Закрепи у малюка. Як допомогти?

запоры у ребенкаТака ситуація: Дитина першого півріччя життя какає 1 раз на 1-2 дні. Чи можна це вважати закрепом?

В нормі кількість випорожнень у дитини перших місяців життя може бути від 1 разу на 36 годин (6 разів на тиждень) до кількох разів на день і навіть відповідати кількості грудних вигодовувань за день.

В середньому, у дитини на грудному вигодовуванні, кількість випорожнень складає 6-8 разів в перші місяці життя. Після 4-5 місячного віку дитина какає рідше, зазвичай 1-2 рази на добу.

У малюків, які з народження знаходяться на вигодовуванні молочними сумішами, кількість випорожнень складає 1-2 рази на добу з перших місяців життя.

Якщо дитину не турбує животик і під час випорожнень нормально почувається, а самі випорождення мякої консистенції (навіть якщо  відбуваються раз на 3-5 днів) – непокоїтись не варто.

Якщо дитина какає 1 раз на кілька діб, при цьому непокоїться, плаче і довго тужиться перед тим, як покакати, а самі калові маси тверді, можна стверджувати, що вона є схильною до закрепів.

Що можна порадити в такому випадку?


Дієта для мами при грудному вигодовуванні

Рекомендується як можна довше зберегти грудне вигодовування – до 2-х років чи більше.

Мамі, що годує грудьми, варто звернути увагу на власну дієту (за умови, що у вас чи у дитини немає алергії на такі продукти):
не вживати продукти, які сприяють закрепам (це здоба, рис, чай, кава, шоколад, какао, сир), але надати перевагу тим, що мають послаблюючий ефект (сирі овочі та фрукти, морська капуста, каші (вівсяна, гречана, кукурудзяна, перлова) хліб грубого помолу, рослинну олію.
Вживати більше рідини протягом дня (питної води, узварів з чорносливом, кисломолочних продуктів).

Якщо дитина знаходиться на штучному вигодовуванні 

Якщо дитина знаходиться на штучному вигодовуванні (відсоток годування дітей сумішами досить високий) важливо правильно підібрати суміш. Існують молочні суміші, розроблені для дітей з закрепами та іншими функціональними порушеннями травлення. При переході на таку суміш випорождення у дітей , як правило, налагоджуються.

Не рекомендується часто міняти суміші або різко, одноетапно переходити з однієї суміші на іншу. Це може призвести до тимчасового погіршення роботи шлунково-кишкового тракту дитини.

Також малюка на штучному вигодовуванні важливо допоювати некипяченою бутильованою водичкою в проміжках між годуванням.

Массаж та ЛФК

В перерві між годуваннями проводити масаж та впрови, які сприятимуть кращій роботі кишківника, а саме:

  • 5-7 хвилин перед тим, як годувати дитину, поглажувати живіт за годинниковою стрілкою (масаж живота за годинниковою стрілкою)
  • підтягувати ніжки до животика (вправа “велосипед”)
  • Викладати дитину на живіт на 10-20 і більше хвилин;

Стимуляція випорожнень

В першу чергу, важливо налагодити харчування дитини, проводити масаж та ЛФК. Лише в випадку, коли випорожнень немає протягом доби або більше, порушений загальний стан дитини (тужиться, непокоїться, плаче), лікар-педіатр може порадити проводити стимуляцію випорожнень за допомогою газовідводної трубочки чи клізми.

Після годування можна проводити подразнення (лоскотання) ділянки ануса, щоб спонукати дитину до випорожнення.

Якщо випорожнення немає більше, ніж добу, можна робити масаж животика протягом 20-30 хвилин. Також можна подразнювати ділянку ануса змоченим у вазиліні або дитячому маслі кінчиком газовідводної трубки або гумової груші. Можна ставити на 10-20 хвилин газовідводну трубку, підігнувши ніжки дитини до живота.

Якщо закреп триває більше 2-х діб, можна поставити очисну клізму. Бажано, щоб вперше ставити газовідводну трубку або клізму дитині маму навчила медсестра.


Не нашкодь!

Важливо! Якщо у дитини закреп, не використовуйте термометр, ватні палички чи інші не призначені для цього предмети, щоб “допомогти” малюку покакати. Це небезпечно для здоров’я малюка.

Здоров`я вам та вашій дитині!

Ганна Шевелєва, педіатр, Київ,

джерело: http://mama-pediatr.com/

При використанні інформації активне індексоване посилання на блог mama-pediatr.com є обов’язковим.

 

 

Закрепи у малюка. Як допомогти?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори