Щеплення з порушенням графіку вакцинації

это важно!

Які щеплення і в якому віці потрібно робити дитині, написано в календарі вакцинації. Там вказаний мінімальний вік для вакцинації дитини від певних хвороб і мінімальні інтервали між щепленнями.

Якщо ж дитині вчасно не були зроблені щеплення, її вакцинують за індивідуальним графіком. На сьогодні це розповсюджена ситуація, яка виникає через хворобу дитини, відсутність вакцин чи перестороги батьків.

Якщо ж дитина отримала частину щеплень від певної інфекції, після чого була пропущена доза – серію вакцинації не розпочинають спочатку, незалежно від того, скільки часу минуло. Необхідно ввести дози, яких не вистачає, за графіком з дотриманням мінімальних інтервалів.

Як лікар вирішує, які вакцини і в якій послідовності робити дитині, що не отримала їх вчасно? Це регламентується наказом МОЗ від 11.08. 2014 р. № 551.

вакцинація з порушенням графіку
вакцинація з порушенням графіку


Вакцинація дітей з порушенням графіку:

Щеплення від Hib-інфеції роблять дітям до 5 років. Потрібно зробити 3 щеплення з інтералом 1 і 6 місяців.

Якщо вакцинацію від Hib-інфеції розпочато в віці старше 1 року, робиться лише 1 доза вакцини.

Якщо 1-ша доза вакцини введена до 1 року, а 2-га – в віці від 1 до 5 років, 3-я доза вакцини не вводиться.

Щеплення від кашлюку, дифтерії і правця  робиться комбінованою вакциною дітям до 7 років – потрібно зробити 4 щеплення з мінімальним інтервалом  1,1,6 місяців.

Щеплення від кашлюку не роблять дітям старше 7 років.

Щеплення від дифтерії і правця  роблять раніше не щепленим дітям до 7 років, яким протипоказана вакцинація від кашлюку – потрібно зробити 3 щеплення з мінімальним інтервалом  1, 9 місяців. Раніше не щепленим дітям від 7 до 18 років – 3 щеплення з мінімальним інтервалом  1, 6 місяців.Щеплення від полімієліту роблять дітям до 18 років. Дітям до 7 років  потрібно зробити 4 щеплення з мінімальним інтервалом  1,1, 6 місяців. Якщо остання доза вакцинального комплексу (перша ревакцинація) проти поліомієліту збігається з віком проведення ревакцинації в 6 років або 14 років, перша ревакцинація зараховується як ревакцинація за віком у 6 років або в 14 років.

Якщо  ж щеплення розпочато після 7 років – потрібно зробити до 18 років 4 щеплення з мінімальним інтервалом  1,1, 6 місяців.

Раніше не щепленим особам старше 18 років щеплення від полімієліту роблять лише за епідпоказаннями.

Щеплення від гепатиту В роблять дітям або дорослим   – потрібно зробити 3 щеплення з мінімальним інтервалом  1 місяць. Для дітей, які були вакциновані в пологовому будинку, щеплення можна проводити з використанням комбінованих вакцин після 2-х місячного віку.

Щеплення від кору, краснухи, паротиту роблять дітям до 18 років – потрібно зробити 2 щеплення з мінімальним інтервалом  1 місяць.

При проведенні щеплень із застосуванням окремих вакцин або анатоксинів для профілактики різних інфекційних хвороб необхідно дотримуватися таких особливостей їх введення:

можливі комбінації вакцин
можливі комбінації вакцин

За потреби лікар має право ввести всі вакцини/анатоксини, що показані за цим Календарем (крім БЦЖ), за одне відвідування особою закладу охорони здоров’я. Ін’єкції можна робити в різні ділянки тіла за умови, що це не суперечить інструкції про застосування конкретної вакцини/анатоксину. В іншому випадку лікар планує такі щеплення з урахуванням мінімальних інтервалів між введенням вакцин/анатоксинів.

Здоров’я вашим дітям!

Ганна Шевелєва, педіатр, Київ.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

Вам також може бути цікаво: 

Щеплення з порушенням графіку вакцинації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори