В сучасному світі модно займатись самореалізацією, робити кар’єру, подорожувати і цікаво проводити час. Діти не дуже вписуються в цей активний образ життя. Тому багато хто з наших знайомих у віці 30+ не поспішають заводити дітей. Адже діти – це важко і дорого.
Ми з чоловіком маємо 2-х дітей і майже 7-річний батьківський стаж. І ми можемо із впевненістю підтвердити, що діти – це справді дуже важко і дуже дорого. Але ні за яку ціну ми б не відмовились від батьківства, тому що з появою малюків в нашому житті з’явилось багато того, що я називаю бонусами батьківства.

Бонуси батьківства
- Діти – це найкращі ліки від егоїзму. Неможливо залишатись егоїстом, коли ставиш потреби маленької людини вище за свої власні.
- Коли з’являються діти, ви можете купити всі дитячі іграшки, про які мріяли в дитинстві і гратись ними досхочу. Не секрет, що машинки і літачки на радіо керуванні подобаються всім хлопчикам, незалежно від віку.
- Діти – це можливість побачити в одній людини поєднання рис зовнішності і характеру своєї коханої людини і себе. Спостерігати, як цей маленький гібрид росте і як в різні періоди життя стає більш схожим то на маму, то на тата, то на бабусю чи дідуся.

- Діти вчать нас терпінню, довготерпінню і довго-довго-терпінню.
- Діти роблять нас більш амбітними. Діти – це справді дуже дорого, тепер не вийде працювати «заради мистецтва» або «заради науки». Вони підштовхують ставити високі цілі і досягати їх.
- З появою дітей в домі можна надовго забути, що таке «нудно». Діти дивують, смішать, завжди зацікавлені робити щось разом або просто буди разом.
- З появою малюка приходить розуміння, що гра в «дочки-матері» була не даремною. Перший рік життя дитину можна безкінечно годувати, переодягати, класти спати, возити у візочку. А якщо пощастить стати мамою дівчинки, можна насолоджуватись малесенькими ніжними сукнями, прикрашеними рожевими бантиками, квіточками і котиками.
- Діти підвищують нашу креативність. Від рукоділля (яким більшість молодих матусь починають займатись вперше в житті) до вигадування казок. Бо, якщо син просить розповісти йому про Пана Дошку, доводиться вигадувати історію про Пана Дошку.

- Можливо, діти посприяють вашій світовій славі. Адже історії про Вінні Пуха та Алісу з’явились як казки для власних дітей.
- Діти навчать цінувати вільний час. З ними життя стає настільки активним, заповненим клопотами, здивуваннями, відкриттями, радостями, безкінечними «чому», що можливість випити чашку кави насамоті або піти на прогулянку удвох з чоловіком починає дуже цінуватись і приносити вдвічі більше задоволення.

- Стати батьками – значить доторкнутись до дива, мати в своєму серці нове почуття – батьківську любов. І стати об’єктами дитячої любові – чистої, щирої і безумовної.
- Прекрасна можливість передавати знання і вміння. Тепер мій чоловік має послідовника у любові до природи, помічника в розпалюванні багаття і напарника в живописі (він навчив сина малювати олійними фарбами).

- Діти розширюють наш світогляд. Якщо вам пощастить стати мамою хлопчика, ви дізнаєтесь багато нового – назви інструментів, марки машин, класифікацію динозаврів і будову вулканів.

Якщо ви – тато дівчинки, ви зробите відкриття, що дівчатка народжуються з вмінням кокетувати, любити рожевий колір, красиві сукні, котиків, принцес і… татка. А ще ви можете стати для своєї доні еталоном мужності, за яким вона буде оцінювати всіх чоловіків, які зустрінуться в майбутньому.
- Настане час, коли ви будете пишатись своїми дітьми. Як зараз я пишаюсь картиною, яку намалював для мене мій 6-річний син:

Ганна Шевелєва, мама, педіатр.
При використанні інформації індексований гіперлінк на блог mama-pediatr.com є обов’язковим.
Цікаві статті на тему материнства на блозі мама-педіатр:
- Материнство: щастя, втома, гармонія
- Когда педиатр становится мамой
- От чего устают мамы?
- Как помочь маме отдохнуть?
- 7 речей-помічників для мами (з власного досвіду)