Вигодовування дитини з лактазною недостатністю

при лактазній недостатності обмежують вживання молочних продуктів або додають до них фермент лактазу
при лактазній недостатності обмежують вживання молочних продуктів або додають до них фермент лактазу

Грудне молоко або молочна суміш – основна їжа для дитини першого року життя. В подальшому молочні продукти також грають важливу роль в раціоні дитини, як основне джерело кальцію. Але їх радять обмежувати людям з лактазною недостатністю.

Як правильно годувати дитину з непереносимістю молочного цукру – лактози? Читайте в цій статті на блозі mama-pediatr.com.

Непереносимість лактози і грудне вигодовування

Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, годування грудьми продовжують. Для засвоєння лактози, що міститься в материнському молоці, дитині при кожному годуванні необхідно давати фермент лактазу. Робиться це таким чином.

Перед годуванням мама повинна зцідити 10-15 мл грудного молока (приблизно 1 столову ложку). Додати до зцідженого молока фермент лактазу, який продається в аптеці у формі капсул. Через 5-10 хвилин дитині дається ферментоване молочко з ложки, потім мама годує малюка грудьми.

Кількість ферменту підбирається індивідуально для кожної дитини. Воно залежить від форми лактазноїнедостатності та кількості молока, яке дитина з’їдає за одне годування. Зазвичай починають з невеликої дози ферменту (1/4 капсули, 750 Од на 100 мл молока), який дають дитині протягом 3-х днів. Якщо ефект недостатній, кількість ферменту збільшують.

Непереносимість лактози і штучне вигодовування

Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, її необхідно перевести на лікувальну молочну суміш зі зниженим вмістом лактози (якщо у малюка часткова лактазна недостатність) або на безлактозну суміш (при повній лактазній недостатності).

Тимчасова непереносимість лактози при гострих кишкових інфекціях

Тимчасовий перехід на лікувальну суміш необхідний так само у разі гострої кишкової інфекції у дитини, що супроводжується проносом і блювотою. Повернення до звичайної суміші в цьому випадку відбувається після нормалізації випорожнень у малюка.

Прикорм і лактазна недостатність

При приготуванні прикорму важливо враховувати, що лактозу містять молоко і всі кисломолочні продукти, а також страви, приготовані з використанням молока. Разом з тим, молочні продукти є основним джерелом кальцію для дитини і повністю виключати їх з раціону на тривалий час не бажано.

Коли дитині ставлять діагноз «лактазна недостатність», всі молочні продукти тимчасово виключають з її раціону. Після поліпшення стану дитини (нормалізація випорожнень, зникнення кольок) в раціон можна поступово вводити кисломолочні продукти (наприклад, сир). Розширення раціону дитини проводиться під наглядом лікаря – дитячого гастроентеролога.

При повній лактазной недостатності після нормалізації роботи травної системи молочні продукти вводять з додаванням ферменту лактази. При частковій лактазной недостатності цей фермент виробляється в кількості, достатній для засвоєння невеликої кількості молочних продуктів – тому добову норму молочних продуктів дають невеликими порціями за кілька прийомів їжі.

Каші для прикорму готують безмолочні. У кашу можна додавати безлактозну або низколактозну молочну суміш або зціджене ферментоване (з додаванням лактази) грудне молоко. До кисломолочного прикорму (сир, кефір) може додаватися фермент лактаза.

Подальший прогноз

Корекція харчування дозволяє нормалізувати роботу травної системи дитини з лактазною недостатністю. Враховуючи, що інші поживні речовини засвоюються добре, при дотриманні нізколактозної дієти дитина буде рости і розвиватися нормально. У дорослому віці також рекомендується обмежувати молочні продукти.

автор Анна Шевелєва, педіатр, Київ. блог mama-pediatr.com

При використанні інформації індексований гіперлінк на блог mama-pediatr.com є обов’язковим.

Читайте на блозі:

 

Вигодовування дитини з лактазною недостатністю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори