* You are viewing Posts Tagged ‘истории из жизни’

Відміна «кріпацтва» для лікарів. Невигадані історії про те, як розподіл на роботу впливає на людські долі

 
Відміна «кріпосного права» для молодих лікарів. Нарешті!
 

До сьогодні в нашій вільній Україні існувало правило, згідно з яким молоді лікарі мали відпрацювати за розподілом – в тій місцевості і тому медичному закладі, куди його направить ВУЗ. Нарешті Верховна Рада його відмінила!

Верховна Рада відмінила розподіл на роботу для лікарів!

Верховна Рада відмінила розподіл на роботу для лікарів

Таким чином молоді спеціалісти, які навчались безкоштовно, на 5-6 років (2-3 роки інтернатури, в залежності від обраної професії і 3 роки після інтернатури) втрачали право вибору місця роботи і були зобов’язані (аж до необхідності оплатити штраф, рівний вартості 6 років навчання) працювати там, куди добровільно ніхто іти не хоче і отримувати таку зарплату, на яку не проживеш.

10 років тому, коли я закінчувала мед університет, 99% випускників педіатричного факультету направляли на дільниці в поліклініку, а паралельний факультет військових лікарів —  «швидку допомогу» (про можливу війну тоді і мови не йшло). Невелика частина випускників «по блату» займала більші цікаві вакансії.

Прихильники такого розподілу стверджували, що молодий спеціаліст має відпрацювати гроші, які витратила на нього держава. Але чомусь забували, що такого обов’язку не мали випускники інших ВУЗів. Наприклад, мої друзі, що навчались за бюджетом в КПІ  і отримали професії в ІТ-сфері, відразу почали працювати там, де самі бажали і за кілька наступних років встигли заробити на автівки, власне житло і об’їздити половину Європи.  Від них ніхто не вимагав відпрацьовувати на державу за умовну платню в 50-100 баксів на місяць, як лікарів.

Отже, зараз молоді випускники медвузів матимуть право обирати своє місце роботи, і це чудово.

Шкода лише, що для тих, хто отримував медичну освіту в перередні 25 років незалежності нашої держави, це не так. Ці розподіли впливали на долі людей.  І зараз я маю бажання поділитись кількома такими невигаданими історіями (хоч і зміню імена своїх героїв).
Розподіл на роботу і людські долі
Continue Reading

Супермены от медицины

о врачах, работающих в экстремальных условиях

о врачах, работающих в экстремальных условиях

Ординаторские (комнаты для врачей) в государственных больницах собирают, как правило, людей одной специальности. В офтальмологическом отделении – офтальмологов, в детском – педиатров, в хирургическом  —  хирургов и т.д.

Работа в частной клинике дает возможность общаться за чашкой чая врачам разных специальностей.  Как-то я разговорилась с врачом реаниматологом-анестезиологом, спросив, почему он выбрал для себя именно эту профессию. На мой взгляд, одну из самых экстремальных в медицине.

В ответ он рассказал мне одну историю из своей жизни. Continue Reading

Педиатрия и здоровье врачей

согласно статистике, медики - самая болеющая профессия

согласно статистике, медики — самая болеющая профессия

Согласно данным медицинской статистики, медики – самая болеющая из всех профессий. У украинских врачей и медсестер самые высокие показатели хронических заболеваний и самые низкие – здоровья. Изучая это на старших курсах медуниверситета, я удивлялась, почему это так происходит? Казалось бы, врачи должны быть самыми здоровыми, потому что они больше всех знают о профилактике и лечении болезней.

Сейчас, работая в практической медицине, я не удивляюсь, но понимаю, что статистика не врет. Continue Reading

В усьому винні зубки або чому буває температура у дитини?

чи завжди при підвищенні температури "винні" зубки?

чи завжди при підвищенні температури «винні» зубки?

Доброго дня, лікарю! Нашому синочку 6 місяців. Вже шосту добу тримається висока температура у дитини. Він погано спить, відмовляється від їжі, кілька разів була блювота. До нас приходила медсестра, сказала, що вислуховує хрипи при диханні і порадила приймати антибіотик. Але ми антибіотики давати не хочемо, тому що вважаємо, що це — симптоми прорізування зубів. А ви що скажете?

Досить часто молоді батьки вважають, що температура у дитини другого піврічча життя – це симптом прорізування зубів і не одразу звертаються до лікаря. Мені доводилось консультувати малюків від 2-місяців до 2-х років (найчастіше – дітей 6-12 місяців), батьки яких вперше звертались до лікаря на 3-6 добу підвищення температури у дитини.

Та чи завжди підвищення температури є симптомом прорізування зубів? Continue Reading

Антибиотики: из пушки — по воробьям

 

Антибиотики при простуде

8-месячная дочь моих знакомых заболела. Она покашливала, было красное горло, немного осипший голос и температура 37. На дом вызвали участкового педиатра, врач осмотрела ребенка, поставила диагноз ОРЗ и дала направление в больницу. Там в течение 5 дней малышке кололи антибиотик (цефтриаксон). И выписали домой уже без кашля, но с насморком. Continue Reading

Чому діти бояться лікаря?

Якось, коли я працювала на дільниці в поліклініці, довелось мені буди на одному дивному виклику. В сім’ї захворіло двоє дітей. Молодший хлопчик трошки меньше року і дівчинка років пяти. Хлопчик був оглянутий без проблем, у нього була застуда, а ось дівчинку ми довго не могли знайти… Перед приходом лікаря вона заховалась в найтаємніший куточок квартири, десь між ліжком та столом, та мама її зрештою знайшла, витягнула і поставила переді мною. Погрожуючи: «якщо не будеш слухатись, лікар зробить тобі болючий укол». Звісно ж, нормально оглянути дівчинку я не змогла – у неї була істерика. Вона кричала, виривалась… Уколів робити я і не збиралась, але ж як тут послухаєш легені чи зазирнеш у горло? Continue Reading