Виставка “Охорона здоров’я”-2011. Нове в медицині

В середині жовтня в Києві проходила 20-та ювілейна медична виставка “Охорона здоров’я”. Я відвідала її і ділюсь враженнями.

Виставка орієнтована на працівників медичної сфери, керівників державних та приватних мед.закладів. Цілий великий павільон Міжнародного виставкового центру займають експозиції з найсучаснішим медичним обладнанням, представництва лабораторій та фармфірм.

Здається, тут було все найновіше і найсучасніше: хірургічні інструменти, медичні меблі, оглядові крісла, гідромасажні ванни, сухожарові шафи для стерилізації. Складна апаратура для рентгенівських кабінетів, МРТ.

Були сучасні апарати УЗД, які дозволяють бачити об’ємне 3D зображення.

Купальники та білизна для жінок після мастектомії. Різноманітні бандажі, антиварікозні колготки, ортопедичні устилки і взуття.

Пристрій, який називається ультразвуковий кістковий денситометр, за станом кістки п’ятки за 10 секунд може діагностувати остеопороз і ризик переломів. Таке обстеження рекомендується робити час від часу всім жінкам старше 40 років.

Звісно ж, нове медичне обладнання коштує шалених грошей.

Аналіз крові без уколів

Найбільше вразив апарат АМП, розроблений у Харкові (ООО “Біопромінь”), який дозволяє неінвазивно (тобто, без уколів та інших втручань) зробити аналіз крові людини. Виглядає це так: людина лягає на кушетку і до 5 біологічно активних точок на її тілі (шия, ноги, руки) приєднують датчики. До апарату вносять данні про вік, стать, частоту дихання та серцевих скорочень. Він враховує динаміку температури тіла і протягом 10-ти хвилин видає результат, який включає в себе загальний та біохімічний аналіз крові, стан кровообігу внутрішніх органів та показники роботи серця, 117 показників загалом. Окрім того, дає рекомендації лікарю, які захворювання у пацієнта можуть бути з такими показниками. За словами представника компанії, отримані таким чином результати повністю збігаються з даними аналізу крові, який беруть в лабораторії та інших звичних обстежень.

Не зрозуміло, чому такий показник, як частота дихання, має підраховуватись людиною, адже для апарату його підрахунок має бути зовсім не складним, плюс частота дихання може змінюватись в процесі вимірювання (людина лежить на кушетці, відпочиває, і може дихати повільніше, ніж на початку обстеження). До того ж, відомо, що людина може свідомо впливати на частоту дихальних рухів, коли розуміє, що її підраховують. Особливо, якщо врахувати, що цей показник є “опорним” для інших, більш складних показників.

Я не розумію, як працює цей прилад. Але він є сертифікованим в Україні та багатьох інших країнах. На його основі була захищена дисертація і зроблено півсотні публікацій.

Як сказали мені представники компанії, зараз в Україні не застосовують, але його закупили і активно “взяли на озброєння” в ЄС. Ця техніка на грані фантастики зручна в випадках, коли потрібно швидко отримати результати аналізів, а лабораторії поблизу немає. Наприклад, в машинах швидкої допомоги, чи в віддалених містечках. Коштує прилад 20-25 тисяч доларів.

Антисептики

Купила для домашньої аптечки два антисептика білоруського і українського виробництва. Мають дуже гарні характеристики (вбивають 99,9% бактерій, вірусів, включаючи збудників ВІЛ та туберкульозу), нешкідливі, недорогі, але, наразі не продаються в мережах аптек, лише через інтернет-магазин. Використовуються для дезинфенції в хірургії, при інших медичних обстеженнях та втручаннях, а також в домашніх умовах.

Це “йодискін” – безспиртовий антисептик, який не подразнює слизові, ним можна обробляти рани і опіки.

І “Аквін” – для обробки рук. В “домашніх” умовах його можна застосовувати там, де мило і вода недоступні, на вулиці, наприклад. Серед переваг — нетоксичний, можна використовувати у вагітних і дітей.

Новенькі карети ШМД

Але найбільше захоплення викликали сучасні, зручні, гарно оснащені машини швидкої допомоги (фірма “Практика”). Такі красиві машини я бачила лише в іноземних фільмах про медиків.

Я досі з жахом згадую ту карету швидкої допомоги, яка відвозила мене до пологового будинку… Темний холодний салон, вузеньке бокове сидіння, без поручнів і підлокітників, я весь час боюсь впасти з нього. Машину сильно трясе і підкидає на кожній вибоїні. Водій сидить відокремлено і ми не можемо передати йому, що він не там повернув і тому зайві 20 хвилин їздимо вузенькими вуличками приватного сектора… Не уявляю, як в таких умовах можна надавати допомогу людині, що отримала серйозні травми. Як поставити крапельницю, і як витримати біль при такій трясці? Оснащення теж потребує вдосконалення.

А машини, які так захопили мою увагу, виробляють їх на Україні, під Києвом. Коштують вони від 800 тисяч гривень до 1 млн 200 тис. Закуповують їх тільки для приватних медичних фірм — Бориса, Медікома. На питання, коли такі машини будуть закупатись для швидкої допомоги, кажуть: “коли закінчиться корупція в нашій країні”.

Медичні книжки

Вибір професійної медичної літератури великий, але ціни дуже високі. Це говорить про те, що гарний лікар має отримувати гарну зарплатню, щоб бути в курсі останніх новин в своїй області.

Медико-правовий форум

Найцікавішим і найкориснішим вважаю відвідування форуму “Правові питання медичної діяльності”, який проводили юристи, що працюють в медичній сфері. Розповідали про права і обов’язки медичних працівників, про лікарську таємницю, юридичну відповідальність медиків тощо. Про це напишу окремо, в наступному пості.

Сподобалась моя стаття? Ви можете отримувати повідомлення про оновлення на блозі за допомогою емейл, в розсилці RSS чи в твіттері.

автор: Ганна Шевелєва, лікар-педіатр

джерело: http://mama-pediatr.com/

 

Вас також може зацікавити:

1.“Не куріть, це шкодить моєму здоров’ю!” 21 креативний плакат проти куріння

2. Чому діти бояться лікаря?

3. О чем важно помнить, когда вам назначают лекарства

4. Незапланированная беременность: консультация, поддержка, гуманитарная помощь

5.  О вакцинации

 

 

 

Виставка “Охорона здоров’я”-2011. Нове в медицині

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори