Як вакцинують дітей в Китаї

вакцинація, Китай, щеплення дітей
як вакцинують дітей в Китаї

Кордони між країнами стають менш помітними.  Все більше людей переїжджає, щоб жити, працювати і вирощувати дітей в інші країни світу. Переїждаючи, звертаються в медичні заклади країни, в якій живуть.

Так і серед моїх пацієнтів є кілька родин з Китаю, які приводять своїх дітей на огляди і планові щеплення. Розповідаючи при цьому про відмінності в організації медичної допомоги дітям  в своїй рідній країні. Особисто мені було цікаво про це дізнатись, гадаю, вам буде цікаво також.Батьки приносять дітей на планові огляди до педіатра раз на місяць протягом першого півріччя життя, потім – рідше. Також до лікаря звертаються при хворобі дитини (як і у нас).

Антивакцинальні настрої не популярні.(у нас – навпаки, вакцинують мало дітей. Детальніше – статистика в Україні і світі).

Батьки приводять дітей на планові щеплення вчасно (у нас – навпаки,  батьки часто відмовляються робити щеплення вчасно).

Інформацію про час (діапазон часу), коли потрібно привести дітей на чергове щеплення, батьки отримують зі спеціального додатку на своєму смартфоні  – їм приходить нагадування про це (в Україні більшість батьків не знає, коли і від яких хвороб потрібно щепити дитину).

Огляд педіатра перед вакцинацією не проводиться. Щеплення виконують в окремому приміщенні, не там, де приймає педіатр. Дітей оглядає медсестра. Пояснюється це просто: щороку народжується багато дітей, не вистачить педіатрів, щоб оглядати всіх перед кожним щепленням (У нас огляд лікаря перед щепленням – обов’язковий. Не обов’язковим, але поширеним є додаткове обстеження, яке включає загальний аналіз крові, сечі, консультацію невролога, іммунолога тощо).

Перед вакцинацією дітям міряють температуру (у нас – також).

Батьки заповнюють інформовану згоду на щеплення (в Україні – також. До речі, бланки інформованої згоди в Україні написані 2-ма мовами – українською і англійською, тому жодних проблем з їх заповненням іноземцями не було).

Вакцинація дітей в Китаї безкоштовна (У нас всі вакцини, які внесені в календар планової вакцинації держава має забезпечувати за державний кошт, для батьків вони безкоштовні при вакцинації в державних поліклініках. Ті вакцини, які держава не може купити, є рекомендованими в нашій країні і оплачуються за кошт батьків – наприклад, вакцинація від ротавірусної інфекції, пневмококу тощо).

Календар вакцинації відрізняється від українського за часом проведення вакцинації від тих чи інших хвороб, за тим, від яких  інфекцій вакцинують дітей (так, в Китаї немає обов’язкового щеплення від гемофільної інфекції, а є від інших хвороб, які у нас не обов’язкові). Оскільки в кожній країні існує свій календар вакцинації, які можуть змінюватись з часом.

Паспорт вакцинації дитини зовні нагадує закордонний паспорт – він в такій само твердій обкладинці. На перших сторінках є календар вакцинації на 2-х мовах – англійській і китайській, в якому вказано назву вакцин і вік для вакцинації. На наступних сторінках – місце для відміток про виконання щеплень, печаток (В Україні щеплення вписують на одній зі сторінок медичної карти дитини, печатку і запис про щеплення ставлять в самій карті. Тому важко знайти цей підтверджуючий запис і так легко підробити документ про щеплення. Приватні клініки, які проводять щеплення, видають власні карти щеплень, довільно оформлені, разом з документом, що підтверджує проведене щеплення).

Після проведеного щеплення батьки з дитиною 30 хвилин проводять в клініці (в Україні – так само).

Шевелєва Ганна, педіатр. 

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.Як вакцинують дітей в Китаї

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори