* You are viewing the archive for the ‘материнство’ Category

1 вересня і паралельна реальність

Весна.

Весною 2020-го,  коли почалась пандемія коронавірусної інфекції, більшість країн світу оголосили локдаун.

Україна, в якій на той час спостерігались лише поодинокі випадки хвороби, приєдналась до світової ініцітиви —  зупинились метро і міжміський транспорт, вводитись вимоги користуватись засобами інд захисту (ЗІЗ) в громадських місцях.  Також було закрито садочки і школи і діти змушені були залишатись вдома з батьками, навчаючись дистанційно.

Літо.

Через деякий час стало зрозуміло, що  у дітей ця інфекція перебігає, в основному, в легкій формі і наносить шкоди менше, ніж соціальна ізоляція.

Тому вже на початку літа в світі почали готувати школи до відкриття восени, з … Continue Reading

Про повернення до школи в часи ковіду. Моє інтерв’ю на doc.ua

Наші віртуальні подорожі світом в 2020-му

Привіт, друзі.

Сьогоднішню тему на блозі мама-педіатр я хочу присвятити дечому приємному і не пов’язаному з медициною. А саме — дітям. Моїм дітям. Які, як і більшість українських дітей, провели весну не в садочках і школах, а вдома, на карантині. І так само проводитимуть літо, адже епідемія коронавірусу в Україні тільки набирає обертів, кордони закриті, подорожі обмежені.

Наші віртуальні подорожі світом в 2020-му

У моїх дітей є особливість — вони хочуть бути поліглотами. Хочуть вивчити і англійську, і іспанську, і німецьку і португальську і безліч інших мов (можливо, причина в тому, що останній рік я  вчу … Continue Reading

Отцы и дети

Работая в педиатрии, замечаю, что на прием к педиатру ребенка приводят не только мамы. Часто родители приходят вдвоем, вместе участвуя в вопросах, касающихся детского здоровья и развития. Или ребенка приводит один только папа.

отцы и дети

Многие современные папы не хуже мам могут поменять подгузник, успокоить, накормить ребенка, разобраться с вопросами вакцинации или обсудить с доктором вопросы лечения. Часто именно папы берут больничный по уходу за ребенком, пока мамы на работе.

Интересно наблюдать, с какой любовью и каким восхищением смотрят большие и сильные мужчины на своих крошечных агукающих дочек, носят их на руках, … Continue Reading

Незрівняна лікар Дана Плюшева

Мультики про лікаря Дану Плюшеву (англ. Dr. McStuffins), яка лікує плюшеві та інші іграшки — найулюбленіші у моєї донечки і багатьох моїх маленькиї пацієнток дошкільного і молодшого шкільного віку.

лікар плюшева, дитячі мультифільми,

Незрівняна лікар Дана Плюшева

Надзвичайно добрі і цікаві, вони вчать не нехтувати здоров’ям, не боятись звертатись на огляд до лікаря, якщо захворів.

Раджу дивитись в українському перекладі, в якому іграшкову лікарку звати Дана Плюшева, її меншого братика — Данко, овечку — Хмаринка, бегемотиху — Краля, а лякливого сніговичка — Дрижджик; приємні і добрі голоси у героїв і гарний переклад пісень.

До речі, це один з небагатьох мультсеріалів для дітей, в якому є модель дружньої сім’ї — мама і тато, які дбають про своїх малюків і до яких вони звертаються за допомою при потребі (так, іграшки, які Дана не може полагодити сама, вона несе на ремонт до своєї мами або тата).

Важливо те, що граючи в лікаря, дошколята позвавляються страху при звертанні до справжніх лікарів. Ось яку історію розповіла мама однієї моєї пацієнтки, 3-річної дівчинки Лєри:  Continue Reading

Лікарські діти

дочка педіатра

Моя доня «лікує» своїх зайчиків, коал і єнотів за допомогою лейкопластирів. А коли навчилась відкривати мамину сумку і витягати з неї отоскоп та інше приладдя, я подарувала їй власний, іграшковий набір, з гарненьким дитячим рожевим фонендоскопом і термометром. Тепер у неї власна «лікарня» для зайчиків та ведмедиків.

(звичайно, це не єдина її гра. Значно частіше мала грається в магазин, пікнік чи просто «в маму», коли вкладає своїх звірят спати, годує, садить на горщик і перевдягає їх). Continue Reading

Ребенок постоянно хочет на ручки. Что делать?

ehod-za-rebenkom, mama-i-rebenok, hochet-na-ruchki

фото младенцев на руках у матери — прекрасны. Но носить ребенка на руках весь день — утомительно.

Приветствую, дорогие читатели блога «мама-педиатр»!  Работа педиатра включает в себя не только лечение заболевших детей, но и более приятную часть – профилактические осмотры здоровых малышей первых месяцев и лет жизни.

Во время таких консультаций, которые провожу как на дому, так и в условиях клиники, самым частым вопросом, который задают родители здоровых новорожденных младенцев, является следующий: «Ребенок все время хочет на ручки. Что делать?»

Давайте разберемся, почему дети так себя ведут и что делать родителям. Continue Reading

Диета для кормящей мамы

Распространено мнение, что кормящая мама должна находиться на строгой диете в первые месяцы жизни ребенка, чтобы у малыша не было кишечных колик, аллергии и других неприятностей, связанных со съеденной мамой едой.

Эта строгая диета зачастую включает в себя овсянку, рис, отварную курятину, творог, овощной суп и чай с галетным печеньем. И полностью исключает свежие овощи и фрукты, которых считают виновниками аллергии, колик и прочих неприятностей.

Любящие мамы соглашаются на такой скудный рацион и часто месяцами боятся позволить себе что-то помимо «разрешенных продуктов».  Это обидно, особенно летом, когда есть свежая клубника, черешни, персики, абрикосы, сливы и многое другое.

диета для кормящей мамы — это разнообразное, полноценное здоровое питание.

Особенно обидно, если узнать, что необходимости в такой строгой диете нет! Кормящая мама может кушать овощи, фрукты, и другие вкусные и полезные продукты. Полноценно питаться, придерживаясь правил здорового питания. Исключаются только те продукты, к которым есть пищевая непереносимость.

Это необходимо и ей самой, чтобы восстановиться после родов, и малышу, который с маминым молочком должен получать витамины и прочие «полезности». Continue Reading

Поговоримо про гіперопіку

поговоримо про здоров’я і виховання дітей

Вітаю вас на стрінках медичного блогу mama-pediatr.com!

1 червня 2017 року, в день захисту дітей в передачі «Країна Здоров’я» я була гостем студії. Говорили про здоров’я і виховання дітей: гіперопіку і випадки, коли дітям не вистачає батьківскої уваги; про час для дитсадочку; про «стерильні умови» для дитини, як фактор ризику алергії, про щеплення тощо.

Відеозапис можна подивитись під катом:  Continue Reading

Вагітність, медицина і трудовий кодекс

Вагітність, медицина і трудовий кодекс

Вагітність, медицина і трудовий кодекс

Коли мої знайомі з дитячого майданчика узнають про мою професію — лікар-педіатр, вони зазвичай кажуть: «Як пощастило вашим дітям мати маму-педіатра!» Я, зазвичай, у відповідь посміхаюсь. А про себе думаю, що професія дитячого лікаря є однією з найнебезпечніших для жінок, що планують стати мамами. І ось чому.

 

Continue Reading