Рекомендації педіатра при коліках у дитини

рекомендації педіатра при коліках у дитини
рекомендації педіатра при коліках у дитини

Коліки (кольки) виникають у більшості дітей перших місяців життя. Поява колік пов’язана як з віковими особливостями травної системи дитини, так і з характером вигодовування. В цій статті на блозі мама-педіатр – поради по догляду і вигодовуванню малюків з коліками.

Рекомендації щодо харчування при коліках у дитини:

За умови грудного або змішаного вигодовування важливо звернути увагу на харчування матері при коліках у дитини:

 • Раджу виключити з вашого раціону продукти, які сприяють появі колік у дитини (цільне коров’яче або козяче молоко) обмежити продукти, які сприяють підвищеному газоутворенню в кишківнику ( бобові, капуста, броколі, цибуля, банани, виноград, кава, шоколад, мед тощо).
 • Пийте чаї з ромашкою, фенхелем, кропом (трави для приготування чаїв можна купити в аптеці).
 • За умови штучного або змішаного вигодовування важливо правильно підібрати суміш (існують суміші, розроблені спеціально для вирішення проблеми колік у дітей), уникати частої або раптової зміни сумішей.Рекомендації щодо догляду за дитиною:

 • Правильно прикладайте до грудей для запобігання заковтування повітря дитиною під час ссання грудей.
 • Під час та 0-15 хвилин після годування тримайте дитину в положенні, коли голівка знаходиться вище від животика (тіло дитини має знаходитись  під кутом приблизно 45 градусів).
 • Після годування тримайте «стовбчиком» (головка дитини знаходиться на плечі у мами) 10-15 хвилин.
 • Про позу, в якій можна ефективно і безпечно можна заспокоїти малюка при коліках, читайте тут: Ребенок постоянно хочет на ручки. Что делать?
 • Прикладайте до животика дитини теплу пелюшку або прикладайте животом до живота матері.
 • В перервах між годуваннями викладайте дитину на живіт на 10-15 хвилин.
 • В перервах між годуваннями робіть масаж живота легкими поглажувальними рухами, за годинникою стрілкою, робіть вправу «велосипед».
 • Мамі бажано не нервувати, відпочивати і висипатись – адже гормони стрессу попадають з молоком і є однією з причин колік у дитини.
 • Годуйте грудьми за вимогою дитини, не давайте дитині подовгу плакати і кричати – при цьому дитина заковтує повітря.
 • Ввечорі купайте дитину в теплій ванночці (37-38°) з заспокійливими травами (м’ята, меліса, валеріана, шишки хмелю) 15-20 хвилин.

Прийом медикаментів:

Є лікарські препарати, які зменшують газоутворення в кишківнику (ліки на основі сіметікону), або зменшують спазми гладеньких м’язів кишківника (спазмолітики), безпечні для новонароджених. Педіатр може призначити прийом цих препаратів для зменшення колік у дитини.
Також, за призначенням лікаря можна використовувати газовідвідну трубочку.

Лактазна недостатність як причина кишкових кольок у дитини

Непереносимість лактози (лактазна недостатність) може бути причиною тривалих колік і проносів у дитини. Тому, якщо  поради, написані вище, є неефективними, зверністься для обстеження до дитячого гастроентеролога.

 

Ганна Шевелєва, педіатр, Київ

джерело — mama-pediatr.com

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є активне посилання на джерело mama-pediatr.com, що індексується.

 

 

Рекомендації педіатра при коліках у дитини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори