Тривалість грудного вигодовування в різних країнах світу. Частина 2

грудное вскармливаниеПропоную прочитати продовження теми  про тривалість і особливості грудного вигодовування в різних країнах світу.

початок читати тут

 

грудне вигодовування в сшаСША

В США грудне вигодовування не популярне. Штучне вигодовування вважається нормою. Цьому сприяє реклама “дуже корисних” молочних сумішей і коротка декретна відпустка — від 3 до 6 тижнів, потім мама має виходити на роботу.
В пологовому будинку читають лекції про те, що спільний сон з мамою — одна з причин синдрому раптової дитячої смерті.
Інформації про користь грудного вигодовування достатньо, але більшість батьків не вважають це важливим.

прапор КанадиКанада

В Канаді, за спостереженнями, мами, які хочуть годувати дитину грудьми, годують близько чи трохи більше року. Інші годують від 6 тижнів до 5-6 місяців.
З метою підтримки грудного вигодовування в Канаді збільшили відпустку по догляду за дитиною з 3 місяців до 50 тижнів (майже до року). Ведеться пропаганда грудного вигодовування в медичних установах, куди звертається жінка під час вагітності, пологів і після народження дитини. Білизна для годування не обкладається податками. Для малозабезпечених сімей є доплати 50 доларів на місяць для забезпечення здорового харчування матері, що годує грудьми.
Виробники дитячого харчування, в свою чергу, надсилають безкоштовні зразки і купони на суміші.

поширеність грудного вигодовування в ізраїліІзраїль

Згідно спостереженням і особистому досвіду мам, які живуть в Ізраїлі, є жінки, які налаштовані більш традиційно і намагаються зберегти грудне вигодовування до року чи до двох. І більш сучасні, які виходять на роботу, залишаючи малюка з нянею чи в яслях. Частіше годують грудьми ті мами, які мають більше, ніж одну дитину.
Через 3 місяці після народження дитини мама має виходити на роботу, це сприяє переведенню немовлят на суміш і відмову від грудного вигодовування.
Ситуація в пологових будинках теж різна. В деяких з них в ліжечках для новонароджених лежать готові пляшечки з сумішшю і вночі діти знаходяться окремо від мам. В інших є палати для спільного перебування мам з новонародженими, є раннє прикладання до грудей і заохочується грудне вигодовування.

прапор Монголії,Монголія

Монголія є країною з традиційним тривалим грудним вигодовуванням. Вважається, що найкращими бійцями стають ті, кого годували грудьми не менше, ніж до 6 років (боротьба є національним спортом в Монголії).
За даними UNICEF, в 2005 році в Монголії 82% дітей в віці від 12 до 15 місяців були на грудному вигодовуванні , и 65% продовжували отримувати грудне молоко в віці 20-23 місяців.

грудне вигодовування в живописі
Констянтин Маковський. Жниця

Вигляд жінки, яка годує груддю немовля, є природнім. Грудне молоко пропонують дитині при кожній нагоді, не тільки як їжу, але і для заспокоєння. Дитину не відлучають від грудей, вона сама “переростає” це в віці 2-4 років. Але, коли мова йдеться про останню, наймолодшу дитину в сім’ї, мати може годувати грудьми і до більш старшого віку.
Монголи впевнені, що грудне молоко є чудовими ліками, які покращують здоров’я, тому навіть дорослі люблять поласувати зцідженим грудним молоком. Його часто радять старим, хворим та ослабленим людям в якості ліків від всіх хвороб.
Раджу прочитати цікаву розповідь про традиційне тривале грудне вигодовування в Монголії. Авторка — канадка, яка деякий час жила в Монголії з маленькою дитиною (першоджерело на англійській, переклад російською ).

Росія

Згідно офіційної статистики (данні Мінздравсоцрозвитку РФ в 2008 р.), в віці 3-6 місяців на грудному вигодовуванні знаходилось 40.8% дітей, в віці 6-12 місяців – 39,3% дітей.

Багатоцентрові дослідження, проведені в різних регіонах Російської федерації, свідчать, що на штучному вигодовуванні знаходилось з народження 2,5% дітей, в віці 1 місяць – 11,6%, в 2 місяці – 18,5%, в 3 місяці – 26,2% дітей, в віці 6 місяців – 46,1% дітей.

статистика грудного вигодовування в УкраїніУкраїна

В Україні, згідно статистики, отримують грудне молоко 71,7% дітей в віці 0-3 місяці, 50,9% – в віці 4-6 місяців, 31,5% – в віці 7-9 місяців, 25,4% – в віці 10-12 місяців. В цьому дослідженні мова йде як про про виключне грудне, так і про змішане (грудне молоко+суміш) вигодовування.
Мій особистий досвід дещо відрізняється від офіційної статистики. Більша частина знайомих мені мам годували грудьми дитину довше 1-го року — до 2-х, 2 з половиною років. Частина — до року чи року і кількох місяців. Догодовування сумішшю практикували ті мами, які боялись, що у них мало молока і дитина не наїдається. І в кількох окремих випадках мати припиняла грудне вигодовування через стан здоров’я або тому, що вважала себе “не молочною” і штучне вигодовування було для неї легшим за годування груддю.
В Україні є пологові будинки, які є “дружніми до дитини” і сприяють підтримці грудного вигодовування. Мати знаходиться в одній палаті з дитиною, а від медичних працівників можна почути: “прикладайте дитину до грудей так часто і так надовго, як вона того просить і у вас не буде проблем з годуванням груддю”. Втім, так відбувається не в усіх пологових будинках. В деяких з них дитина знаходиться окремо або її забирають на ніч, “щоб мати відпочила”.
В поліклініках є кімнати, де мама може погодувати дитину грудьми і отримати допомогу консультанта. В спілкуванні з лікарем важливе значення має набір ваги немовлям. Якщо дитина набирає менше норми,часто радять просто догодовувати сумішшю, замість того, щоб розібратись в причинах.

Реклами сумішей дуже багато скрізь — в медичних виданнях, в “мамських” журналах тощо. Їх позиціонують як ті, що покращують імунітет, гарантують гарний сон і знімають біль в животику.
Багато корисної інформації можна знайти на сайтах з підтримки грудного вигодовування – “Ла Лече Ліга”, “Молочные реки”, та в журналах, орієнтованих на мам.

Сподобався мій запис? Ви можете отримувати повідомлення про оновлення на блозі за допомогою емейл, в розсилці RSS чи в твіттері.

автор: Ганна Шевелєва, лікар-педіатр

джерело: http://mama-pediatr.com/

 

Вас також може зацікавити:

1. Грудное вскармливание. Статистика

2. Грудное вскармливание новорожденных: когда кажется, что мало молока

3. Правила успешного грудного вскармливания (рекомендации ВОЗ)

4. Гормональная контрацепция при грудном вскармливании. Будьте осторожны!

Тривалість грудного вигодовування в різних країнах світу. Частина 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори