* You are viewing Posts Tagged ‘подростки’

Перші місячні: що є нормою

Доброго дня, шановні читачі блогу mama-pediatr.com.

Не зважаючи на величезну кількість інформації про статевий розвиток, не завжди дівчатка-підлітки (та їх батьки) можуть оцінити яким має бути нормальний менструальний цикл. В цій статті піде мова про те , коли зазвичай з’являються перші місячні у дівчат-підлітків, яка частота і кількість виділень є нормою, а в яких випадках необхідно звернутись до лікаря.

first-menstruation

Отже, що є нормою:

 Нормальний менструальний цикл у дівчаток-підлітків

Continue Reading

Підвищений тиск і творчі здібності у підлітків. Чи є зв’язок?

Починаючи з 4-го курсу університету і кілька років після отримання диплому я займалась науковою роботою на кафедрі педіатрії. Вивчала психологічні особливості підлітків з підвищеним артеріальним тиском та надмірною масою тіла (гіпоталамічним синдромом).

як творчі здібності впливають на підвищення тиску?

як творчі здібності впливають на підвищення тиску?

Статтю «ОСОБЛИВОСТІ КРЕАТИВНОСТІ У ДІТЕЙ З ПЕРВИННОЮ АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ» я написала 6-7 років тому для наукового медичного журналу. Стаття написана на основі моїх власних досліджень і редагована науковим керівником професором Хайтовичем М.В.
З того часу багато всього змінилось, після народження дитини я вирішила «зав’язати» з наукою і займатись практичною медициною, писати тексти виключно зрозумілою для не-медиків мовою. Про що не шкодую.
Нещодавно я знайшла цю статтю в архівах свого комп’ютера і вирішила, що вона ватра того, аби бути опублікованою на блозі «мама-педіатр». Як будь-яка наукова робота, вона, на превеликий жаль, є до кінця зрозумілою лише вузьким фахівцям, які «в темі».  Тому нижче пишу «переклад з науково-медичної на українську»:

Continue Reading

Особливості креативності у дітей з первинною артеріальною гіпертензією

дослідження креативності у підлітків

дослідження креативності у підлітків

ОСОБЛИВОСТІ КРЕАТИВНОСТІ У ДІТЕЙ З ПЕРВИННОЮ АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ
Майданник В.Г. 1, Хайтович М.В.1, Шевелєва Г.Є.1,
Терешина О.Б2, Місюра Л.І. 1
1Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
2 Київський інститут соціальних і культурних зв’язків імені Святої княгині Ольги

Резюме. Проведена оценка креативности с использованием набора креативных тестов Ф. Вильямса у 28 подростков с первичной артериальной гипертензией (ПАГ) и 29 здоровых детей соответствующего возраста. По сравнению с контролем у мальчиков с ПАГ выявлено снижение значения шкалы оригинальности теста дивергентного мышления, у девочек — повышение самооценки творческих способностей. Результаты исследования указывают на неадекватную креативность, как на один из возможных источников эмоционального напряжения детей с ПАГ. Continue Reading

Медицинская клиника для подростков. Анонимно. Бесплатно

Львиная доля обращений к врачу в детской поликлинике приходится на мам с малышами первых лет жизни. Как правило, у врачей практически не остается времени для подростков с их вопросами и проблемами. К сожалению, с родителями так же подростки могут обсудить далеко не все из-за дефицита времени, недостатка доверия или знаний.

Но подростковый возраст — это самый сложный возраст в жизни человека. Очень важно знать о том, куда можно обратиться за помощью. В первую очередь это касается вопросов любви, секса, отношений… и заболеваний, с ними связанных.

Клиники для подростков и молодежи открыты во многих городах Украины.

Клиники для подростков и молодежи открыты во многих городах Украины.

В Украине уже 12 лет существует сеть государственных медицинских клиник, в которую подростки и молодые люди в возрасте от 10 до 24 лет могут обратиться конфиденциально и бесплатно. Чаще всего – это подростки в возрасте 14-18 лет (С 14-ти лет можно консультироваться у врача без присутствия родителей).

Так же по вопросам здоровья и отношений с подростками в клинику могут обращаться родители и опекуны, им так же предоставляются консультации.

Называется эта инициатива Клиники, дружественные к молодежи (Клініки, дружні до молоді).  Continue Reading