Співзасновниця M-Gate Ксенія Михайлюк: “Наша ціль – створити нову генерацію лікарів. Активних, сучасних, розумних, які готові працювати в Україні”

 

Ксенія Михайлюк
Ксенія Михайлюк

Вітаю, сьогодні в гостях у блогу “мама-педіатр”   Ксенія Михайлюк, співзасновниця проекту M-Gate – ресурсу, призначеного для професійного вдосконалення лікарів.

Ксеніє, розкажіть, будь ласка, історію заснування M-Gate

Спочатку у одного з засновників проекту, Валерія Вознюка, з’явилась ідея створення сайту, що міститиме інформацію про закордонні стажування для медиків. Адже у нас існує упередження, що це дуже складно і дорого. Але це не так. Кілька місяців ми працювали над створенням бази даних, в основному спираючись на власний досвід та шукали інформацію про стажування та інші освітні пропозиції в інтернеті. Результатом нашої роботи був запуск сайту m-gate.org у вересні 2016 року, ми зібрали понад 700 пропозицій для медиків різного рівня підготовки (від студентів до професорів) та спеціальностей. Коли я кажу «ми», то маю на увазі шістьох осіб: трьох інтернів та трьох студентів, можете подивитись на нас на сайті☺  

Важливо, що близько 90% пропозицій на сайті передбачають безкоштовне навчання і часто – одержання гранту чи стипендії. Ми вірили, що це буде вибух, всі схаменуться і поїдуть вчитися, але суспільство морально не готове зрозуміти, що це так легко. Тому, ми почали офф-лайн проекти, щоб привернути увагу до сайту та, водночас, створити нові цікаві можливості для фахового розвитку.

Які цілі ставить перед собою M-Gate?

Глобально – створити нову генерацію лікарів в Україні – активних, сучасних, розумних, які не бояться вчитися, вдосконалюватися і готові працювати в Україні. Ми переконані, що тут є купа можливостей для вдосконалення і не віримо в жодні «зради» щодо вітчизняної охорони здоров’я.Як фінансується цей проект?

Спочатку ми постійно вкладали власні кошти, лише згодом, десь за півроку активної роботи вдалось залучити спонсорів до певних проектів. Інколи нам щастить отримати невеличкі гранти, інколи нас підтримує бізнес. Проте, стабільного фінансування, так би мовити, на установчі витрати, поки що немає.

С якими організаціями ви співпрацюєте в світі та в Україні?

В Україні це Українська та Східноукраїнська Академії педіатрії, Українська асоціація боротьби з інсультом, Асоціація анестезіологів України та ряд інших фахових організацій. Активно співпрацюємо з платформою «Сходи в майбутнє», вони  суттєво підтримують ряд проектів, зокрема, EviDays та деякими приватними клініками. Рік тому мали спільний грантовий проект з European digestive surgery, а влітку ми організовували стажування для українців у Національному інституті раку Словаччини.

Чи маєте ви підтримку з боку МОЗ України?

Хіба моральну ☺ Сподіваємось найближчим часом розпочати спільний проект, але поки що це таємниця.

Хто – які медичні організації –  сьогодні пропагує і використовує принципи доказової медицини в Україні?

Наші партнери, про яких я говорила раніше активно пропагують EBM, «недоказових» зв’язків ми намагаємось уникати.

На сьогодні доказова медицина не є мейн-стрімом, більшість медичних конгресів і конференцій, як і професійних видань для лікарів мають не доказовий, а комерційний характер. Чи можливо це змінити, на вашу думку?

Особисто я впевнена, що зміни неминучі і рано чи пізно весь цей морок поступиться місцем більш цивілізованим підходам. Ми зі свого боку намагаємось пришвидшити цей процес. Хоча, більш ефективним були б не локальні ініціативи а державна політика щодо реформування всієї системи медичної освіти, вона сповнена баласту, який тягне донизу всю галузь.  


На сьогодні ви поєднуєте роботу над проектом M-Gate та навчання у медичному вищі. Які ваші плани на майбутнє?  

Цього року я розпочну інтернатуру за фахом «загальна хірургія», пізніше зорієнтуюсь щодо більш вузької спеціалізації. У будь-якому випадку, платформа M-Gate буде розвиватись та втілювати задуми, ми створили міцну команду, яка не дасть проекту зникнути.

Яким ви бачите розвиток української медицини в найближчі 10 років?

Якщо чесно, мені складно передбачити, адже з багатьма аспектами я знайома лише в теорії. Проте, пропозиції нинішнього керівництва МОЗ здаються мені доволі переконливими і хочеться вірити, що за 10 років відбудеться реформування первинної ланки і оптимізація стаціонарної допомоги, включно з зростанням державного забезпечення. Крім того, університетська освіта, в тому вигляді, в якому вона є зараз, не має права на життя. Тому, сподіваюсь, за десять років ми перейдемо від формальних витрат часу на заняттях до одержання актуальних сучасних знань.

Дякую! Бажаю успіхів у професійному зростанні.

Задавала питання Шевелєва Ганна для блогу mama-pediatr.com

сайт М-Gate: https://www.m-gate.org/ua/

сторінка в фб:  https://www.facebook.com/MedicalGatepage/

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com

Співзасновниця M-Gate Ксенія Михайлюк: “Наша ціль – створити нову генерацію лікарів. Активних, сучасних, розумних, які готові працювати в Україні”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори