
Кордони між країнами стають менш помітними. Все більше людей переїжджає, щоб жити, працювати і вирощувати дітей в інші країни світу. Переїждаючи, звертаються в медичні заклади країни, в якій живуть.
Так і серед моїх пацієнтів є кілька родин з Китаю, які приводять своїх дітей на огляди і планові щеплення. Розповідаючи при цьому про відмінності в організації медичної допомоги дітям в своїй рідній країні. Особисто мені було цікаво про це дізнатись, гадаю, вам буде цікаво також.
Батьки приносять дітей на планові огляди до педіатра раз на місяць протягом першого півріччя життя, потім – рідше. Також до лікаря звертаються при хворобі дитини (як і у нас).
Антивакцинальні настрої не популярні.(у нас – навпаки, вакцинують мало дітей. Детальніше – статистика в Україні і світі).
Батьки приводять дітей на планові щеплення вчасно (у нас – навпаки, батьки часто відмовляються робити щеплення вчасно).
Інформацію про час (діапазон часу), коли потрібно привести дітей на чергове щеплення, батьки отримують зі спеціального додатку на своєму смартфоні – їм приходить нагадування про це (в Україні більшість батьків не знає, коли і від яких хвороб потрібно щепити дитину).
Огляд педіатра перед вакцинацією не проводиться. Щеплення виконують в окремому приміщенні, не там, де приймає педіатр. Дітей оглядає медсестра. Пояснюється це просто: щороку народжується багато дітей, не вистачить педіатрів, щоб оглядати всіх перед кожним щепленням (У нас огляд лікаря перед щепленням – обов’язковий. Не обов’язковим, але поширеним є додаткове обстеження, яке включає загальний аналіз крові, сечі, консультацію невролога, іммунолога тощо).
Перед вакцинацією дітям міряють температуру (у нас – також).
Батьки заповнюють інформовану згоду на щеплення (в Україні – також. До речі, бланки інформованої згоди в Україні написані 2-ма мовами – українською і англійською, тому жодних проблем з їх заповненням іноземцями не було).
Вакцинація дітей в Китаї безкоштовна (У нас всі вакцини, які внесені в календар планової вакцинації держава має забезпечувати за державний кошт, для батьків вони безкоштовні при вакцинації в державних поліклініках. Ті вакцини, які держава не може купити, є рекомендованими в нашій країні і оплачуються за кошт батьків – наприклад, вакцинація від ротавірусної інфекції, пневмококу тощо).
Календар вакцинації відрізняється від українського за часом проведення вакцинації від тих чи інших хвороб, за тим, від яких інфекцій вакцинують дітей (так, в Китаї немає обов’язкового щеплення від гемофільної інфекції, а є від інших хвороб, які у нас не обов’язкові). Оскільки в кожній країні існує свій календар вакцинації, які можуть змінюватись з часом.
Паспорт вакцинації дитини зовні нагадує закордонний паспорт – він в такій само твердій обкладинці. На перших сторінках є календар вакцинації на 2-х мовах – англійській і китайській, в якому вказано назву вакцин і вік для вакцинації. На наступних сторінках – місце для відміток про виконання щеплень, печаток (В Україні щеплення вписують на одній зі сторінок медичної карти дитини, печатку і запис про щеплення ставлять в самій карті. Тому важко знайти цей підтверджуючий запис і так легко підробити документ про щеплення. Приватні клініки, які проводять щеплення, видають власні карти щеплень, довільно оформлені, разом з документом, що підтверджує проведене щеплення).
Після проведеного щеплення батьки з дитиною 30 хвилин проводять в клініці (в Україні – так само).
Шевелєва Ганна, педіатр.
при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.