Як розповісти дитині про щеплення

навіщо робити щеплення?
навіщо робити щеплення?

Щеплення роблять не тільки нетямущим малючкам, але й школярам і дошколятам, які вже вміють і дуже люблять задавати питання «чому?»

Якщо ви ведете свого чомучку в поліклініку, робите укол і наступні кілька днів маєте поствакцинальну реакцію у вигляді температури і поганого самопочуття, будьте готові відповісти, навіщо це потрібно.

Хочу поділитись на своєму блозі “мама-педіатр”,  як я відповідала на запитання свого 6-річного чомучки:

«Уяви, що твоє тіло – це місто. В кожному місті є поліцейські, які стежать за порядком. В нашому тілі вони називаються лейкоцити або білі клітини крові. Як поліцейські їздять на своїх машинах по вулицях міста, і охороняють його від злочинців, так і лейкоцити рухаються по дорогах-судинах по всьому тілу і охороняють його від злочинців-мікробів. (Якраз щеплення співпало з появою поліції на вулицях Києва і ми щодня бачимо, як вони патрулюють вулиці).

Злочинці – якщо їх вчасно не зупинити – можуть все бити і ламати, грабувати тощо. Злочинці-мікроби можуть викликати різні хвороби – коли підвищується температура, болить горло або животик.

Є дуже сильні і погані злочинці-мікроби. Вони можуть приїхати у місто на танках і броньованих машинах, використовувати автомати і кулемети, різну потужну зброю. І можуть викликати дуже серйозну хворобу або навіть смерть.Для того, щоб наші охоронці-поліцейські змогли зупинити цих поганців, для них влаштовують тренування-щеплення. Під час цього тренування вони теж бахають, стріляють, вивчають, як виглядають злочинці і вчаться їх затримувати. Тому після щеплення може підніматись температура, можеш погано почуватись кілька днів. Після тренування лейкоцити-поліцейські знов їздять по місту і, якщо вони зустрінуть цих поганих злочинців, зможуть їх затримати.

Як діяти, якщо щеплення не зроблені вчасно, читайте тут: Щеплення з порушенням графіку вакцинації

Для того, щоб лейкоцити-поліцейські навчились якнайкраще знаходити і ловити цих поганих злочинців-мікробів, тренування можуть повторювати через деякий час. Проте потім, якщо злочинці колись захочуть навідатись у місто, поліцейські їх одразу ж заарештують. Людина при цьому може зовсім не захворіти або захворіти дуже легко і одразу одужати».

Читати ще про щеплення в розділі “Вакцинація”

Будьте здорові!

Ганна Шевелєва, педіатр, Київ.

При використанні інформації гіперлінк на блог mama-pediatr.com є обов’язковим.

Як розповісти дитині про щеплення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори