Про зустріч з американським нейрохірургом Люком Томичем

зустріч з Люком Томичем, Київ, 2017р.

3 червня 2017-го року я відвідала дуже цікавий захід – зустріч з америкарським нейрохірургом Люком Томичем.

Ця подія залишила по собі багато  думок і вражень,  якими я хочу поділитись з вами на сторінках блогу mama-pedaitr.com.

 Лікар Люк Томич

Інтерес американського лікаря-нейрохірурга Люка Томича до України не випадковий. Він розповів, що має українське коріння: бабуся і дідусь лікаря родом з Західної України. До того ж, він одружений на українці, яка багато років тому переїхала в США і зараз з фондом Razom приймала участь в організації цієї поїздки. Тому Люк Томич прекрасно розуміє українську мову і з дитинства знайомий зі смаком вареників та інших страв української кухні:).

Це вже третя поїздка в Україну, під час якої американський лікар ділиться досвідом з українськими колегами і проводить нейрохірургічні операції . Робить він це з благодійною метою, не беручи з українських пацієнтів плати за свою роботу.  Клініка, в якій консультує і оперує Люк Томич, коли приїждає в Україну – Міжнародний центр нейрохірургії.

Разом з лікарем Томичем їздить знімальна група, яка готує  фільм про його роботу.

для успіха лікарю потрібно бути привітним, доступним, компетентним

Люк Томич розповідав про американську медицину, нейрохірургію, про те, що для успішної роботи потрібно багато знань і практики, постійно треба вчитись і вдосконалюватись.

Він говорив про ставлення до авторитетів і здоровий скептицизм по відношенню до того, що вивчається. Знання накопичуються, підходи змінюються і те, що вважалось неможливим для ваших вчителів, може бути можливим для вас.

Розповідав, як змінюються вимоги до лікарів. Щоб бути успішним, лікар має бути доступним, має бути кваліфікованим, має бути привітним в спілкуванні з пацієнтами і колегами. При відсутності хоч однієї з цих якостей успіху не досягти.

американець Люк Томичем привітний в спілкуванні і чудово розуміє українську мову

Ця зустріч була цікава саме можливістю дізнатись про інший світогляд, пріорітети і тенденції, які відбуваються в медицині іншої півкулі землі. Медицина, як і будь-яка інша галузь, стрімко розвивається, змінюється. Природньо, що зникають кордони між країнами і відбувається обмін знань і запозичуються найкраще.

Американець Люк Томич під час  цієї зустрічі з переважно студентською аудиторією вигідно відрізняється від більшості українських лекторів відсутністю зверхньості і зарозумілості. Я не можу не провести паралель із своїми колишніми викладачами, які читали одні і ті ж самі незмінні лекції щороку і казали студентам: “Вам не потрібно більше нічого знати, крім інформації, яка була на моїх лекціях!” Люк Томич, навпаки, радить постійно вчитись і все ставити під сумнів, адже медицина вдосконалюється і змінюється.

Лікар Ігор Курилець

На зустрічі виступав лікар-нейрохірург Ігор Ігорович Курилець, він розповідав про українські реалії і відповідав на численні питання, пов’язані з навчанням і роботою нейрохірургів в Україні.

В тому числі, що рівень медичної допомоги може вважатись хорошим тільки тоді, коли її можна буде на належному рівні отримати не тільки в Києві, а на всій території країни. Оскільки, в випадку ДТП, яке станеться в провінції, постраждалому потрібно буде надавати допомогу там, де він знаходиться, без можливості доставити в столицю. А це значить, що там має бути, принаймні, апарат МРТ для діагностики і оснащена операційна.

Лікарі-нейрохірурги Ігор Курилець і Люк Томич відповідають на запитання

 

Я познайомилась з україньским нейрохірургом Ігорем Курильцем –  інтелігентним і привітним

Для тих, хто пов’язує своє майбутнє з нейрохірургією

Є чудова новина для тих, хто мріє стати нейрохірургом, але не був на цій зустрічі. В кліниці  Міжнародний центр нейрохірургії студенти старших курсів та лікарі-інтерни, що мріють стати нейрохірургами можуть навчатись цій професії.

Ця можливість є безоплатною з обох боків: клініка не бере з майбутніх нейрохірургів грошей за право навчатись, але й не платить їм зарплату.

студенти-медики, що пов’язують своє майбутнє з нейрохірурією, мали унікальну можливість вчитись у Люка Томича і бути присутніми на операціях

Лікар Ігор Курилець жартуючи, сказав, що  гарантує “положення рабів”. Тобто, багато роботи і відсутність прав і привілеєв. В реальності це означає, що ви можете бути присутніми при всіх етапах роботи лікарів-нейрохірургів – від спілкування з пацієнтами і діагностики до участі в операціях. Адже тільки так можна стати хорошим хірургом.

Це унікальна можливість,  що іде всупереч українським реаліям, коли  під час інтернатури  молоді лікарі-хірурги не мають достатнью практики, щоб по справжньому опанувати професію.

Аудиторія

В залі Пабу Счастье, де проходила зустріч,  зібралось близько 100 людей, більшість з яких складали студенти-медики старших курсів і випускники, які мріють стати нейрохірургами.

Я думаю, це були найкращі студенти. Суджу про це  по тому особливому блиску в очах, який з’являться, коли займаєшся улюбленою справою (тут – вивченням медицини), по вільніму розумінню англійської (пан Томич виступав англійською мовою), по питаннях, які вони задавали: як стати хорошим лікарем, на чому робити акцент при навчанні тощо.

Під час зустрічі було багато питань від студентів і молодих лікарів, які пов’язують своє майбутнє з нейрохірургією

Про атмосферу

Це було надзвичайно! Настрій, який панував на цій зустрічі, хочеться законсервувати, щоб відкривати в моменти відчаю. Це концентрація розумних і відкритих людей, які прагнуть змінити світ на краще.

Щиро дякую тим, хто організував цю подію:

команда, що організувала зустріч: Razom for Ukraine та INgenius з Люком Томичем та Ігорем Курильцем

Організатори

Ця зустріч відбулась завдяки фонду Razom – https://razomforukraine.org, який створений українською діаспорою в США для розвитку України і організації  INgenius,  яка є платформою для навчання, саморозвитку та мотивації українських студентів – медиків і лікарів.

Щасти вам!

Шевелєва Ганна, педіатр. 

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

 

Вам також може бути цікаво:

Про зустріч з американським нейрохірургом Люком Томичем

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори