Генрі Марш. Історії про життя, смерть і нейрохірургію

Генрі Марш. Історії про життя смерть і нейрохірургію

З Україною пов’язано ім’я відомого англійського нейрохірурга  Генрі Марша.

Він є автором книги “Історії про життя, смерть і нейрохірургію”(в 2015 році видано українською мовою у Видавництві Старого Лева) і героєм фільму “Англійський хірург”.

Прочитайте цю книгу, вона  гарно написана і буде цікавою для людей і без медичної освіти.  В книзі багато роздумів про ставлення до життя, хвороб, смерті, і роботу лікаря.

Кожна глава книги має назву медичного діагнозу і розповідає окрему історію. Якщо пропустити медичні терміни, які складно вимовити без підготовки (їх в тексті небагато), залишається історія життя людини, подана крізь призму світогляду лікаря.

В книзі йдеться, між іншим, і про перший візит Генрі Марша в Україну на початку 90-х і про зустіч з київським нейрохірургом Ігорем Курильцем, яка потім переросла в дружбу і співробітництво. Пізніше ними буде заснована приватна  нейрохірургічна клініка в Києві.

А на момент подій, описаних в книзі, українська пострадянська медицина представляє разючий контраст з європейською. Гіганська лікарня, в якій всі операційні “закриті на ремонт”, відсутність потрібного обладнання, відсутність доступу до нових знань. Все це подано безпристрастним поглядом іноземця, без жодних прикрас. Тому – приготуйтесь – ці глави буде читати гірко.

Фільм “Англійський хірург” розміщений у вільному доступі на youtube, при бажанні можна переглянути. Це документалка про медичні будні доктора Марша в Україні. Особисто мені книга сподобалась більше.

Бажаю вам здоров’я!

Шевелєва Ганна, педіатр. 

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

Якщо вам подобається читати про життя лікарів, зверніть увагу:

Генрі Марш. Історії про життя, смерть і нейрохірургію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори