Як чистити зуби дітям

правила чищення зубів дітямЗ того часу, як у дитини з’являються перші зубки, перед батьками повстає питання: “як ці зубки чистити?”. Звісно ж, всі ми вміємо чистити зуби у себе в роті. Але як провести ці маніпуляції в роті того, хто ще не усвідомлює всієї важливості чищення зубів?
Я дійшла висновку, що найкращий спосіб вмовити дитину зробити щось потрібне — розповісти казку з відповідним сюжетом.
Мій син, якому зараз 2,5 рочки, зовсім не любив чистити зуби. Колись йому було це цікаво, а потім інтерес пройшов і він з усіх сил не давав втручатись до свого рота. І на вмовляння не піддавався. Ось тоді і з’явилась казочка, яка спонукала його чистити зубки. І зубки стали чиститись.
Казочку і правила чищення зубів малюкам пропоную прочитати нижче.

Казочка-спонукалочка для чищення зубів

Казочка про кицю Мурку

Киця Мурка дуже любила смачно поїсти, але ніколи не чистила зубки. І одного дня у киці Мурки заболіли одразу всі зубки.
Киця прийшла до лікаря і каже: “лікарю, у мене болять зубки”. Лікар сказав: “Киця Мурка, відкрий ротик, я подивлюсь на твої зубки”. Киця широко-широко відкрила ротик, лікар подивився на зубки і сказав: “Киця, у тебе болять зубки, тому що ти ніколи їх не чистиш. Тобі треба двічі на день чистити зубки зубною щіточкою із зубною пастою. Зранку і ввечорі. Ось так”.
“Добре” – сказала киця Мурка. Вона стала чистити зубки зубною щіточкою і зубною пастою зранку і ввечорі. А потім полоскала їх водичкою. Вона брала водичку в ротик (ось так), і випльовувала її в раковину. І зубки у киці більше не боліли.

Правила чищення зубів дітям

Зуби потрібно чистити двічі на день, зранку (до чи після сніданку) і перед сном.
Тривалість чищення зубів — 3 хвилини.
Дітям потрібно чистити зуби, як тільки вони з’являються (тобто, з 6-місячного віку). Спочатку використовувати чистеньку ганчірочку, або спецальну насадку, яка одягається на палець мамі. Потім (десь з 1 року) — зубну щітку. А в 2-2.5 рочки. коли дитинка стане трошки старшою і розумітиме, що зубну пасту ковтати не слід, використовувати зубну щітку і зубну пасту.
Зубна щітка і зубна паста мають бути дитячими, не такими, якими чистять мама і татко.
До 7-річного віку батьки мають контролювати процес чищення зубів дитиною.

Техніка чищення зубів

Чистити спочатку жувальну поверхню зубів, потім — зовнішню сторону, і, на останок, внутрішню поверхню зубів.
Кожну з цих областей важливо чистити не менше 1 хвилини, загалом — 3 хвилини.

Якщо у вас є секрети, за допомогою яких ви привчили дитину чистити зуби, можете поділитись ними у коментарях.

 

 

 

 

 

 

автор: Ганна Шевелєва, лікар-педіатр

джерело: http://mama-pediatr.com/

При використанні інформації активне індексоване посилання на блог mama-pediatr.com є обов’язковим.

 

Вас також може зацікавити:

1.Про мед

2.Медицинская реформа: взгляд мамы с ребенком

3. «Дети – это не проблема, это вдохновение». Интервью с многодетной мамой Ольгой Жидилевой

4. «Зараза к заразе не липнет» или почему дети часто болеют

5. Рекомендации по вакцинации. Как снизить риск осложнений

Як чистити зуби дітям

4 коментарі до “Як чистити зуби дітям

  1. А какую зубную пасту посоветуете? С фтором или без? И сколько фтора должно быть в зубной пасте для самых маленьких?

    1. Наталья, важно использовать детскую, а не взрослую зубную пасту, предназначенную для детей определенного возраста (к примеру, от 2 до 4 лет, или от 4 до 8 лет и т.д). Концентрация минералов в детских пастах сбалансирована согласно особенностей детских зубок.

  2. В Германии всем деткам до года прописивают витамин Д, часто в сочетании с фтором. А также рекомендуют чистить зубы с появления самого первого сразу зубной пастой, которую, естественно, малыш будет глотать, так как в 6-8 месяцев еще невозможно научить ребенка полоскать рот. И вот поэтому я и задалась вопросом, не будет ли много фтора, если его принимать в таблетках да еще и ползоваться пастой с фтором. Кстати, тут опять неясности-некоторые стоматологи утверждают, что фтор помогает только “на месте” так сказать, в качестве зубной пасты. А другие специалисты сомневаются в том, что таким маленьким детям можно толково почистить зубки, и чтоб уж наверняка фтор добрался до зубов, советуют принимать его вовнутрь в таблетках. Вот и вопрос к Вам-что же лучше: таблетки с фтором и детская зубная паста без него или все же детская зубная паста с фротом?У нас предлагается на вибор паста с различним содержанием фтора- 250 и 500 ppm. Какую же нам взять для самых первых зубок?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори