7 місяців.
Якщо мати HBsAg “?” 1-ше щеплення проводиться в перші 12 годин життя. Також одночасно визначають HBsAg – статус мами і в подальшому діють відповідно до нього.
Терміни планової вакцинації від інших інфекцій залишились без змін:
Щеплення проти кашлюку, дифтерії, правця — в 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців. Надалі роблять щеплення тільки проти дифтерії і правця — в 6 років (анатоксином дифтерійно правцевим – АДП), 16 років і надалі — раз у 10 років (анатоксином дифтерійно правцевим АДП-М, зі зменшемим вмістом антигену).
Щеплення проти поліомієліту — в 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років, 14 років. Для перших 2-х щеплень використовують тільки ІПВ (інактивована вакцина від поліомієліту, в уколах), для подальших можна використовувати як ІПВ, так і ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина, в краплях).
Щеплення проти гемофільної інфекції — в 2 місяці, 4 місяці, 1 рік.
Вакцинація від кору, краснухи, паротиту (КПК) — в 1 рік, 6 років.
Вам також може бути цікаво:
- Щеплення з порушенням графіку вакцинації (щеплення за індивідуальним графіком)
- Протипоказання до вакцинації. Коли не можна робити щеплення
- Проба Манту: коли роблять і як оцінюють
- Рекомендовані вакцини (грип, вітрянка, ротавірус, пневмококова інфекція). Особливості щеплення
- Комбинированные и моновакцины – от каких инфекций они защищают?
Здоров’я вашим дітям!
Ганна Шевелєва, педіатр.
при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.
Джерело інформації – Наказ МОЗ України від 18.05.2018 № 947 “Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні”- http://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-18052018–947-pro-vnesennja-zmin-do-kalendarja-profilaktichnih-scheplen-v-ukraini