Вакцинація в Україні і світі. Статистика ВОЗ і ЮНІСЕФ

в Україні вакцинують в 4 рази менше дітей, ніж в Європі і США

Зараз, в рамках європейського тижня імунізації, який проходить з 24 по 30 квітня, відбувається велика кількість заходів, присвячених темі вакцинопрофілактики.  В доповіді представника ВОЗ, пана Чекмака Ніязі, пролунала офіційна статистика ВОЗ та Юнісеф про рівень вакцинації в Україні і світі.

Ця статистика мене просто приголомшила – адже за останні 10 років кількість вакцинованих дітей в Україні зменшилась майже в 4 рази.

За 10 років на 3/4 знизилась вакцинація від коклюшу, дифтерії, правцю в Україні

Так, кількість дітей, які отримали 3 дози вакцини на першому році життя, від коклюшу, дифтерії та правіцю (АКДС або DTP3) зменшилась з 98% в 2005-му році  до 23%- в  2015-му.

 

вакцинація від дифтерії, коклюшу, правцю в Україні на рівні відсталих країн Африки

Кількість дітей, які отримали 1-ше щеплення від кору складає  близько 60% в 2015-му.

Рівень вакцинації від кору в Україні невисокий і не дозволяє запобігти епідемії

Рівень охоплення дітей вакцинацією стрімко знизився після 2008-го року і тепер ми посідаємо одне з останніх місць в світі, між Суданом та Екваторіальною Гвінеєю, дозволивши обігнати себе таким країнам, як Нігерія, Чад та Сірія.

Статистика ВОЗ/ЮНІСЕФ: Рівень вакцинації стрімко знизився після 2008-го року. Ризик виникнення епідемії інфекційних хвороб дуже високий

В той час американці, європейці та жителі інших розвинених країн вакцинують 95-100% своїх дітей і збільшують кількість вакцин в обов’язковому календарі щеплень. Навіщо вони це роблять?

Збільшення кількості вакцин в профілактичних календарях різних країн світу за останні 15 років

Вакцинація вважається єдиним ефективним способом профілактики тяжких інфекційних хвороб, збеження життя та здоров’я дітей.

Навіщо європейці і американці вакцинують своїх дітей

Також вакцинація економічно вигідна: кожен долар, що витрачається на щеплення, дозволяє економити 3 долари, витрачені на лікування. А якщо порахувати витрати, пов’язані з неможливістю батьків працювати, в той час, коли їхні діти хворіють, кожен долар, витрачений на вакцинацію, дозволяє заощадити 17 доларів.

Але ми особливі. Ми бережемо своїх дітей від щеплень, але можемо на 3 тижні закривати школи взимку на карантин через застудні захворювання. Гроші, витрачені на противірусні фуфломіцини, не рахуємо, так само, як не враховуємо витрати на  няню під час карантину чи втрату доходу батьків через неможливість працювати, коли хворіють діти. Чому ми відмовляємось від практики вакцинації, яка прийнята в усьому світі?

 Причини зниження рівня вакцинації в Україні виділяють наступні:

  • Недостатнє постачання вакцин. Але ВОЗ відмічає, що % вакцинованих дітей не збільшився після покращення їх постачання.
  • Недостатність статегічного плану імунопрофілактики з боку держави
  • Недовіра до вакцинації серед населення і медичних працівників. В цьому винні «страшилки» ЗМІ та безпідставні медичні відводи від щеплень медпрацівниками.

Переглядаючи статистику вакцинації в Україні і світі, ловиш себе на думці, що українці – це народ, який, напевно, володіє таємним знанням про шкідливість вакцинації  і користь відмови від неї.  Ці сакральні знання мають більшість сучасних українців, завдяки чому кількість дітей, які отримують профілактичні щеплення, зменшилась на ¾ за останні 10 років.

Сучасні батьки масово вімовляються від вакцинації власних дітей, тому, що наше покоління майже не бачило спалахів поліомієліту, дифтерії, кору,  та інших «контрольованих хвороб», оскільки до кінця 2010-х років рівень охоплення щепленнями був високий. Відомо, що при рівні вакцинації >95%  працює колективний імунітет і епідемії не виникають.

Зараз, коли рівень вакцинації складає менше 30%, епідемія будь-якої з цих, майже забутих хвороб, може виникнути будь-якої миті. Жоден лікар не може гарантувати, що ваша дитина не зустрінеться протягом свого життя зі збудниками цих хвороб.

Тому варто задуматись про безпеку власної дитини, і зробити захистити її від інфекційних захворювань за допомогою вакцинації, як це робиться в усьому світі.

Особливо, враховуючи той факт, що ліків (таких, як дифтерійна сироватка) для лікування цих хвороб, в Україні немає.

Шевелєва Ганна, педіатр, Київ.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

слайди з офіційної статистики ВОЗ/ЮНІСЕФ та доповіді:

Чекмак Ніязі –  “Актуальні питання вакцинації в Україні та в світі” – Конференція  «ІМУНОПРОФІЛАКТИКА В ПЕДІАТРИЧНІЙ ПРАКТИЦІ», 25.04.2017, м. Київ.

Чекмак Ніязі /NiyaziCakmak – Team Lead (ImmunizationSystemsStrengthening) Vaccine-preventable Diseases and Immunization Programme, Division of Health Emergencies and Communicable Diseases, World Health Organization, Regional Office for Europe.

 

Вам також може бути цікаво:

 

 

Вакцинація в Україні і світі. Статистика ВОЗ і ЮНІСЕФ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори