Тривалість грудного вигодовування в різних країнах світу. Частина 1

грудне вигодовування в різних країнах світу
Мадонна Літта. Леонардо да Вінчі

Нещодавно я писала про масштабне дослідження, яке висвітлило статистику грудного вигодовування в Україні.
Мені цікаво було узнати, як довго годують грудьми немовлят в різних країнах світу. Я задала це питання в інтернет-спільноті, присвяченій грудному вигодовуванню “Лялечка” і отримала відповіді від жінок, які живуть в різних країнах світу. І дуже вдячна за відповіді.
Всю інформацію про тривалість грудного вигодовування в різних країнах я зібрала в одну статтю. Тут є офіційна статистика грудного вигодовування по деяких країнах світу і власні спостереження жінок, які там живуть. Пропоную ознайомитись.

грудне вигодовування в німеччиніНімеччина

В Німеччині, згідно статистики, середня тривалість грудного вигодовування — 6,9 місяців. До 9 місяців годують грудьми 21% жінок, до року — 9%, до 2-х років — менше 1%.
Вкрай рідко можна зустріти жінку, яка годує дитину грудним молоком після року. Найпопулярніша причина припинити грудне вигодовування – “тому що вже досить”.
Щодо допомоги при налагодженні грудного вигодовування в пологовому будинку, велике значення має людський фактор. В деяких пологових будинках мами скаржаться на психологічний тиск з боку медпесоналу і активну агітацію сумішей, в інших, навпаки, вдячні за допомогу з налагодження годування грудьми немовляти.
В Німеччині є представництво ЛаЛечеЛіга, окрім того, проводять зустрічі мам і консультантів по грудному вигодовуванню при лікарнях та церквах.

грудне вигодовування в ШвеціїШвеція

В Швеції до грудного вигодовування ставляться позитивно або нейтрально. Вважається, що грудне вигодовування немовляти – це вибір матері. Годують, в основному, до 1 року. Деякі мами годують грудьми довше.
Серед факторів, які сприяють грудному вигодовуванню, є тривала відпустка по догляду за дитиною — 470 днів. Оплачується 80% від заробітної плати, плюс мати отримує допомогу на дитину (оплату харчування для сім’ї, одяг для дитини тощо). Не рідко частину відпустки беруть татусі, а мами ідуть на роботу. Деякі мами поєднують грудне вигодовування і роботу.
Нормальним явищем є спільний сон мами і немовляти (приставне дитяче ліжко або спільне з батьками).

Еміль Леві. Юна мати годує дитину

Серед перешкод можна виділити раннє введення докорму (молочні суміші) з місячного віку і прикорму з 4-х місяців; дуже розповсюджені соски з найменшого віку і десь до 3-х років. Грудьми не втішають, це тільки їжа. Потім, дитинку привчають до “самостійності” – до коляски і ліжечка, що дещо утруднює грудне вигодовування. Деякі мами відлучають від грудей, коли в дитини ростуть зуби і вона кусається. А ще, мамі набридає годування чи вважають, що після року необхідності в цьому немає.

Австралія

В Австралії, згідно офіційної статистики, 83% дітей в віці 1 місяць отримують грудне молоко (знаходяться виключно на грудному або на змішаному вигодовуванні);
73% дітей отримують грудне молоко до 3-х місячного віку;
63% – в 4 місяці;
56% – знаходяться на грудному вигодовуванні до 6 місяців життя;
30% дітей отримують грудне молоко до 1-го року;
і 5% матерів годують дітей до 2-х років.

Ведеться пропаганда грудного вигодовування на рівні держави — достатньо інформації про користь грудного молока для дитини.
Є підтримка грудного вигодовування з боку медичних працівників (така, як раннє прикладання до грудей в пологовому будинку, не рекомендують вводити прикорм раніше 6 місяців тощо).
Держава надає значну соціальну допомогу при народженні дитини: оплачувана відпустка по догляду за дитиною до 12 чи 18 місяців. Батько дитини може брати оплачувану відпустку по догляду за дружиною до 3-х місяців. Матеріальна допомога при народженні дитини виплачується протягом року. До того ж, зменшують податки і виплачують допомогу, якщо в сім’ї працює лише один з батьків — на цю суму можна купити все необхідне з їжі та підгузників. Це сприяє тому, що 78% мам були вдома з дітьми до 18-ти місяців (дані за 2009 рік).
Серед причин, з яких деякі мами відмовляються від годування грудьми і переводять дитину на суміш, можна виділити наступні. 1. Кілька попередніх поколінь годували дітей сумішами через пропаганду проти грудного вигодовування і сьогоднішні матері наслідують своїх мам і бабусь. Вважається, що годувати сумішшю дитину легше, ніж годувати груддю.
2. Є чимало жінок, які курять і люблять випити і не відмовляються від цих звичок після народження дитини. Тому переводять дитину на штучне вигодовування.
3.Спільний сон з дитиною вважається нонсенсом. А дитина, яка знаходиться на природньому вигодовуванні, як правило, будить маму вночі, щоб поїсти. Деякі жінки, не бажаючи вставати зайвий раз до дитини, переводять її на суміш. Суміш довше затримується в шлунку, так дитина спить довше і міцніше. До того ж, деякі татусі теж хочуть приймати участь в годуванні немовляти. А з пляшечкою це цілком доступно для них.
4.Відлучають від грудей, якщо дитина кусається.
5.Розповсюджені соски. На вулиці можна побачити 3-5-річну дитину з соскою в роті.

грудне вигодовування в АнгліїВелика Британія

В Британії менше половини мам (близько 45%) годують грудьми дітей до 2-х місяців. Це пов’язано з необхідністю рано виходити на роботу. Тільки 6 тижнів після пологів молода мати отримує 90% зарплати, потім виплати по догляду за дитиною стають значно меншими за середню зарплату.

годування груддю у ФранціїФранція

У Франції грудне вигодовування мало розповсюджене.

 

 

тривалість грудного вигодовування в ГреціїГреція

В Греції годувати дитину грудьми не є популярним. В пологових будинках немає палат для спільного перебування мами з новонародженим, окрім дорогих палат в приватних клініках. Агресивна реклама молочних сумішей. В пологовому будинку догодовують дітей сумішами майже 100%.
Серед сьогоднішніх бабусь мало тих, хто має досвід грудного вигодовування, і, відповідно, може цей досвід передати. Тоді причиною була жіноча емансипація, ранній вихід на роботу і годувати грудьми немовля стало не модно.
Останнім часом почалась пропаганда грудного вигодовування, але поки результати незначні. Мати, яка годує дитину грудьми — це виключення з загального правила.

Португалія - особливості годування немовлятПортугалія

Стандартна ситуація в Португалії — соска ще в пологовому будинку, “зникнення” молока в перші тижні, перехід на суміш і яслі в 4-6 місяців. Якщо мати годує грудьми, то частіше за все, до 6 місяців.
Серед причин відмови від грудного вигодовування:
1.Відпустка по догляду за дитиною у мами — 4 місяці, плюс 1 місяць може взяти батько. Тобто, мати, зазираючи наперед, все ж вирішує, що простіше одразу дати пляшечку з сумішшю.
2.Роздільний сон. Спочатку це окреме ліжечко в батьківській спальні, а в 6 місяців — окрема кімната. Часто дають суміш на ніч, сподіваючись, що дитина так краще спатиме.
3.В цілому, штучне вигодовування вважається нормою, а годування грудьми — виключенням, чимось, на що треба наважитись.

продовження – частина 2

Сподобався мій запис? Ви можете отримувати повідомлення про оновлення на блозі за допомогою емейл, в розсилці RSS чи в твіттері.

автор: Ганна Шевелєва, лікар-педіатр

джерело: http://mama-pediatr.com/

 

Вас також може зацікавити:

1. Грудное вскармливание. Статистика

2. Грудное вскармливание новорожденных: когда кажется, что мало молока

3. Правила успешного грудного вскармливания (рекомендации ВОЗ)

4. Гормональная контрацепция при грудном вскармливании. Будьте осторожны!

Тривалість грудного вигодовування в різних країнах світу. Частина 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори