7 речей-помічників для мами (з власного досвіду)

Перший рік життя дитини – особливий. Адже малюк потребує постійної уваги. Погодувати, попестити, переодягнути, знов погодувати, попестити – так і день пройде. А потрібно встигнути ще так багато!

Як мама двох діточок, я виділила кілька речей, які дозволяють зробити догляд за дитиною більш зручним і комфортним для мами, а також допомогають знайти час для інших, не менш важливих речей.

1. Подушка для вагітних/для годування

Вона – справжній порятунок для спини!

подушка для вагітної
подушка для вагітної

Як важно в останні місяці вагітності знайти зручну позу для сну! На спині не поспиш, на животі теж. Коли лягаєш на бік, хочеться підкласти щось під спину та між колінок. Подовгу годувати малу дитинку теж не легше – поки лежиш, затікає бік, спина, шия, рука, коли сидиш, доводиться сутулитись.




Свою – у формі бумірангу – я пошила під час другої вагітності (хоч їх дуже легко знайти і в продажі). Наскільки це зручно! Середина – під голову, один кінець підтримує спину, другий – обіймаєш руками і колінками.

подушка для годування - дуже зручна річ
подушка для годування – дуже зручна річ

Годувати дитину теж дуже комфортно  і лежачи (один кінець подушки під спиною у мами, другий – у малючки), і сидячи (обгортаєш подушку навколо талії, кладеш на неї дитину).

Окрім того, з подушки можна зробити зручне гніздечко як для маленької, так і для великої дитини (мій старший синочок одразу оцінив це – в «гнізді» він любив валятись і гратись).

На такій подушці можна спати вдвох, повернувшись спиною до спини (якщо старша дитина любить засинати з вами).

На ній можна лежати всією сім’єю, втрьох чи вчотирьох.

Я дивуюсь, чому подібні подушки досі не витіснили звичайні прямокутні. Адже навіть не вагітній і бездітній людині зручніше повертатись уві сні з боку на бік, коли подушка ніби «обіймає» тебе.

 

2. Одноразові підгузники

Навіть якщо ви одягаєте на дитину такий підгузок тільки на час прогулянки і сну, ви не можете не оцінити його переваги!

Вони гарантують спокійний сон, бережуть сили і час, витрачений на прання, гарантують, що малюк не промокне і не змерзне під час зимової прогулянки.

одноразові підгузники

 

Певно, я – одна з небагатьох представників свого покоління, хто знає, як одягали дитину в «класичний радянський» підгузник і пеленали її (в 90-х, коли одноразові підгузки тільки з’являлись, цьому вчили в медичному училищі). Складена прямокутником пелюшка, трикутна хустинка, яка утримує її, розпашонка, пелюшка, яка одягається на ніжки до пояса, 1-2 пелюшки, в які загортають всю дитину, ковдрочка + клейонка, яку клали між цими шарами, щоб промокло не все. Брр…


3. Слінг

Слінг дозволяє тримати дитину на руках і одночасно звільняє руки мами.

Я користуюсь слінгом з кільцями в перші місяці життя малюка , слінгом-шарфом,  потім – ерго-рюкзаком (не плутати з рюкзаком-кенгуру!).

В своєму першому слінзі (слінг з кільцями) малюк спить наче в колисочці на руках у мами. В ньому найзручніше годувати дитину,  не привертаючи поглядів перехожих. Швидко можна покласти малюка в слінг і виймати з нього.

в колисочці слінгу малюк лежить, ніби на руках у мами
в колисочці слінгу малюк лежить, ніби на руках у мами

Слінг-шарф – це шмат тканини довжиною близько 5 метрів. Його можна використовувати з перших днів життя і до 2-3 років (в цьому віці маля теж проситься на ручки). Його перевага – рівномірний розподіл ваги на спину мами. Недолік – намотка тканини потребує часу. Не зручно виймати малюка на вулиці – можна підмести землю довгими кінцями слінгу.

така поза зручна для споглядання на світ і профілактики дисплазії
така поза зручна для споглядання на світ і профілактики дисплазії

Власний досвід. Слінг-шарф незамінний з 2,5 місяців – з віку, коли дитина вже менше спить, має більшу вагу і їй  хочеться дивитись на світ в вертикальному положенні.

В ерго-рюкзаку ніжки малюка знаходяться в розведеному положенні, що є профілактикою дисплазії кульшових суглобів, рівномірно розподілене навантаження і на спину мами, і на стегна малюка. Малюка можна носити на спині і на животі когось із батьків. При бажанні, він може в ньому і спати.

У слінзі та ерго-рюкзаку можна носити дитину вдома, або коли ви збираєтесь на прогулянку по бездоріжжю, де дитяча коляска не проїде. Слінг чи ерго-рюкзак може повністю замінити коляску для дитини, яка відмовляється в ній лежати.

в подорож по бездоріжжю!
в подорож по бездоріжжю!

На жаль, слінги більш відомі на просторах інтернету, ніж в реальному житті. За час свого материнства я зустрічала на вулиці батьків зі слінгами лічені рази. Значно більшу кількість разів – здивовані погляди перехожих і запитання добрих сусідів: «чи не випаде малюк з цієї «тканинки»?».

4. Білизна та одяг для годування

Дозволяє непомітно годувати дитину в присутності сторонніх людей, вибиратись на тривалі прогулянки. А ще дозволяє не застудити груди і спину в прохолодну погоду.

одяг для годування закриває від сторонніх очей
одяг для годування закриває від сторонніх очей

Зручний та елегантний одяг для годування можна купити в спеціалізованих для мамсько-дитячий потреб магазинах. А можна і пошити самій (в інтернеті повно майстер-класів). Я, володарка «очумелых ручек», робила такий одяг сама, навіть зв’язала светр для годування (!).


5. Ванночка для купання анатомічної форми

Перші 7-8 місяців життя, поки дитина не може ще сама тримати голову і впевнено сидіти, вам доведеться:

  • або купати дитину вдвох, схилившись донизу, попами догори – хтось один тримає голівку дитини над водою, поки другий намилює, поливає з душа, бавить іграшками (спина після купання болить неймовірно!).
  • або берегти спину, купати в анатомічній ванночці, в якій є виступи, що підтримують малюка і не дають з’їжджати у воду (але все одно, не можна лишати дитину без нагляду ані на хвилину!).

 

анатомічна дитяча ванночка
анатомічна дитяча ванночка

 

6. Крісло-гойдалка для малюка

Колиски для дітей, певно, існують стільки, скільки існує людство. В українській хаті над ліжком батьків була перекладина, до якої підвішували колиску. На малюка заколисування діє чудово – він засинає.

 

дитина зайнята, а мама в цей час готує обід
дитина зайнята, а мама в цей час готує обід

Сучасні крісла-гойдалки призначені для дітей від народження до 1-1,5 років. Маленька дитина може розгойдуватись сама, або її гойдають батьки (саме завдяки кріслу-гойдалці я можу писали зараз цей текст, ногою гойдаючи дитину). Для трошки старших є дуга з іграшками, до яких можна тягнутись.  І ремені, завдяки яким малюк не випаде з крісла.

До того ж, крісло-гойдалку ви можете перенести за собою в іншу кімнату чи кухню, щоб не лишати крихітку насамоті, коли вам знадобиться поїсти, помити посуд або щось інше зробити.

 Вас може зацікавити: 

7. Мультиварка

Коли народилась перша дитина, я з’ясувала, що вже не можу готувати звичні для себе страви. Дитина могла прокинутись і вимагати увагу до себе як раз в розпал приготування кулінарного шедевру. Тому рецепти, в яких потрібно було “тушкувати на малому вогні, постійно перемішуючи” або “збивати міксером до появи густої піни” вже не підходили. Моркв’яно-яблучне пюре, яке  я любила їсти під час вагітності, теж не могла готувати більше – не було часу на чистку плодів і звук блендера будив і лякав дитину.

Тому я стала віддавати перевагу стравам, які готуються просто. Молочні каші, запечені в духовці риба і м’ясо, картопля в мундирах, кисломолочний сир зі сметаною були смачними і не вимагали тривалого стояння біля плити.

З народженням другої дитини задача ускладнилась. Відсутність допомоги бабусів-дідусів, робота, яка подобається, законне бажання грудної дитини як умога більше бути на руках у мами, щоденне кількагодинне приготування їжі для сім’ї … Подруги порадили купити мультиварку.

помічниця, незамінна на кухні
помічниця, незамінна на кухні

Диво-кастрюлька повністю виправдовує всі хороші слова, які про неї говорять.  Вона дозволяє урізноманітнити меню за рахунок страв, які за інших обставин вимагали б занадто багато уваги. Їжа в мультиваці не підгорає і не “убігає”.  Зустрічає зранку та з прогулянки теплим сніданком та обідом, оскільки можна встановити час, на який ви хотіли б, щоб страва була готова.

 

Впевнена, що у кожної мами є подібний список речей, які роблять її життя простішим. Ділитись таким досвідом потрібно, оскільки він може стати у нагоді іншим молодим матусям. Цікаво, які помічники є у вас?

Анна Шевелєва, педіатр, Київ.

При використанні інформації активне індексоване посилання на блог mama-pediatr.com є обов’язковим.

 

 Вас може зацікавити: 

7 речей-помічників для мами (з власного досвіду)

3 коментарі до “7 речей-помічників для мами (з власного досвіду)

  1. Еще:
    1.Развивающий коврик
    2. Поддерживающий круг под шею для купания – особенно хорош в большой ванной

  2. Я много слышала о том, что качели вредят спине и позвоночнику малыша, могут вызвать “блокаду” мышц и этим замедлить развитие ребенка. Поэтому такой вариант времяпровождения ребенка должен быть лишь экстренным выходом, но никак не каждодневным. Как Вы думаете, это так?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори