Коліна в зеленці

6У моє вікно світить яскраве і веселе весняне сонечко, за кілька тижнів буде по-справжньому тепло. Діти одягнуть шорти і спіднички, будуть “скрізь бігати і ганяти” (як каже мій син), і, звичайно ж, бити колінка. Моє дитинство, як і дитинство усього мого покоління та покоління моїх батьків, завжди асоціюється з перемащеними зеленкою чи йодом ліктями і колінками.

колінка в зеленці

 

Потряпляючи на рану, вони дуже пекли і лише наймужніші з дітей без сліз витримували таке болюче “лікування”. Зараз я впевнена. що без йоду та зеленки цілком можна обійтись, тому не піддаю своїх дітей таким тортурам. Хочете знати, чому?

Навколо ранки

Насправді, зеленка, йод та інші пекучі антисептики зовсім не призначені для заливання в рану. Ними можна змастити шкіру навколо ранки, для того, щоб мікроби з неушкодженої шкіри не потрапляли на раньову поверхню.

В ранку

Збиті колінка та лікті можна знезаражувати непекучими антисептиками, які не завдадуть малечі зайвих страждань до них відносяться:

  • Бетадин
  • Хлоргексидин
  • Октенисепт

Також можна використати, перекис водню, який дозволить також вимити бруд, що потрапив туди при падінні на землю чи асфальт (але не потрібно заливати його в глибокі рани, оскільки кисень, який утворюється в процесі, може потрапити у судини).

На ранку

Чи заклеювати ранку лейкопластирем після обробки? Лейкопластир дозволить уникнути забруднення рани, але без доступу повітря рана гірше загоюється. Тому його варто використовувати тимчасово, лише на той час поки дитина продовжує гратись на вулиці і ризик забруднити ранку є великим.

Отже, йод і зеленку на колінка не ллємо, при бажанні обмащуємо ними неушкоджену шкіру навколо рани. Рану обробляємо і очищаємо перекисом чи іншим непекучим аптисептиком. Лейкопластир клеїмо не назавжди, а лише на час прогулянки.

Нехай ваші діти будуть здорові!

Ганна Шевелєва, педіатр, Київ.

джерело — mama-pediatr.com

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

Також цікаво:

 

Коліна в зеленці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори