* You are viewing Posts Tagged ‘материнство’

Наші віртуальні подорожі світом в 2020-му

Привіт, друзі.

Сьогоднішню тему на блозі мама-педіатр я хочу присвятити дечому приємному і не пов’язаному з медициною. А саме — дітям. Моїм дітям. Які, як і більшість українських дітей, провели весну не в садочках і школах, а вдома, на карантині. І так само проводитимуть літо, адже епідемія коронавірусу в Україні тільки набирає обертів, кордони закриті, подорожі обмежені.

Наші віртуальні подорожі світом в 2020-му

У моїх дітей є особливість — вони хочуть бути поліглотами. Хочуть вивчити і англійську, і іспанську, і німецьку і португальську і безліч інших мов (можливо, причина в тому, що останній рік я  вчу … Continue Reading

Отцы и дети

Работая в педиатрии, замечаю, что на прием к педиатру ребенка приводят не только мамы. Часто родители приходят вдвоем, вместе участвуя в вопросах, касающихся детского здоровья и развития. Или ребенка приводит один только папа.

отцы и дети

Многие современные папы не хуже мам могут поменять подгузник, успокоить, накормить ребенка, разобраться с вопросами вакцинации или обсудить с доктором вопросы лечения. Часто именно папы берут больничный по уходу за ребенком, пока мамы на работе.

Интересно наблюдать, с какой любовью и каким восхищением смотрят большие и сильные мужчины на своих крошечных агукающих дочек, носят их на руках, … Continue Reading

Лікарські діти

дочка педіатра

Моя доня «лікує» своїх зайчиків, коал і єнотів за допомогою лейкопластирів. А коли навчилась відкривати мамину сумку і витягати з неї отоскоп та інше приладдя, я подарувала їй власний, іграшковий набір, з гарненьким дитячим рожевим фонендоскопом і термометром. Тепер у неї власна «лікарня» для зайчиків та ведмедиків.

(звичайно, це не єдина її гра. Значно частіше мала грається в магазин, пікнік чи просто «в маму», коли вкладає своїх звірят спати, годує, садить на горщик і перевдягає їх). Continue Reading

Ребенок постоянно хочет на ручки. Что делать?

ehod-za-rebenkom, mama-i-rebenok, hochet-na-ruchki

фото младенцев на руках у матери — прекрасны. Но носить ребенка на руках весь день — утомительно.

Приветствую, дорогие читатели блога «мама-педиатр»!  Работа педиатра включает в себя не только лечение заболевших детей, но и более приятную часть – профилактические осмотры здоровых малышей первых месяцев и лет жизни.

Во время таких консультаций, которые провожу как на дому, так и в условиях клиники, самым частым вопросом, который задают родители здоровых новорожденных младенцев, является следующий: «Ребенок все время хочет на ручки. Что делать?»

Давайте разберемся, почему дети так себя ведут и что делать родителям. Continue Reading

Бонуси батьківства

В сучасному світі модно займатись самореалізацією, робити кар’єру, подорожувати і цікаво проводити час. Діти не дуже вписуються в цей активний образ життя. Тому багато хто з наших знайомих у віці 30+ не поспішають заводити дітей. Адже діти — це важко і дорого.

Ми з чоловіком маємо 2-х дітей і майже 7-річний батьківський стаж. І ми можемо із впевненістю підтвердити, що діти – це справді дуже важко і дуже дорого. Але ні за яку ціну ми б не відмовились від батьківства, тому що з появою малюків в нашому житті з’явилось багато того, що я називаю бонусами батьківства.

Знайомтесь. Це - наша сім'я.

Знайомтесь. Це — наша сім’я.


Бонуси батьківства

  • Діти – це найкращі ліки від егоїзму. Неможливо залишатись егоїстом, коли ставиш потреби маленької людини вище за свої власні.
  • Коли з’являються діти, ви можете купити всі дитячі іграшки, про які мріяли в дитинстві і гратись ними досхочу. Не секрет, що машинки і літачки на радіо керуванні подобаються всім хлопчикам, незалежно від віку.

Continue Reading

Материнство: щастя, втома, гармонія

Мар'яна Прохасько. Ілюстрація до книги "Хто зробить сніг"

Мама 13 кротенят вчиться грати на контрабасі. А чим любите займатись ви?

Я дуже люблю свою сім’ю. У мене чудовий чоловік і чарівні діти. Вони — моя радість і щастя.

З дітьми я проводжу багато часу: годую, переодягаю і допомагаю одягатися, гуляю на вулиці, відвожу на гуртки, забираю зі школи, допомагаю зробити уроки, скласти іграшки, вчу молодшу користуватися горщиком і чистити зуби, читаю казку перед сном, гладжу по голівці вночі , якщо не спиться … Разом ними і для них я роблю різну роботу по дому.

Іноді я втомлююсь і мрію про вихідний — день або частину дня, коли я могла б належати сама собі. Просто випити чашку чаю, гарячого, з цукеркою, не надкушеною, сама. Просто почитати книжку, лежачи на дивані, коли ніхто не стрибає у мене на живіт зі словами: «мамо, я люблю тебе!». Просто зробити запис у себе в блокноті, не ділячи його з юною художницею, яка бажає залишити каракулі на кожній сторінці. Continue Reading

Как помочь маме отдохнуть?

это продолжение. первую часть читайте тут — От чего устают мамы? Часть 1

мама отдыхает

Какие потребности есть у мамы?

Чтобы быть хорошей мамой и женой, женщине необходимо восстанавливать свои силы, заботясь о удовлетворении своих потребностей и интересов. В течение дня, недели, месяца, нужно выделять время, которое мама могла бы посвятить не своим традиционным обязанностям – заботе о доме и детях, а заботе о себе и общению с другими взрослыми людьми.

Личное время, когда не нужно присматривать за малышом или мыть посуду, молодая мама может наполнить теми занятиями, которые восстанавливают ее силы. У каждой женщины они свои. Встретиться с друзьями или погулять в одиночестве в парке, заняться рукоделием или посмотреть романтическую комедию, пойти на тренировку или найти для себя интеллектуальные нагрузки или просто спокойно выпить чаю с шоколадкой… Continue Reading

От чего устают мамы?

Папа детей-погодок, игравший в песочнице со старшим сыном лет полутора-двух, рассказывал, что его жена постоянно жалуется, что устала, что у нее ни на что нет времени. Он ее искренне не понимал.

— Она говорит, что не может найти время даже посидеть за компьютером. Ну и что? От этого еще никто не умирал. Все устают. Я тоже устаю на работе. дети играют с песком

Я же,  сама когда-то ходившая на работу, а сейчас, став мамой двоих деток, прекрасно понимаю, почему устают мамы, поскольку прочувствовала это на себе. И сейчас хочу поделиться на странице своего блога mama-pediatr.com размышлениями, почему так происходит, и как с этим бороться.

Continue Reading