* You are viewing Posts Tagged ‘травмы’

Летние темы

Привет всем! На дворе жаркое лето и я приготовила для вас подборку статей, актуальных в теплое время года — время каникул и отпусков, поездок и приключений:

О путешествиях и подготовке к ним:

О летних болезнях и прочих неприятностях и как с ними бороться:

Чому не можна трясти дитину?

Не люблю писати про хвороби. Але цю проблему вважаю важливою, оскільки: 1) часто виникає внаслідок незнання; 2) призводить до фатальних наслідків. Тому прошу звернути особливу увагу.

*** 

Нажаль, немовлята не вміють говорити і не можуть пояснити, що саме їх непокоїть – голод, коліки чи щось інше. Замість цього вони просто кричать. Дитячий плач може тривати годинами, позбавляючи батьків (або тих, хто доглядає за малюком) спокою і сну. Коли терпець остаточно вривається, може виникнути бажання потрясти дитину, щоб вона нарешті заспокоїлась. Але робити цього ні в якому разі не можна! 

синдром струшування дитини

«Коли ти нарешті замовчиш?!!»

 

Чому не можна трясти дитину?

Трясіння немовляти призводить до важкої черепно-мозкової травми з дуже поганими наслідками –  інвалідністю або смертю дитини. Цей метод «заспокоєння» є проявом жорстокого поводження з дітьми.

 

Механізм травми Continue Reading

Коліна в зеленці

6У моє вікно світить яскраве і веселе весняне сонечко, за кілька тижнів буде по-справжньому тепло. Діти одягнуть шорти і спіднички, будуть «скрізь бігати і ганяти» (як каже мій син), і, звичайно ж, бити колінка. Моє дитинство, як і дитинство усього мого покоління та покоління моїх батьків, завжди асоціюється з перемащеними зеленкою чи йодом ліктями і колінками.

колінка в зеленці

 

Потряпляючи на рану, вони дуже пекли і лише наймужніші з дітей без сліз витримували таке болюче «лікування». Зараз я впевнена. що без йоду та зеленки цілком можна обійтись, тому не піддаю своїх дітей таким тортурам. Хочете знати, чому?

Continue Reading

Путешествия с маленьким ребенком

Елена Токарчук, молодая мама и журналист газеты «Сегодня» обратилась за комментарием к статье на тему летних путешествий с малышом:

«Какие основные правила должны соблюдать родители во время поездки на авто, поездом, самолетом, чтобы грудничок чувствовал себя комфортно и не заболел?»

путешествия с малышом

путешествия с малышом

Отвечая, я увлеклась и комментарий вырос до целой статьи, которую публикую ниже. Continue Reading

Если долго не заживает ранка…

фото Анны ГеддесПериод наибольшего детского травматизма

Возраст от 6 месяцев до 3-х лет родители и врачи называют «периодом наибольшего детского травматизма».  В этом возрасте дети активно познают мир при помощи появившихся у них новых умений, но еще не осознают рисков, связанных с их действиями.  В этой статье хочу обратить ваше внимание на травмы, которые встречаются у детей наиболее часто – различных повреждений кожи, от мелких ссадин и царапин до более серьезных ран.   Continue Reading

Безпека вашої дитини. Рекомендації ВОЗ та Unicef

рекомендації ВОЗ

рекомендації ВОЗ

Рекомендації ВОЗ та Unicef

 Не залишайте дитину одну вдома, навіть якщо вона спить.

 Ніколи не залишайте маля на столику для перевдягання без нагляду. Завжди притримуйте його рукою. Тримайте речі для перевдягання поруч зі столиком.

 Вчіть дитину не засувати пальці в двері. Фіксуйте двері, щоб дитина не могла прищикнути ними пальці.

 Тримайте ліки та хімікати в недосяжній для дитини закритій шафці.

 Закрийте всі розетки в домі спеціальними кришечками.

 Електроприлади мають стояти так, щоб дитина не могла стягнути або скинути їх на себе, потягнувши за шнур.

 Не залишайте малюка наодинці з домашніми тваринами, навіть з дрібними. Continue Reading

Укус клеща: как избежать и что делать

С наступлением тепла так приятно выбраться на природу — на дачи, в лес или парк, на прогулки и пикники. К сожалению, это время совпадает с периодом активности клещей. В городских парках часто можно увидеть таблички “Осторожно, клещи! Ходить только по дорожкам”.

Чем же опасен укус клеща, как избежать его, и что делать, если клещ все-таки укусил?

Continue Reading