* You are viewing Posts Tagged ‘медицинская реформа’

топ-20 статей за 2017 рік

2017-й рік добігає свого завершення, саме час для підведення блого-підсумків.
Найпопулярнішими статтями на блозі mama-pediatr.com в 2017-му були наступні:

    1. Яка група крові може бути у дитини, якщо відома група крові батьків? — Група крові та резус-фактор дітей не завжди такий самий, як у батьків. В статті представлені всі можливі варіанти наслідування цих показників.
    2. Как ходить в детский сад и не болеть? — На що варто звернути увагу, обираючи дитячий садочок для дитини.
    3. Лікування ГРВІ у дітей. Нові рекомендації МОЗ — Про те, на які препарати не варто витрачати гроші, якщо дитина захворіла ГРЗ. Continue Reading

Когда санитарка зарабатывает больше врача или почему я не работаю в государственной медицине

когда санитарка зарабатывает больше врача

История из жизни:

Киев.  2017 год. Минимальная зарплата в Украине составляет 3200 грн.

Действие происходит в отделе кадров государственной поликлиники.

Устраиваться на работу пришли врач-гастроэнтеролог и санитарка.

Санитарке говорят:

— Санитарки нам нужны! Зарплата 3200  грн.

Доктору говорят:

— Согласно зарплатной сетке, учитывая стаж и категорию, ваша зарплата составляет 2714 грн. Но платить меньше минимальной з/п мы не можем, поэтому будем доплачивать вам до 3200 грн. Continue Reading

Педіатри vs сімейні лікарі: світовий досвід

Україна Протягом останніх десятиліть українська медицина не може визначитись, чи потрібні їй педіатри.

Педіатричні факультети кілька разів закривали, перейменовували і готували на них терапевтів чи сімейних лікарів (так було за кілька років до мого вступу до медичного вузу і планувалось після мого випуску).

Років 5 тому в примусовому порядку терапевтів і педіатрів (а також деяких вузьких спеціалістів) перевчали на універсальних сімейних лікарів, щоб через кілька років визнати, що це було помилкою.

В той час, як українську медицину кидає в крайнощі, в європейських країнах існують різні моделі охорони здоров’я дітей (1).  Continue Reading

Відміна «кріпацтва» для лікарів. Невигадані історії про те, як розподіл на роботу впливає на людські долі

 
Відміна «кріпосного права» для молодих лікарів. Нарешті!
 

До сьогодні в нашій вільній Україні існувало правило, згідно з яким молоді лікарі мали відпрацювати за розподілом – в тій місцевості і тому медичному закладі, куди його направить ВУЗ. Нарешті Верховна Рада його відмінила!

Верховна Рада відмінила розподіл на роботу для лікарів!

Верховна Рада відмінила розподіл на роботу для лікарів

Таким чином молоді спеціалісти, які навчались безкоштовно, на 5-6 років (2-3 роки інтернатури, в залежності від обраної професії і 3 роки після інтернатури) втрачали право вибору місця роботи і були зобов’язані (аж до необхідності оплатити штраф, рівний вартості 6 років навчання) працювати там, куди добровільно ніхто іти не хоче і отримувати таку зарплату, на яку не проживеш.

10 років тому, коли я закінчувала мед університет, 99% випускників педіатричного факультету направляли на дільниці в поліклініку, а паралельний факультет військових лікарів —  «швидку допомогу» (про можливу війну тоді і мови не йшло). Невелика частина випускників «по блату» займала більші цікаві вакансії.

Прихильники такого розподілу стверджували, що молодий спеціаліст має відпрацювати гроші, які витратила на нього держава. Але чомусь забували, що такого обов’язку не мали випускники інших ВУЗів. Наприклад, мої друзі, що навчались за бюджетом в КПІ  і отримали професії в ІТ-сфері, відразу почали працювати там, де самі бажали і за кілька наступних років встигли заробити на автівки, власне житло і об’їздити половину Європи.  Від них ніхто не вимагав відпрацьовувати на державу за умовну платню в 50-100 баксів на місяць, як лікарів.

Отже, зараз молоді випускники медвузів матимуть право обирати своє місце роботи, і це чудово.

Шкода лише, що для тих, хто отримував медичну освіту в перередні 25 років незалежності нашої держави, це не так. Ці розподіли впливали на долі людей.  І зараз я маю бажання поділитись кількома такими невигаданими історіями (хоч і зміню імена своїх героїв).
Розподіл на роботу і людські долі
Continue Reading

Києву бракує дільничних педіатрів: справа не тільки в фінансах

Києву бракує 500 педіатрів. З тих, що працюють, 200 - у віці старше 80 років.

Києву бракує 500 педіатрів. З тих, що працюють, 200 — у віці старше 80 років.

«Через фінансовий стан залишається критичною ситуація з кадровим забезпеченням галузі, оскільки молоді спеціалісти не хочуть працювати лікарями саме через жебрацьку зарплату. У Києві в первинній ланці сьогодні задіяні в основному пенсіонери, не вистачає близько 500 дільничних, 100 рентгенологів, 100 інфекціоністів, 200 лікарів швидкої допомоги… З-поміж дільничних лікарів у Києві 200 спеціалістів — віком понад 80 років, десятьом уже виповнилося по 90 років.» Лариса КАНАРОВСЬКА, Голова Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я, газета МОЗ України» Ваше здоров’я», 24/06/16

Вже багато сказано і написано, про те, що Україна платить своїм лікарям жебрацькі зарплати, що професія лікар, яка є однією з найпристижніших в світі, не є такою в жовто-блакитній країні. Цілком логічно, що при таких умовах лікарі будуть уходити з державної медицини і їх бракуватиме на дільницях поліклінік, на станціях швидкої допомоги тощо.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

В цій статті я хочу звернути увагу на дещо інший аспект роботи лікарів, про який не замислюються дяді і тьоті, що займать високі посади і займаються реформуванням української медицини. 

Я вважаю, що потрібно радикально переглянути  обов’язки  і права дільничного педіатра.  Continue Reading