Поради при виборі дитячого візочка

stroller1

Дитяча коляска – одна з найнеобхідніших «великих» покупок після народження дитини. Якщо ви живете в місті і плануєте подовгу гуляти з дитиною, без коляски вам не обійтись  перші два-три роки після появи в сім’ї малюка.

Сьогодні магазини пропонують великий асортимент найрізноманітніших дитячих візочків, в якому непросто розібратися, якщо ви вирішили купити коляску вперше в житті. Звісно, з часом всі батьки (а особливо багатодітні!) стають експертами в цій справі і з радістю діляться досвідом з новачками. Сподіваюсь, що мої поради на блозі мама-педіатр про вибір дитячого візочка стануть вам у нагоді.  Отже..

Всі дитячі коляски діляться на 3 типи – коляски-люльки, прогулянкові та універсальні коляски. Вони мають принципові відмінності.



Люлька (або колиска) призначена для прогулянок з немовлятами першого півріччя життя, які поки вміють тільки лежати і люблять подовгу спати. Але вона не знадобиться вам по досягненні 6-7 місячного віку, коли малюк навчиться сидіти і переросте свою люльку.

Прогулянкову коляску використовують для дітей старше 6 місяців, які люблять сидіти і розглядати навколишній світ під час прогулянки. Більшість прогулянкових колясок мають невелику вагу і легко складаються, завдяки чому їх зручно зберігати вдома і возити в транспорті.

Універсальна коляска може використовуватися від народження дитини і до 3-річного віку. Вона складається з трьох частин – бази, люльки і прогулянкового сидіння. Перші півроку життя дитини універсальна коляска використовується, як колиска. Коли дитина підростає, люлька знімається і на ту ж базу кріпиться прогулянкове сидіння, в якому малюк може їздити сидячи.

Також читайте: 7 речей-помічників для мами (з власного досвіду)

Це важливо:  Чому не можна трясти дитину?

Звертаємо увагу на колеса дитячої коляски

Колеса в різних моделях дитячих колясок відрізняються розміром і кількістю; є литі і надувні колеса; поворотні і не поворотні. На що це впливає?

Діаметр коліс. Чим більше діаметр коліс дитячої коляски, тим легше буде долати бровки й інші нерівності дороги на вашому шляху.

Коляски з колесами невеликого діаметру призначені для ідеально рівних доріг (якими можуть похвалитись кілька центральних столичних парків і резиденція Межигір’я).

Якщо ж ви віддаєте перевагу прогулянкам в лісопарку (або живете там, де дороги не встигли відремонтувати до чергових виборів), купуйте коляску з великими колесами.

Поворотні і неповоротні колеса. Коляска з поворотними передніми колесами краще маневрує на дорозі, її можна легко повертати і вести однією рукою.

Коляску з неповоротними колесами зручно вести прямо, але при повороті передні колеса потрібно трохи піднімати, щоб поміняти напрям їзди.

Надувні або литі. Надувні колеса забезпечують більш м’яку їзду, ніж литі, амортизуючи нерівності дороги. Проте з часом вони будуть здуватися, тому бажано придбати насос, щоб підкачувати їх.

На жаль, надувне колесо можна пробити, і тоді потрібно буде замінити камеру (в Києві це можна робити в представництві фірми-виробника або ж в «Дитячому світі» на Дарниці).

Литі колеса більш надійні і не вимагають підкачки. Однак неякісні литі колеса на дешевій колясці з часом можуть розсихатися, тріскатися і вимагати заміни.

Три чи чотири колеса? Триколісні коляски були розроблені для спортивних мам і тат, щоб вони могли здійснювати звичну ранкову пробіжку, штовхаючи перед собою коляску з дитиною. Тому триколісні коляски більш маневрені, ніж чотириколісні.

Print

На що ще звернути увагу при виборі коляски?

Чи влізе дитячий візочок в ліфт? Якщо у вашому будинку немає вантажного, а є тільки пасажирський ліфт, виміряйте ширину дверей ліфта на своєму і на першому поверсі, а також глибину кабінки. Це важливо, оскільки багато моделей дитячих колясок є ширшими за ліфт.

Якщо ви високого зросту. Ручка коляски повинна бути розташована на такій висоті, щоб вам було зручно везти її, не нахиляючись.

Гальмо. Відпускаючи ручку коляски, важливо поставити її на гальмо. Щоб дитячий візочок самостійно не покотився з гірки, або, не дай Боже, не виїхав на дорогу, де їздять машини. Купуючи коляску, виберіть таку модель, в якій вам було б зручно користуватися гальмом.

Перекидна ручка. Є коляски, ручку в яких можна встановлювати з однієї чи іншої сторони. Завдяки цьому можна везти дитячий візочок так, щоб малюк бачив маму або, навпаки, міг дивитися, що відбувається на вулиці. Так само цю функцію можна використовувати в погану погоду, щоб захистити дитину від зустрічного вітру.

Подолання сходинок і бровок. Якщо біля під’їзду, де ви мешкаєте, є високі сходинки і немає пандусу, або є підземний перехід по дорозі в парк, вам необхідно вибирати коляску, яку легко піднімати і опускати по сходинках. Це залежить від розміру коліс і відстані між ними. Найкраще справляються з цим завданням дитячі візочки з великими колесами.

Місце для зберігання. Коляска займає досить багато місця. Задумайтеся, де ви будете її зберігати? У передпокої, загальному коридорі з сусідами або на балконі? Якщо місця мало, бажано вибрати таку модель дитячої коляски, яку можна зберігати в складеному стані.

Поїздки в авто та міському транспорті з коляскою

Найзручнішою для поїздок є прогулянкова коляска. З нею легко подорожувати і в міському транспорті, і в автівці.  Можна легко скласти і переносити однією рукою або заховати в багажник машини, де вона займе небагато місця.



Коляска-люлька не складається, тому її неможливо перевозити в машині, але можна занести в міський транспорт.

Універсальна коляска. На відміну від звичайної коляски-люльки, з універсальною коляскою зручно подорожувати на автомобілі. База легко складається і поміщається в багажник (хоч і займає там багацько місця), а люлька з дитиною заноситься в салон машини. У того ж виробника можна купити автокрісло, яке кріпиться до бази коляски і використовується під час прогулянок, як колиска для дитини.

У міському транспорті універсальну коляску найзручніше заносити або завозити, не складаючи.

 

Сподіваюся, що ця стаття допоможе вам вибрати найбільш зручний для вас варіант дитячої коляски. При написанні її, я спиралась на власний досвід експлуатації кількох дитячих візочків, які використовувала зі своїми дітьми. Буду вдячна, якщо в коментарях до цього запису на блозі mama-pediatr.com поділитесь своїми порадами щодо вибору дитячої коляски, які стануть у нагоді іншим молодим батькам.

Ганна Шевелєва, мама, педіатр.

При використанні інформації індексований гіперлінк на блог mama-pediatr.com є обов’язковим.

Поради при виборі дитячого візочка

7 коментарів до “Поради при виборі дитячого візочка

  1. Дуже подобаються універсальні візочки, вони доволі практичні і зручні. Дуже важливо, щоб візочок був легким в управлінні. Ми собі купили Анекс Спорт, так навіть по наших дорогах його дуже легко котити

  2. А як вам коляски трансформери? а то ми вибираємо між трансформером і коляскою анекс спорт 2 в 1.

    1. Анно, основні тези про такі коляски я написала.
      Ви вибираєте, орієнтуючись на свої умови проживання. Тому тільки ви можете вирішити, яка модель для вас більш зручна.

  3. Зупинилися на виборі нової моделі Go Grow Move, в комплекті також є надійне автокрісло і функціональний прогулянковий блок, задоволені покупкою

  4. Так, ми теж дуже задоволені коляскою Анекс Спорт, в цій колясці дитина не промокне під час дощу і не постраждає від пекучого сонця літом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори