Правила харчування під час пандемії covid-19

Попри всі великі проблеми, які приніс з собою коронавірус, невеличкою перевагою є перехід медичних конференцій в он-лайн, тому лікарі продовжують вчитись і обмінюватись інформацією. Ідеш собі по вулиці, дихаєш свіжим, за відсутності заторів, повітрям, в рюкзаку — телефон, у вухах — навушники, в навушниках — он-лайн конфереція.

Про 2 цікаві, на мій погляд, теми, я хочу розповісти на своєму блозі www.mama-pediatr.com Сьогоднішній пост буде присвячений правилам харчування під час пандемії коронавірусу. Завтра ж обсудимо, чи можна робити щеплення під час карантину, викликаному covid-19.

Отже, розпочнемо.

Що їсти?

Не існує продуктів, які зменшують ризик хвороби або, навпаки. роблять організм більш сприятливим до її розвитку.

Тому рекомендується дотримуватись правил здорового харчування.

Основої піраміди здорового харчування є вода, за нею слідують овочі і фрукти в співвідношенні 3-4:1 (тобто, овочів в раціоні дитини і дорослої людини має бути в кілька разів більше ,ніж фруктів), далі — крупи, яйця і мясо тощо. В період пандемії COVID-19 не варто забувати про це.

 

Проблемою може бути те, що традиційно  люди часто запасають ковбаси і консерви, що не є повноцінним джерелом білку і шкідливо, особливо, коли мова йде про харчування дітей. Зверніть увагу, що кращим варіантом продуктів, які можуть тривало зберігатись є яйця, морожена риба або м’ясо.

В тому, що стосується овочів і фруктів, яких в здоровому раціоні має бути багато — велике значення має обробка цих продуктів. Про це — нижче.


Як готувати і зберігати продукти?

Одним з факторів передачі коронавірусу є упаковка, в якій ми приносимо додому продукти — вона може бути джерелом зараження інфекцією. Тому в деяких країнах навіть існують поради розпаковувати продукти через 3 доби після покупки. Або, що здається більш раціональним — перекласти покупки, викинути тару і помити після цього руки.

Овочі і фрукти рекомендується їсти тільки після термічної обробки — варки, вишпарювання окропом або знятття шкірки.

Про це важливо пам’ятати, оскільки, як передбачають експерти, COVID-19 до нас пройшов надовго — очікується зменшення захворюваності влітку і нова хвиля восени.

Тому ці поради стосуються як сезону полуниці, яку неможливо повністю відмити, а потрібно ошпарювати або готувати з неї компоти і варення, так і зелені — кропу, петрушки тощо.

Бережіть себе і будьте здорові!
Шевелєва Ганна, педіатр.

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є індексований гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

п.с. джерело інформації — майстер-курс «PedSMART. Антибіотики та вакцинація в умовах пандемії COVID-19» 04.04.20.


Читайте также:

Leave a Reply