* You are viewing Posts Tagged ‘школа’

1 вересня і паралельна реальність

Весна.

Весною 2020-го,  коли почалась пандемія коронавірусної інфекції, більшість країн світу оголосили локдаун.

Україна, в якій на той час спостерігались лише поодинокі випадки хвороби, приєдналась до світової ініцітиви —  зупинились метро і міжміський транспорт, вводитись вимоги користуватись засобами інд захисту (ЗІЗ) в громадських місцях.  Також було закрито садочки і школи і діти змушені були залишатись вдома з батьками, навчаючись дистанційно.

Літо.

Через деякий час стало зрозуміло, що  у дітей ця інфекція перебігає, в основному, в легкій формі і наносить шкоди менше, ніж соціальна ізоляція.

Тому вже на початку літа в світі почали готувати школи до відкриття восени, з … Continue Reading

Про повернення до школи в часи ковіду. Моє інтерв’ю на doc.ua

Довідка в садочок і школу

здоровье ребенка и успехи в школе

правила оформлення довідок в садок і школу

Починаючи з 2018 року змінився порядок оформлення (1) медичних документів для садочка і школи.

Як було?

Протягом попередніх десятиліть потрібно було оформити «Медичну карту дитини» (форма № 026/о), в який лікар вписував детальну інформацію про історію розвитку і здоров’я дитини, починаючи з того, як проходила вагітність і пологи у мами, також дані оглядів вузьких спеціалістів, результати аналізів, переписувались від руки всі щеплення, які були зроблені дитині. Потім ця інформація передавалась для зберігання в садочок чи школу. Зараз це відмінили, адже … Continue Reading

Школа. Зима. Как не заболеть ОРЗ?

Так сложилось, что школьный год (осень-зима-весна) совпадает с периодом простудных заболеваний.

Школьникам очень невыгодно болеть – ведь это не только плохое самочувствие, но и пропущенные уроки в школе, которые нужно пройти самостоятельно, и пропуски занятий в кружках и спортивных секциях.

Школьникам очень невыгодно болеть – ведь это не только плохое самочувствие, но и пропуски занятий в школе, в кружках и спортивных секциях.

Школьникам очень невыгодно болеть – ведь это не только плохое самочувствие, но и пропуски занятий в школе, кружках и спортивных секциях.

Как сделать так, чтоб ваш ребенок мог ходить в школу и не болеть?

Continue Reading

Підвищений тиск і творчі здібності у підлітків. Чи є зв’язок?

Починаючи з 4-го курсу університету і кілька років після отримання диплому я займалась науковою роботою на кафедрі педіатрії. Вивчала психологічні особливості підлітків з підвищеним артеріальним тиском та надмірною масою тіла (гіпоталамічним синдромом).

як творчі здібності впливають на підвищення тиску?

як творчі здібності впливають на підвищення тиску?

Статтю «ОСОБЛИВОСТІ КРЕАТИВНОСТІ У ДІТЕЙ З ПЕРВИННОЮ АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ» я написала 6-7 років тому для наукового медичного журналу. Стаття написана на основі моїх власних досліджень і редагована науковим керівником професором Хайтовичем М.В.
З того часу багато всього змінилось, після народження дитини я вирішила «зав’язати» з наукою і займатись практичною медициною, писати тексти виключно зрозумілою для не-медиків мовою. Про що не шкодую.
Нещодавно я знайшла цю статтю в архівах свого комп’ютера і вирішила, що вона ватра того, аби бути опублікованою на блозі «мама-педіатр». Як будь-яка наукова робота, вона, на превеликий жаль, є до кінця зрозумілою лише вузьким фахівцям, які «в темі».  Тому нижче пишу «переклад з науково-медичної на українську»:

Continue Reading

Профилактика простудных заболеваний (для школьников)

Незадолго до Нового года мне предложили прочитать лекции для учащихся 5-10 классов финансового лицея на тему профилактики простудных заболеваний. Это часть врачебной работы, часто пренебрегаемая по причине чрезмерной загруженности врачей из-за тех самых простудных заболеваний.
Я с радостью согласилась, но и задумалась, как заинтересовать ребят этой темой в то время, как они думают о праздниках, подарках, каникулах.
Вот как это было.
Время начала урока. Класс заполняется веселыми и шумными 5-классниками.
— Здравствуйте, о чем вы будете говорить? Это интересно?
— Сейчас вы все узнаете.

Профилактика простудных заболеваний

 — Сегодня мы поговорим о том, почему возникают простудные заболевания и как их избежать.

Лучший в мире болельщик понарошку — Карлсон

лучший в мире болельщик понарошку

лучший в мире болельщик понарошку

На мультимедийке появляется слайд с лучшим в мире болельщиком понарошку – Карлсоном. Я задаю вопрос:
  — Ребята, нравится ли вам болеть? Continue Reading

Успехи в школе и здоровье ребенка

здоровье ребенка и успехи в школеСентябрь — время, когда дети идут в школу. Всем родителям хочется, чтобы их дети хорошо учились и приносили домой хорошие оценки.

Но иногда успехи или не успехи в учебе зависят от состояния здоровья ребенка. На них хочу обратить ваше внимание. Continue Reading

«Здоровый ребенок должен быть худым и с шилом в попе»

здоровый ребенок должен быть худым и подвижным

Встреча с доктором Комаровским. Киев. Май 2012

Встреча с самым известным педиатром Украины длилась более 2-х часов, и большую часть этого времени доктор отвечал на вопросы мам и пап, переданные в записках. За это время он ответил на более чем 40 вопросов о здоровье детей, организации режима и питания, давал практические советы для реальных ситуаций, объяснял механизмы болезней и способы борьбы с этими болезнями, отвечал на вопросы о прививках.
Поделюсь некоторыми особо понравившимися цитатами.

Цитаты из выступления

«Хороший детсад — тот, в который просят принести плащик и сапожки, чтобы гулять на улице, когда моросит дождь».

«Если в школе звонок будет для детей, а не для учителя, и все 15 минут перемены класс будет проветриваться, в 10 раз снизится количество вирусов в воздухе и количество заболеваний». Continue Reading