Бонуси батьківства

В сучасному світі модно займатись самореалізацією, робити кар’єру, подорожувати і цікаво проводити час. Діти не дуже вписуються в цей активний образ життя. Тому багато хто з наших знайомих у віці 30+ не поспішають заводити дітей. Адже діти – це важко і дорого.

Ми з чоловіком маємо 2-х дітей і майже 7-річний батьківський стаж. І ми можемо із впевненістю підтвердити, що діти – це справді дуже важко і дуже дорого. Але ні за яку ціну ми б не відмовились від батьківства, тому що з появою малюків в нашому житті з’явилось багато того, що я називаю бонусами батьківства.

Знайомтесь. Це - наша сім'я.
Знайомтесь. Це – наша сім’я.

Бонуси батьківства

 • Діти – це найкращі ліки від егоїзму. Неможливо залишатись егоїстом, коли ставиш потреби маленької людини вище за свої власні.
 • Коли з’являються діти, ви можете купити всі дитячі іграшки, про які мріяли в дитинстві і гратись ними досхочу. Не секрет, що машинки і літачки на радіо керуванні подобаються всім хлопчикам, незалежно від віку.

 • Діти – це можливість побачити в одній людини поєднання рис зовнішності і характеру своєї коханої людини і себе. Спостерігати, як цей маленький гібрид росте і як в різні періоди життя стає більш схожим то на маму, то на тата, то на бабусю чи дідуся.
Діти - це несподіване поєднання батьківських рис
Діти – це несподіване поєднання батьківських рис

 

 • Діти вчать нас терпінню, довготерпінню і довго-довго-терпінню.
 • Діти роблять нас більш амбітними. Діти – це справді дуже дорого, тепер не вийде працювати «заради мистецтва» або «заради науки». Вони підштовхують ставити високі цілі і досягати їх.
 • З появою дітей в домі можна надовго забути, що таке «нудно». Діти дивують, смішать, завжди зацікавлені робити щось разом або просто буди разом.
 • З появою малюка приходить розуміння, що гра в «дочки-матері» була не даремною. Перший рік життя дитину можна безкінечно годувати, переодягати, класти спати, возити у візочку. А якщо пощастить стати мамою дівчинки, можна насолоджуватись малесенькими ніжними сукнями, прикрашеними рожевими бантиками, квіточками і котиками.
 • Діти підвищують нашу креативність. Від рукоділля (яким більшість молодих матусь починають займатись вперше в житті) до вигадування казок. Бо, якщо син просить розповісти йому про Пана Дошку, доводиться вигадувати історію про Пана Дошку.
Цей ведмедик, намальований моїм чоловіком, дуже подобається нашій маленькій доці.
Цей ведмедик, намальований моїм чоловіком, дуже подобається нашій маленькій доці.
 • Можливо, діти посприяють вашій світовій славі. Адже історії про Вінні Пуха та Алісу з’явились як казки для власних дітей.
 • Діти навчать цінувати вільний час. З ними життя стає настільки активним, заповненим клопотами, здивуваннями, відкриттями, радостями, безкінечними «чому», що можливість випити чашку кави насамоті або піти на прогулянку удвох з чоловіком починає дуже цінуватись і приносити вдвічі більше задоволення.
чашка кави для мами
чашка кави для мами
 • Стати батьками – значить доторкнутись до дива, мати в своєму серці нове почуття – батьківську любов. І стати об’єктами дитячої любові – чистої, щирої і безумовної.
 • Прекрасна можливість передавати знання і вміння. Тепер мій чоловік має послідовника у любові до природи, помічника в розпалюванні багаття і напарника в живописі (він навчив сина малювати олійними фарбами).
Тато і син
Тато і син
 • Діти розширюють наш світогляд. Якщо вам пощастить стати мамою хлопчика, ви дізнаєтесь багато нового – назви інструментів, марки машин, класифікацію динозаврів і будову вулканів.
Знайомтесь, це — диплодок, травоїдний динозавр з Юрського періоду. Якби він жив зараз, міг би зазирати у вікно на 5-му поверсі.
Знайомтесь, це — брахіозавр, травоїдний динозавр з Юрського періоду. Якби він жив зараз, міг би зазирати у вікно на 5-му поверсі.

Якщо ви – тато дівчинки, ви зробите відкриття, що дівчатка народжуються з вмінням кокетувати, любити рожевий колір, красиві сукні, котиків, принцес і… татка. А ще ви можете стати для своєї доні еталоном мужності, за яким вона буде оцінювати всіх чоловіків, які зустрінуться в майбутньому.

 • Настане час, коли ви будете пишатись своїми дітьми. Як зараз я пишаюсь картиною, яку намалював для мене мій 6-річний син:
Тимофій Шевелєв. Маки.
Тимофій Шевелєв. Маки.

Ганна Шевелєва, мама, педіатр.

При використанні інформації індексований гіперлінк на блог mama-pediatr.com є обов’язковим.

 

Цікаві статті на тему материнства на блозі мама-педіатр:

Бонуси батьківства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори