Коліна в зеленці

У моє вікно світить яскраве і веселе весняне сонечко, за кілька тижнів буде по-справжньому тепло. Діти одягнуть шорти і спіднички, будуть «скрізь бігати і ганяти» (як каже мій син), і, звичайно ж, бити колінка. Моє дитинство, як і дитинство усього мого покоління та покоління моїх батьків, завжди асоціюється з перемащеними зеленкою чи йодом ліктями і колінками.

колінка в зеленці

 

Потряпляючи на рану, вони дуже пекли і лише наймужніші з дітей без сліз витримували таке болюче «лікування». Зараз я впевнена. що без йоду та зеленки цілком можна обійтись, тому не піддаю своїх дітей таким тортурам. Хочете знати, чому?

Навколо ранки

Насправді, зеленка, йод та інші пекучі антисептики зовсім не призначені для заливання в рану. Ними можна змастити шкіру навколо ранки, для того, щоб мікроби з неушкодженої шкіри не потрапляли на раньову поверхню.

В ранку

Збиті колінка та лікті можна знезаразити непекучим антисептиком, який не завдасть малечі зайвих страждань. З цією метою можна використати, наприклад, перекис водню, який дозволить також вимити бруд, що потрапив туди при падінні на землю чи асфальт. До того ж. перекис має помірну кровоспинну дію.

Ще один непекучий антисептик, який можна заливати в рану — Хлоргексидин (Сhlorhexidinum).

Також для обробки ран можна використовувати також непекучий безспиртовий антисептик «Аквін»( діюча речовина — полигексаметиленгуанидин фосфата) з яким познайомилась  на одній з медичних виставок (на жаль, його важко знайти в аптеках).

На ранку

Чи заклеювати ранку лейкопластирем після обробки? Лейкопластир дозволить уникнути забруднення рани, але без доступу повітря рана гірше загоюється. Тому його варто використовувати тимчасово, лише на той час поки дитина продовжує гратись на вулиці і ризик забруднити ранку є великим.

Отже, йод і зеленку на колінка не ллємо, при бажанні обмащуємо ними неушкоджену шкіру навколо рани. Рану обробляємо і очищаємо перекисом чи іншим непекучим аптисептиком. Лейкопластир клеїмо не назавжди, а лише на час прогулянки.

Нехай ваші діти будуть здорові!

Ганна Шевелєва, педіатр, Київ.

джерело — mama-pediatr.com

при використанні інформації, викладеної на блозі, обов’язковим є гіперлінк на джерело mama-pediatr.com.

Також цікаво:

 

Читайте также:

Leave a Reply