Календар вакцинації 2018

Календар профілактичних щеплень 2018 в Україні:

Календар вакцинації 2018

Внесено зміни до календаря профілактичних щеплень в Україні (наказ МОЗ від 18.05.2018 № 947)

Що змінилось:Вакцинація від туберкульозу (БЦЖ) тепер буде робитись 1-кратно  в віці 3-5 днів (відмінили 2-ге щеплення для дітей в 7 років)

Вакцинація БЦЖ проводиться всім  новонарожденим дітям віком від 48 годин життя, що не мають протипоказань до цього щеплення. 

Недоношеним дітям роблять щеплення БЦЖ при досягненні маси тіла більше 2500 г.

В один день з БЦЖ не можна вводити інші вакцини.

Дітям, які не були щеплені в пологовому будинку, вакцинацію проводять пізніше в поліклініках.  До 2-х місяців життя перед БЦЖ проба Манту не проводиться. Дітям старше 2-х місяців проводять пробу Манту і вакцинують дітей від туберкульозу при її негативному результаті.

Дітям, які були щеплені БЦЖ, повторне щеплення в 7 років не проводиться, не залежно від того, сформувався чи не сформувався рубчик в місці вакцинації.

 

Вакцинація від вірусного гепатиту (ВГВ) буде проводитись в віці 1 доба- 2  місяці – 6 місяців життя (раніше було 1 доба-1 місяць-6 місяців)

Особливості вакцинації новонароджених від вірусного гепатиту в залежності від HBsAg – статусу матері:

Якщо мати HBsAg “-” , 1-ше щеплення може проводитись як в 1-шу добу життя в пологовому будинку, так і протягом перших місяців життя дитини з використанням комплексих вакцин. 

Якщо вага новонародженої дитини складає більше 2000 г, щеплення можна робити одразу; при масі тіла < 2000 г – щеплення відкладають до досягнення дитиною цієї маси. 

 

Якщо мати HBsAg “+” , 1-ше  щеплення проводиться в перші 12 годин життя, незалежно від маси тіла дитини. Також протягом  1-го тижня життя новонародженому вводиться специфічний імуноглобулін проти гепатиту В.

Якщо маса тіла дитини при народженні складає < 2000 г , щеплення проводиться в 1-шу добу,  в подальшому  робиться ще 3 щеплення  – в 1 місяць, 2 місяці , 7 місяців.

Якщо мати HBsAg “?” 1-ше  щеплення проводиться в перші 12 годин життя. Також одночасно визначають HBsAg – статус мами і в подальшому діють відповідно до нього.Терміни планової вакцинації від інших інфекцій залишились без змін: 

Щеплення проти кашлюку, дифтерії, правця — в 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців. Надалі роблять щеплення тільки проти дифтерії і правця — в 6 років (анатоксином дифтерійно правцевим –  АДП), 16 років і надалі — раз у 10 років (анатоксином дифтерійно правцевим АДП-М, зі зменшемим вмістом антигену).

Щеплення проти поліомієліту — в 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років, 14 років. Для перших 2-х щеплень використовують тільки ІПВ (інактивована вакцина від поліомієліту, в уколах), для подальших можна використовувати як ІПВ, так і ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина, в краплях).

Щеплення проти гемофільної інфекції — в 2 місяці, 4 місяці, 1 рік.

Вакцинація від кору, краснухи, паротиту (КПК) — в 1 рік, 6 років.

Вам також може бути цікаво: 

Здоров’я вашим дітям!

Ганна Шевелєва, педіатр.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

Джерело інформації – Наказ МОЗ України від 18.05.2018 № 947 “Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні”- http://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-18052018–947-pro-vnesennja-zmin-do-kalendarja-profilaktichnih-scheplen-v-ukrainiКалендар вакцинації 2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори