Улюблені овочі та фрукти наших дітей. Чим вони корисні?

фруктовые наполнителиЗа результами досліджень, сучасні діти вживають забагато білкової їжі, натомість кількість овочів та фруктів – основого джерела вітамінів та клітковини, в щоденному рационі обмежена. Нам, дорослім, варто замислитись над тим, як покращити харчування наших дітей, щоб вони росли здоровими, сильними та красивими.

Які овочі та фрукти найбільше люблять наші діти? Чим вони корисні?

Нижче ви знайдете відповіді на ці запитання.

Восени 2014-го року на сторінці «мама-педіатр» в фейбуці я проводила опитування серед батьків маленьких українців. 74 людини давали відповідь на запитання:  «Які овочі і фрукти найбільше подобаються вашим дітям, а які вони зовсім не подобаються?»  В цій статті хочу поділитись з вами результатами і розповісти, чим корисні овочі та фрукти, які люблять наші діти.     Отже…

Діти люблять…

ФРУКТИ ОВОЧІ ЯГОДИ
яблука 42
банани 38
всі фрукти 16
груші 15
виноград 15
персики 13
цитрусові 8
сливи 4
абрикоси 3
кавун 3
диня 2
ківі 1
гранат 1
морква 15
гарбуз 8
всі овочі 8
картопля 7
огірки 7
капуста 6
буряк 6
кабачок 5
брокколі 5
томати 3
цвітна капуста 2
селера 1
цибуля 1
часник 1
перець чілі 1
перець 1
полуниця 7
інші ягоди 4
вишня 2
малина 2
чорниця 2
черешня 1
чорнопліна горобина 1

Діти не люблять…

ФРУКТИ ОВОЧІ ЯГОДИ
цитрусові 3
ківі 3
груші 2
сливи 1
банан 1
капуста 13
томати 7
буряк 6
всі чи майже всі овочі 6
огірки 3
цибуля 3
перець 2
баклажани 2
броколі 2
морква 1
кабачок 1
вишня 4

 

Варто зазначити, що поділ плодів на овочі, фрукти та ягоди є умовним. Овочами називають несолодкі плоди, які ростуть на кущах та коренеплоди. Фруктами – солодкі на смак, що ростуть переважно на деревах. До ягід відносять дрібненькі, кислі або солодкі,що ростуть на кущах, з дрібними кісточками, розташованими всередині м’якоті.

Чим корисні улюблені дітьми овочі та фрукти ?

Яблука

чим корисні яблука?
яблука – найулюбленіший дітьми фрукт

 

Чим корисні яблука?

Яблука містять багато вітамінів та мінеральних речовин, серед яких – залізо, магній та марганець. Яблучний пектин зв’язує в кишківнику і виводить з організму токсини і шлаки (саме тому печені яблука радять вживати при кишкових інфекціях).

 

Банани

чим корисні банани?
Банани корисні для серця

Чим корисні банани?

Банан є цінним джерелом калія, важливого для роботи серця і нирок. Банани є м’якими, смачними, і дуже солодкими на смак завдяки високому вмісту фруктового цукру (фруктози). Банани є цінним джерелом вуглеводів, гарно насичують, тому їх зручно вживати для перекусів під час прогулянок з дітьми.

Груші

чим корисні груші?
Груші варто вживати при схильності до закрепів

Чим корисні груші?

Груша містить багато сорбітолу і клітковини, завдяки чому регулює роботу кишківника і підходить дітям зі схильністю до закрепів. Також груша є джерелом багатьох вітамінів, таких, як вітамін С і цінних мінеральних речовин – калію, кальцію, заліза, магнію, йоду, цинку тощо.

Виноград

чим корисний виноград?
Виноград багатий на антиоксиданти

Чим корисний виноград?

Виноград є джерелом клітковини, вітамінів А, групи В, С. Він містить важливі для здоров’я мінеральні речовини – калій, кальцій, залізо, фосфор, магній, селен. Завдяки вмісту антиосидантів флавоноїдів захищає від дії вільних радикалів, важливий для профілактики багатьох хвороб.

 

Персики

чим корисні персики?
Персики покращують травлення

Чим корисні персики?

Персики, ніжні і соковиті, є джерелом ефірних масел і органічних кислот, мінеральних речовин (таких, як калій, залізо, фосфор, марганець, цинк, магній тощо). В персиках міститься багато вітамінів С, Е, К, РР, групи В, каротіну. Персики покращують травлення, нормалізують роботу кишківника завдяки високому вмісту клітковини.

Морква

морква - найулюбленіший дітьми овоч
морква – найулюбленіший дітьми овоч

Чим корисна морква?

Морква – найулюбленіший овоч, згідно результатів мого опитування – містить багато цукрів, каротину (який перетворюється в організмі на вітамін А), фолієвої кислоти. Вона є корисною для серця, нирок, печінки. Каротін має антиоксидантну, протипухлинну дію, грає важливу роль в роботі органів зору, та стан шкіри.

Вживайте більше овочів та фруктів і будьте здорові!

Ганна Шевелєва, педіатр, Київ

 

При використанні інформації активне індексоване посилання на блог mama-pediatr.com є обов’язковим.

Цікаві статті:

Улюблені овочі та фрукти наших дітей. Чим вони корисні?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори