В усьому винні зубки або чому буває температура у дитини?

чи завжди при підвищенні температури "винні" зубки?
чи завжди при підвищенні температури “винні” зубки?

Доброго дня, лікарю! Нашому синочку 6 місяців. Вже шосту добу тримається висока температура у дитини. Він погано спить, відмовляється від їжі, кілька разів була блювота. До нас приходила медсестра, сказала, що вислуховує хрипи при диханні і порадила приймати антибіотик. Але ми антибіотики давати не хочемо, тому що вважаємо, що це – симптоми прорізування зубів. А ви що скажете?

Досить часто молоді батьки вважають, що температура у дитини другого піврічча життя – це симптом прорізування зубів і не одразу звертаються до лікаря. Мені доводилось консультувати малюків від 2-місяців до 2-х років (найчастіше – дітей 6-12 місяців), батьки яких вперше звертались до лікаря на 3-6 добу підвищення температури у дитини.

Та чи завжди підвищення температури є симптомом прорізування зубів?Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – найчастіше захворювання у дітей, яке може співпадати по часу з періодом прорізування молочних зубів у дітей. До речі, це трапляється досить часто. оскільки при прорізуванні зубів тимчасово знижується місцевий імунітет і легше приєднується інфекція. Звичайно ж, лікування ГРВІ відрізняється від порад, які дає педіатр в ситуації, коли у дитини ріжуться зубки.

Дещо схожі прояви має стоматит (інфекційне запалення слизової оболонки ротової порожнини). При стоматиті, як і при прорізуванні зубів у дитини, може бути неспокій, підвищення температури, порушення апетиту. При огляді педіатр зверне увагу на почервоніння слизової оболонки, появи маленьких прищіків або виразок (афт). Призначить відповідне лікування і дієту.

Якщо температура у дитини триває більше 3-х днів, це є ознакою бактеріальної інфекції. Таких, як бронхіт, пневмонія чи пієлонефрит.

Так, єдиною ознакою інфекції сечових шляхів (пієлонефриту) у дітей може бути підвищення температури. Для діагностики необхідно здати загальний аналіз сечі.

При огляді педіатр може виявити ознаки захворювать, які не помічають батьки. Тому, якщо у вашої дитини піднімається температура, не зволікайте, одразу зверніться до лікаря.

Які препарати і в якій кількості давати малюку при підвищенні температури, читайте тут: Температура у ребенка: дозировка лекарств

 

Симптоми прорізування зубів у дітей – це : прорізування зубів
– слюнотеча;
– почервонніння і набряк ясен;
– бажання все гризти і кусати;
– капризність і неспокій, порушення сну;
– часте прикладання до грудей при грудному вигодовуванні,
– можливе короткочасне підвищення температури.
(Варто зазначити, що інколи прорізування зубів у дітей відбувається зовсім непомітно для батьків, без сильного неспокою і температури).

Ганна Шевелєва, педіатр, Київ

джерело — mama-pediatr.com

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є активне посилання на джерело mama-pediatr.com, що індексується.

 

В усьому винні зубки або чому буває температура у дитини?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори