Перекуси для дитини в школу

що взяти на перекус в школу

З початком шкільного року почастішали звертання пацієнтів-школярів зі скаргами болі в животі, повязані з тим, що діти не снідають, відмовляються від обіду в школі і перекусують чипсами, колою, батончиками та іншим фастфудом, який купляють в школі або біля неї.

Отже, що можна давати дитині в школу на перекус, щоб запобігти проблемам в роботі системи травлення? Розберемо це на сторінках блогу mama-pediatr.com

Їжа, яку ви даєте дитині в школу, має відповідати кільком вимогам:

  1. Має подобатись дитині. Інакше просто не буде зїдена.
  2. Її зручно взяти із собою і зручно їсти. Це має бути ланчбокс + пляшка з водою; маленька виделка або пакетик, яким дитина буде брати шматочки їжі.
  3. Їжа має бути корисна, не шкодити дитині.

Список продуктів для шкільного перекусу:

  • бутерброд з сиром, авокадо тощо
  • булочка, пиріжок
  • фрукти  —  невеличкі гілочки винограду, порізані на шматочки яблуко, груша тощо
  • овочі — маленькі шматочки моркви, огірка тощо
  • сирники
  • сухофрукти (курага, інжир, чорнослив тощо)
  • горішки (арахіс, кешью тощо)

Враховуйте смаки дитини. Бажано узгодити з нею те, що з запропонованого вами списку вона буде залюбки їсти в школі, купити обрані продукти на тиждень.

Зранку завжди бракує часу. Тому їжу в школу краще готувати заздалегіть, склавши ланчбокс з вечора — зробити бутерброди, помити і порізати фрукти/сухофрукти. Зручно, коли ланчбокс має окремі відділення для різних видів перекусу або коли вони зручно упаковані в окремих пакетиках в сумці для їжі.

Обсудіть з дитиною також, як саме їй буде зручно їсти їжу — покладіть для цього маленьку виделку або одноразові целофанові пакетики, які дитина може одягнути на руку і брати ними шматочки їжі. Оскільки ходити мити руки в туалеті дітям часто не зручно і немає на це часу.

 

Будьте здорові і бережіть себе!

Шевелєва Ганна, педіатр.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

 

 

 

 

Читайте также:

Leave a Reply