* You are viewing Posts Tagged ‘зубки’

Сроки для прорезывания молочных зубов. Что, если зубки появляются «не по графику»?

zubi, tooth

молочные зубы: последовательность прорезывания и сроки

Наверняка многие знакомы с табличкой, в которой указаны средние сроки прорезывания молочных зубов у детей. Она встречается в старых учебниках и руководствах по педиатрии, а также во многих справочниках для родителей.

Согласно графику, первые зубки  обычно прорезаются в 6 месяцев, следующие 2 — в 8 месяцев, затем в 10 и в 12. И к году у ребенка обычно есть 8 молочных зубов. Еще 8 зубов появляются на 2-м году жизни, и 4 — на 3-м, таким образом, к 3-м годам у ребенка есть 20 молочных зубок:

«Средние показатели» свидетельствуют, что у большинства детей зубы появляются в таком возрасте и порядке.

Но, как показывает практика, далеко не у всех деток прорезывание зубов происходит согласно этой таблице. И это заставляет очень переживать родителей.

Почему прорезывание молочных зубов происходит не в срок и что делать в таком случае?

Continue Reading

В усьому винні зубки або чому буває температура у дитини?

чи завжди при підвищенні температури "винні" зубки?

чи завжди при підвищенні температури «винні» зубки?

Доброго дня, лікарю! Нашому синочку 6 місяців. Вже шосту добу тримається висока температура у дитини. Він погано спить, відмовляється від їжі, кілька разів була блювота. До нас приходила медсестра, сказала, що вислуховує хрипи при диханні і порадила приймати антибіотик. Але ми антибіотики давати не хочемо, тому що вважаємо, що це — симптоми прорізування зубів. А ви що скажете?

Досить часто молоді батьки вважають, що температура у дитини другого піврічча життя – це симптом прорізування зубів і не одразу звертаються до лікаря. Мені доводилось консультувати малюків від 2-місяців до 2-х років (найчастіше – дітей 6-12 місяців), батьки яких вперше звертались до лікаря на 3-6 добу підвищення температури у дитини.

Та чи завжди підвищення температури є симптомом прорізування зубів? Continue Reading

Як чистити зуби дітям

правила чищення зубів дітямЗ того часу, як у дитини з’являються перші зубки, перед батьками повстає питання: “як ці зубки чистити?”. Звісно ж, всі ми вміємо чистити зуби у себе в роті. Але як провести ці маніпуляції в роті того, хто ще не усвідомлює всієї важливості чищення зубів?
Я дійшла висновку, що найкращий спосіб вмовити дитину зробити щось потрібне — розповісти казку з відповідним сюжетом.
Мій син, якому зараз 2,5 рочки, зовсім не любив чистити зуби. Колись йому було це цікаво, а потім інтерес пройшов і він з усіх сил не давав втручатись до свого рота. І на вмовляння не піддавався. Ось тоді і з’явилась казочка, яка спонукала його чистити зубки. І зубки стали чиститись.
Казочку і правила чищення зубів малюкам пропоную прочитати нижче.

Continue Reading