* You are viewing Posts Tagged ‘учеба’

Вічний студент

Бути лікарем = ніколи не переставали вчитись. Лікар — це вічний студент.

Не зважаючи на те, скільки років пройшло після закінчення університету, навчання продовжується.

Зараз я читаю протоколи з невідкладних станів,  і посібник з імунопрофілактики. Нещодавно закінчила протоколи з діагностики і лікування бронхітів, пневмонії у дітей.  Регулярні відвідування медичних конференцій. І сціальні мережі — це переважно підписки на сторінки медичних спільнот і колег-лікарів. Завтра йду на щорічній тренінг з невідкладної допомоги.  І чергова атестація з педіатрії «на носі».

Медицина, як будь-яка наука, стрімко розвивається і інформація оновлюється. Щось уточнються, щось втрачає актуальність і змінються, винаходять новітні методи діагностики і лікування. Якщо ти стоїш на місці — ти відстаєш. Continue Reading

Коммуникация в медицине

Лето — это период не только для приятного отдыха, но также и для работы и учебы.

А в медицине нужно учиться постоянно, не зависимо от того, сколько лет ты в профессии и сколько книг прочитал. Поскольку постоянно проводятся новые исследования, происходят новые открытия и издаются новые рекомендации по диагностике и лечению болезней.

Одной из важных составляющих работы врача, помимо умения ставить диагноз и назначать лечение, является искусство общения с пациентом. Ибо от того, как доктор умеет расспросить пациента о истории его болезни и жизни, зависит правильность постановки диагноза; от умения объяснить необходимость назначений — как пациент будет их выполнять.

Недавно я посетила тренинг, посвященный искусству общения в практике врача.

Continue Reading

Співзасновниця M-Gate Ксенія Михайлюк: «Наша ціль — створити нову генерацію лікарів. Активних, сучасних, розумних, які готові працювати в Україні»

 

Ксенія Михайлюк

Ксенія Михайлюк

Вітаю, сьогодні в гостях у блогу «мама-педіатр»   Ксенія Михайлюк, співзасновниця проекту M-Gate — ресурсу, призначеного для професійного вдосконалення лікарів.

Ксеніє, розкажіть, будь ласка, історію заснування M-Gate

Спочатку у одного з засновників проекту, Валерія Вознюка, з’явилась ідея створення сайту, що міститиме інформацію про закордонні стажування для медиків. Адже у нас існує упередження, що це дуже складно і дорого. Але це не так. Кілька місяців ми працювали над створенням бази даних, в основному спираючись на власний досвід та шукали інформацію про стажування та інші освітні пропозиції в інтернеті. Результатом нашої роботи був запуск сайту m-gate.org у вересні 2016 року, ми зібрали понад 700 пропозицій для медиків різного рівня підготовки (від студентів до професорів) та спеціальностей. Коли я кажу «ми», то маю на увазі шістьох осіб: трьох інтернів та трьох студентів, можете подивитись на нас на сайті☺  

Важливо, що близько 90% пропозицій на сайті передбачають безкоштовне навчання і часто – одержання гранту чи стипендії. Ми вірили, що це буде вибух, всі схаменуться і поїдуть вчитися, але суспільство морально не готове зрозуміти, що це так легко. Тому, ми почали офф-лайн проекти, щоб привернути увагу до сайту та, водночас, створити нові цікаві можливості для фахового розвитку.

Які цілі ставить перед собою M-Gate?

Глобально — створити нову генерацію лікарів в Україні – активних, сучасних, розумних, які не бояться вчитися, вдосконалюватися і готові працювати в Україні. Ми переконані, що тут є купа можливостей для вдосконалення і не віримо в жодні «зради» щодо вітчизняної охорони здоров’я. Continue Reading

Про зустріч з американським нейрохірургом Люком Томичем

зустріч з Люком Томичем, Київ, 2017р.

3 червня 2017-го року я відвідала дуже цікавий захід — зустріч з америкарським нейрохірургом Люком Томичем.

Ця подія залишила по собі багато  думок і вражень,  якими я хочу поділитись з вами на сторінках блогу mama-pedaitr.com. Continue Reading

Курс «первая неотложная помощь детям» в Киеве

Когда ребенку становится плохо, все взрослые знают, что нужно сделать – обратиться к врачу. Но бывают ситуации, в которых необходимо начинать действовать до приезда «скорой», понимая, что жизнь и здоровье ребенка зависит только от ваших действий.

Как оказать первую помощь ребенку до приезда "скорой"? Знания, которыми должен обладать каждый родитель

Как оказать первую помощь ребенку до приезда «скорой»? Знания, которыми должен обладать каждый родитель

Знаете ли вы, как поступить, ребенок, болтающий во время еды, вдруг поперхнулся и начал задыхаться? Что делать, если малыш потерял сознание и перестал дышать? Вызвать «скорую»? Да, это нужно сделать. Но за время, нужное для приезда кареты скорой помощи (около 10 минут) может произойти непоправимое.  В такой ситуации ребенку необходимо оказать первую доврачебную помощь  и сделать это должны обычные люди, которые находятся рядом с малышом – родители, воспитатели, учителя или просто прохожие, оказавшиеся рядом.Чтобы не впасть в панику, нужно знать, что делать в неотложной ситуации. И желательно повторять такие навыки раз в несколько лет.

Говорят, что если 20% населения Земли обучить правилам оказания первой помощи, в любой ситуации рядом найдется человек, который может спасти жизнь.

Где можно этому научиться? Continue Reading

Полезные сайты для врачей

Здесь собраны ссылки на полезные сайты для врачей.

полезные сайты для врачей

полезные сайты для врачей

Continue Reading

Science for fun: безкоштовне навчання online

Нещодавно говорили зі знайомими про освіту. Почула думку:

  • Що не кажіть, а в радянські часи навчали набагато краще, ніж зараз. Було більше можливостей. Поступити у ВУЗ і отримати освіту було набагато легше.

Безкоштовне навчання онлайнЯ відповіла:

  • Не погоджуюсь з вами. На мою думку, саме зараз є набагато більше можливостей. Маючи інтернет, можна пройти безкоштовні курси on-line, з різних дисциплін, починаючи від програмування і веб-дизайну і закінчуючи лекціями із здорового способу життя. Просто у себе вдома можна слухати лекції, які читають викладачі найкращих українських і зарубіжних ВУЗів.

Для когось це може бути science for fun (навчання заради задоволення) для когось — можливість змінити професію або поглибити знання і стати більш конкурентноспроможним.
Нижче я зібрала інфо про освітні портали і курси, які знаю:
Continue Reading

Успехи в школе и здоровье ребенка

здоровье ребенка и успехи в школеСентябрь — время, когда дети идут в школу. Всем родителям хочется, чтобы их дети хорошо учились и приносили домой хорошие оценки.

Но иногда успехи или не успехи в учебе зависят от состояния здоровья ребенка. На них хочу обратить ваше внимание. Continue Reading

Золотые руки. История Бена Карсона (Gifted hands)

Вдохновляющий фильм

Этот фильм — биографический. История жизни детского нейрохирурга, лучшего в своем деле, разработавшего новые методики лечения, что позволило спасти жизнь и здоровье многих людей.

За каждым великим мужчиной стоит женщина, вдохновляющая его

Когда-то Бен был худшим учеником в классе, получавшим одни двойки. Он не верил, что может достичь чего-либо. Но в это верила его мама, она вдохновляла и направляла своих сыновей, заставляя их учить таблицу умножения, ходить в библиотеку и читать книги, ограничивая время перед телевизором.
Мама Бена — чернокожая женщина, работавшая прислугой у богатых, неграмотная (сама научилась читать во взрослом возрасте), всегда находила слова ободрения и поддержки для Бена и его брата. Она говорила: “Запомните, вы можете сделать то же, что делают другие, но вы сделаете это лучше”.как заставить ребенка учиться
И этой материнской веры было достаточно, чтобы пробудить воображение, интерес к знаниям, стать лучшим учеником, студентом, и, в будущем, лучшим специалистом в своем деле. Этот фильм будет интересен для тех, кто ищет стимул для учебы. Continue Reading