топ-20 статей за 2017 рік

2017-й рік добігає свого завершення, саме час для підведення блого-підсумків.

Найпопулярнішими статтями на блозі mama-pediatr.com в 2017-му були наступні:

  1. Яка група крові може бути у дитини, якщо відома група крові батьків? – Група крові та резус-фактор дітей не завжди такий самий, як у батьків. В статті представлені всі можливі варіанти наслідування цих показників.
  2. Как ходить в детский сад и не болеть? – На що варто звернути увагу, обираючи дитячий садочок для дитини.
  3. Лікування ГРВІ у дітей. Нові рекомендації МОЗ – Про те, на які препарати не варто витрачати гроші, якщо дитина захворіла ГРЗ.


  4.  В Украине отменят вызов врача на дом – Роздуми на тему медреформи. Ніде в світі, окрім пострадянського простору, не має такої зручної послуги, як безкоштовний виклик дільничного лікаря додому, оскільки час лікаря занадто цінний, щоб витрачати його на ходіння від будинку до будинку.
  5. Правила введення прикорму. Рекомендації МОЗ України – що, коли і як вводити в рацион дитини 2-го півріччя життя.
  6. Щеплення з порушенням графіку вакцинації – Більшість українців роблять щеплення не за графіком. Від яких інфекцій потрібно вакцинувати дитину і з якими інтервалами це робити – на основі наказу МОЗ.
  7. Рвота, понос у ребенка. Как правильно отпаивать ребенка? Когда и чем кормить? – захворювання, що супроводжуються проносом і блювотою, бувають у дітей досить часто. Які продукти і напої можна давати малюкові, а від яких потрібно тимчасово відмовитись – в данній статті.
  8. Закрепи у малюка. Як допомогти? – якою є нормальна частота випорожнень у дитини першого року життя, що вважається закрепом, як запобігти появі закрепів і як допомогти.
  9. Протипоказання до вакцинації. Коли не можна робити щеплення – Насправді, перелік протипоказать до щеплень значно менший, ніж це здається. Не обовязково чекати 2 тижні після ГРЗ і здавати аналіз крові і сечі перед щепленням.


  10. Когда санитарка зарабатывает больше врача или почему я не работаю в государственной медицине – Реалії державної медицини.
  11. Как восстановить лактацию? Советы для тех, кто на смешанном вскармливании – Для тих мам, які дають дитині груди +суміш, але дуже хочуть давати тільки грудне молоко.
  12. Проба Манту: коли роблять і як оцінюють – навіщо потрібна проба Манту, кому її проводять і як оцінюють результати. А також – про інтервал між пробою Манту і профілактичними щепленнями.
  13. Как принимать антибиотики – Зверніть увагу, антибіотики не ефективні при вірусних інфекціях. Призначений курс лікування потрібно завершити.
  14. Як перейти з однієї суміші на іншу – Для тих, хто годує дитину першого року життя молочними сумішами – як правильно змінювати суміш, щоб перехід не супроводжувався нападами кишкових кольок тощо.
  15. Календар вакцинації – діючий на сьогодні календар вакцинації, в якому вказано, від яких інфекцій і в якому віці потрібно вакцинувати дитину.
  16. Кашель из-за стресса (психогенный кашель у детей) – Кашель – не завжди свідчить про захворювання органів дихання. Інколи він є різновидом нервових тіків, реакцією дитини на стресову ситуацію. Як відрізнити такий кашель і що з ним робити (або не робити) – в статті.
  17. Если долго не заживает ранка… – Про те, як обробляти травми шкіри у дітей, чому на ранку не потрібно наливати зєльонку і йод, в яких випадках потрібно звертатись до лікаря.
  18. Как проходит аттестация врачей в Украине – розповідь про те, як лікарі підтверджують своє право займатись практичною медициною і отримують категорії.
  19. Лікар Сергій Нестеренко: про медицину в США – інтерю американського нейрохірурга українського походження про життя і роботу лікаря в США, а також про те, який шлях потрібно пройти українському лікарю, щоб здобути право займатись медичною практикою в США.
  20. “Не куріть, це шкодить моєму здоров’ю!” 21 креативний плакат проти куріння – куріння шкодить не тільки курцеві, але й оточуючим його людям. Плакати з усього світу, які закликають позбутись цієї звички.  Бажаю вам здоровя і щастя в 2018- році, що наступає!

  Шевелєва Ганна, педіатр. 

  при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

топ-20 статей за 2017 рік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори