Материнство: щастя, втома, гармонія

Мар'яна Прохасько. Ілюстрація до книги "Хто зробить сніг"
Мама 13 кротенят вчиться грати на контрабасі. А чим любите займатись ви?

Я дуже люблю свою сім’ю. У мене чудовий чоловік і чарівні діти. Вони – моя радість і щастя.

З дітьми я проводжу багато часу: годую, переодягаю і допомагаю одягатися, гуляю на вулиці, відвожу на гуртки, забираю зі школи, допомагаю зробити уроки, скласти іграшки, вчу молодшу користуватися горщиком і чистити зуби, читаю казку перед сном, гладжу по голівці вночі , якщо не спиться … Разом ними і для них я роблю різну роботу по дому.

Іноді я втомлююсь і мрію про вихідний – день або частину дня, коли я могла б належати сама собі. Просто випити чашку чаю, гарячого, з цукеркою, не надкушеною, сама. Просто почитати книжку, лежачи на дивані, коли ніхто не стрибає у мене на живіт зі словами: “мамо, я люблю тебе!”. Просто зробити запис у себе в блокноті, не ділячи його з юною художницею, яка бажає залишити каракулі на кожній сторінці.

Іноді я настільки мрію про тишу, що хочу стрибнути в потяг і поїхати туди, де можна просто побродити по вулицях, думаючи про щось своє. Звичайно, я ніколи так не зроблю, бо мої діти – це найважливіше в моєму житті, але … коли я втомлююсь від своєї щоденної рутини, я втрачаю радість материнства

Мені здається, що гармонія настає тоді, коли мама займається не тільки дітьми, але має можливість для реалізації й інших своїх інтересів. Це можливо тоді, коли дітьми займається не тільки одна мама.

Прекрасна ілюстрація мені зустрілася в дитячій книжці Мар’яни і Тараса Прохасько «Хто зробить сніг»:

 – Мамо, а чому ти не можеш бути з малими?

– Бо сьогодні я дуже хочу пограти на контрабасі, – рішуче відповіла мама.

Треба зауважити, що мама кротенят любила цікаве життя і щиро захоплювалася усім новим. Чим вона тільки не займалася! Вивчала різні мови, вирощувала орхідеї, стрибала на батуті. «Життя занадто коротке, щоб присвячувати його тільки хатній роботі», – казала вона.  Хоча хатню роботу вона виконувала теж дуже добре. Здавалося, що після стрибків на батуті її зупи ставали ще ситнішими, а млинці з грибами особливо смакували, коли мама повторювала французькі слова.

Мар'яна Прохасько. Ілюстрація до книги "Хто зробить сніг"
Мар’яна Прохасько. Ілюстрація до книги “Хто зробить сніг”

За моїми спостереженнями, найбільше тішаться материнством жінки, які поєднують роль мами з навчанням, роботою, хобі чи подорожами. Коли живуть не тільки задля догляду за дитиною – щоденним рутинним приготувати-погодувати-переодягнути-заколисати-пограти в пісочниці. А мають час і для саморозвитку,  і можливість романтично провести час з чоловіком чи весело – з друзями (звичайно ж, це можливо лише тоді, коли дітьми займається не лише одна мати).

Повна присвята себе дитині – не тільки не корисна, а ще й небезпечна. Коли діти виростають, мати, що свого часу відмовилась від своїх інтересів, буде вимагати такої ж повної присвяти дорослих дітей собі,  «ламаючи» їхнє життя.

Я сама – як та мама кротенят, що любить стрибати на батуті. Почуваюсь більш щасливою і можу більше любові дати своїм дітям, коли протягом тижня знаходжу час і для «дорослих» справ – таких, як зустрічі з друзями, заняття спортом, робота, дописи до блогу чи вивчення нового…

До речі, щодо нового.  У найближчих постах на блозі mama-pediatr.com планую освітити тему навчання on-line, розкажу про ресурси, які мені подобаються найдужче.

Цікаво, а який на вашу думку секрет гармонії в житті жінки після народження дітей?

Ганна Шевелєва, мама, педіатр.

При використанні інформації індексований гіперлінк на блог mama-pediatr.com є обов’язковим.

 

Цікаві статті на блозі:

Материнство: щастя, втома, гармонія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори