* You are viewing the archive for the ‘о врачах’ Category

Медсестра Зая

Привіт! У мене з’явилась «помічниця». Знайомтесь, це  — медсестра Зая, зроблена власноруч і подарована мені мамою моєї маленької пацієнтки.

handmade-toys, pediatrics

Медсестра Зая бажає вам здоров’я

Отримати такий несподіваний подарунок — це дууже приємно і дуже надихає. Continue Reading

Співзасновниця M-Gate Ксенія Михайлюк: «Наша ціль — створити нову генерацію лікарів. Активних, сучасних, розумних, які готові працювати в Україні»

 

Ксенія Михайлюк

Ксенія Михайлюк

Вітаю, сьогодні в гостях у блогу «мама-педіатр»   Ксенія Михайлюк, співзасновниця проекту M-Gate — ресурсу, призначеного для професійного вдосконалення лікарів.

Ксеніє, розкажіть, будь ласка, історію заснування M-Gate

Спочатку у одного з засновників проекту, Валерія Вознюка, з’явилась ідея створення сайту, що міститиме інформацію про закордонні стажування для медиків. Адже у нас існує упередження, що це дуже складно і дорого. Але це не так. Кілька місяців ми працювали над створенням бази даних, в основному спираючись на власний досвід та шукали інформацію про стажування та інші освітні пропозиції в інтернеті. Результатом нашої роботи був запуск сайту m-gate.org у вересні 2016 року, ми зібрали понад 700 пропозицій для медиків різного рівня підготовки (від студентів до професорів) та спеціальностей. Коли я кажу «ми», то маю на увазі шістьох осіб: трьох інтернів та трьох студентів, можете подивитись на нас на сайті☺  

Важливо, що близько 90% пропозицій на сайті передбачають безкоштовне навчання і часто – одержання гранту чи стипендії. Ми вірили, що це буде вибух, всі схаменуться і поїдуть вчитися, але суспільство морально не готове зрозуміти, що це так легко. Тому, ми почали офф-лайн проекти, щоб привернути увагу до сайту та, водночас, створити нові цікаві можливості для фахового розвитку.

Які цілі ставить перед собою M-Gate?

Глобально — створити нову генерацію лікарів в Україні – активних, сучасних, розумних, які не бояться вчитися, вдосконалюватися і готові працювати в Україні. Ми переконані, що тут є купа можливостей для вдосконалення і не віримо в жодні «зради» щодо вітчизняної охорони здоров’я. Continue Reading

EviDays від M-Gate і доказова медицина

Ця інформація для лікарів, яких цікавить доказова медицина.

Цієї зими я кілька разів відвідувала лекції з цікавих для мене медичних тематик, які базувались на принципах доказової медицини. І вважаю за потрібне поділитись інформацією про ці заходи, оскільки корисними вони можуть бути для багатьох моїх колег. Отже:

Освітня платформа M-gate (адреса в фб — https://www.facebook.com/MedicalGatepage/) організовує заходи для лікарів,  які носять назву EviDays — дні доказової медицини (evidence-based medicine).

Як відвідати?

Continue Reading

топ-20 статей за 2017 рік

2017-й рік добігає свого завершення, саме час для підведення блого-підсумків.
Найпопулярнішими статтями на блозі mama-pediatr.com в 2017-му були наступні:

    1. Яка група крові може бути у дитини, якщо відома група крові батьків? — Група крові та резус-фактор дітей не завжди такий самий, як у батьків. В статті представлені всі можливі варіанти наслідування цих показників.
    2. Как ходить в детский сад и не болеть? — На що варто звернути увагу, обираючи дитячий садочок для дитини.
    3. Лікування ГРВІ у дітей. Нові рекомендації МОЗ — Про те, на які препарати не варто витрачати гроші, якщо дитина захворіла ГРЗ. Continue Reading

Генрі Марш. Історії про життя, смерть і нейрохірургію

Генрі Марш. Історії про життя смерть і нейрохірургію

З Україною пов’язано ім’я відомого англійського нейрохірурга  Генрі Марша.

Він є автором книги «Історії про життя, смерть і нейрохірургію»(в 2015 році видано українською мовою у Видавництві Старого Лева) і героєм фільму «Англійський хірург».

Прочитайте цю книгу, вона  гарно написана і буде цікавою для людей і без медичної освіти.  В книзі багато роздумів про ставлення до життя, хвороб, смерті, і роботу лікаря.

Кожна глава книги має назву медичного діагнозу і розповідає окрему історію. Якщо пропустити медичні терміни, які складно вимовити без підготовки (їх в тексті небагато), залишається історія … Continue Reading

Про зустріч з американським нейрохірургом Люком Томичем

зустріч з Люком Томичем, Київ, 2017р.

3 червня 2017-го року я відвідала дуже цікавий захід — зустріч з америкарським нейрохірургом Люком Томичем.

Ця подія залишила по собі багато  думок і вражень,  якими я хочу поділитись з вами на сторінках блогу mama-pedaitr.com. Continue Reading

Поговоримо про гіперопіку

поговоримо про здоров’я і виховання дітей

Вітаю вас на стрінках медичного блогу mama-pediatr.com!

1 червня 2017 року, в день захисту дітей в передачі «Країна Здоров’я» я була гостем студії. Говорили про здоров’я і виховання дітей: гіперопіку і випадки, коли дітям не вистачає батьківскої уваги; про час для дитсадочку; про «стерильні умови» для дитини, як фактор ризику алергії, про щеплення тощо.

Відеозапис можна подивитись під катом:  Continue Reading

Когда санитарка зарабатывает больше врача или почему я не работаю в государственной медицине

когда санитарка зарабатывает больше врача

История из жизни:

Киев.  2017 год. Минимальная зарплата в Украине составляет 3200 грн.

Действие происходит в отделе кадров государственной поликлиники.

Устраиваться на работу пришли врач-гастроэнтеролог и санитарка.

Санитарке говорят:

— Санитарки нам нужны! Зарплата 3200  грн.

Доктору говорят:

— Согласно зарплатной сетке, учитывая стаж и категорию, ваша зарплата составляет 2714 грн. Но платить меньше минимальной з/п мы не можем, поэтому будем доплачивать вам до 3200 грн. Continue Reading

Педіатри vs сімейні лікарі: світовий досвід

Україна Протягом останніх десятиліть українська медицина не може визначитись, чи потрібні їй педіатри.

Педіатричні факультети кілька разів закривали, перейменовували і готували на них терапевтів чи сімейних лікарів (так було за кілька років до мого вступу до медичного вузу і планувалось після мого випуску).

Років 5 тому в примусовому порядку терапевтів і педіатрів (а також деяких вузьких спеціалістів) перевчали на універсальних сімейних лікарів, щоб через кілька років визнати, що це було помилкою.

В той час, як українську медицину кидає в крайнощі, в європейських країнах існують різні моделі охорони здоров’я дітей (1).  Continue Reading

«Клиническая пульмонология детского возраста» Катилов, Дмитриев, Дмитриева

Клиническая иммунология детского возраста. Катилов, Дмитриев, Дмитриева

Клиническая пульмонология детского возраста. Катилов, Дмитриев, Дмитриева

Книга о диагностике и лечении заболеваний органов дыхательной системы у детей, написанная с учетом традиционных методов диагностики и  современных международных рекомендаций по обследованию и лечению органов дыхательной системы.

Эта книга написана врачами-практиками для  других практикующих врачей. Continue Reading